Ölçüyü alıyoruz fiyatını veriyoruz iş gelmiyor

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Ölçüyü alıyoruz fiyatını veriyoruz iş gelmiyor Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba, Hepimizin sorunu olduğunu düşündüğüm bir meseleye çözüm arıyorum,Tabelacılıkta müşteri arar, bir tabela yaptıracağım der. bizde nasıl bir tabela, ışıklımı ışıksızmı ölçüsü ne felan diye sorular yöneltirken ...

sga20 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sga20

Grafiker / Gaziantep

Alt 30-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba,
Hepimizin sorunu olduğunu düşündüğüm bir meseleye çözüm arıyorum,Tabelacılıkta müşteri arar, bir tabela yaptıracağım der. bizde nasıl bir tabela, ışıklımı ışıksızmı ölçüsü ne felan diye sorular yöneltirken adam; ya eniyisi sen gel bir yerine bak der... Bizde kalkıp 10-20-30 belkide daha fazla km yol yapıp yerine bakmaya gideriz belki normal belkide dandik bir iş olur ama neticede fiyatını verir adamın yüzüne bakar bekleriz genel olarak usta sen bir kart ver ben ortağımla,amcamla,kardeşimle,ninemle görüşüp sana dönerim derler ve gidiş o gidiş.
Şimdi bunu günde 3-4 defa yaptığınızı düşünün ve gerisininde boş çıktığını düşünün. Buna karşılık müşteriye ilk konuşmada ne şekil yaklaşmalıyız bedava gidiş gelişlerin önüne nasıl geçmeliyiz önerisi olan veya yanlışsın bu böyle olmalı diyen herkesten yorumlarını bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

oreiro isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oreiro

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bir kaç yerden fiyat alırlar en iyi fiyat sizinkidir ölçü alırsınız ama sonra daha uygun fiyatta başkası çıkar o firmaya yaptırırÖlçüyü alıyoruz fiyatını veriyoruz iş gelmiyor anlaşma sırasında sözleşme yapmanızı öneririm.
Bu mesajdan alıntı yap
tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 30-03-2011 #3
bir kaç yerden fiyat alırlar en iyi fiyat sizinkidir ölçü alırsınız ama sonra daha uygun fiyatta başkası çıkar o firmaya yaptırırÖlçüyü alıyoruz fiyatını veriyoruz iş gelmiyor anlaşma sırasında sözleşme yapmanızı öneririm.
Sevgili arkadaşım, ne anlaşmasından bahsediyorsun? adam seni sadece ölçü almaya çağırıyor. İşi sana yaptıracağını bırak, yaptıracağı bile meçhul. Neyin anlaşmasını yapacaksın?

Bunun önemli bir problem olduğu açık, aklıma bir kaç şey geliyor aslında. Mesela ilk fiyat veren olmamak gibi. Yani 3. veya 4. aldığı fiyat olursa müşterinin -çoğu zaman- ağzından bir fiyat almak mümkün oluyor. (bunun etik olduğunu düşünmüyorum ama bi yöntem sonuçta) Ha bazı müşteri de çakal tabi. Size, daha önce en az fiyat verenin yarısı kadar fiyat söylüyor. Ama zaten çok bariz bir fark olursa çıkıyor ortaya bi şekilde...

Bir yöntem de işin yapılacağı yerin bir fotoğrafını istemek. Ben henüz bugün izmirde gidemeyeceğim bir bina giydirmesi için yaptım bunu mesela. Bir fotoğraf ve kabaca bir ölçü ile de çok şey halledilebiliyor. En azından sadece boşuna fiyat çıkarmış oluyorsunuz... Ölçüyü alıyoruz fiyatını veriyoruz iş gelmiyor
Bu mesajdan alıntı yap

sga20

Grafiker / Gaziantep

Alt 30-03-2011 #4
Valla fotoğraf işi bağzen tutuyor bağzende adam bende makina yok nasıl çekecem diyor bende telefonla çek diyorum,oda tamam çekerim ama sana nasıl yollayacam diyor bakıyorsunki iş uzayıp gidiyor sen bir yeri tarif et ben geleyim en iyisi demekten başka çare kalmıyor. Ha gitmek istemeyincede adam sinirleniyor ya sen iş yapmak istemiyormusun kalsın kardeşim diyor.
Bu mesajdan alıntı yap
sedat_gul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sedat_gul

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2011 #5
merhaba seg20,
malesef tüm sektörlerde bu sıkıntılar yaşanmakta, ben grafik tasarımcıyım, bizdenden
bir çok insan fiyat alıyor bazıları dönüyor, bununla ilgili bir çözüm tabiiki var
oda servis ücreti, müşteri gelip bi ölçü alın dediğinde, sadece ölçü almak için
gelirsek ...TL dersiniz kişi yaptıracaksa işi o fiyatı iş bitiminde düşersiniz.

kişi zaten ciddi ise sizinde ciddi olduğunuzu anlamış olur...
Bu mesajdan alıntı yap

sga20

Grafiker / Gaziantep

Alt 30-03-2011 #6
merhaba seg20,
malesef tüm sektörlerde bu sıkıntılar yaşanmakta, ben grafik tasarımcıyım, bizdenden
bir çok insan fiyat alıyor bazıları dönüyor, bununla ilgili bir çözüm tabiiki var

Bu dediğin çok doğru ama herkeste aynen davransa ozaman tamam ama sen istersin diğeri istemez bide dersenki ölçü alma ücretli, ölçü almak için ücretmi olurmuş sen baya tok bir firmasın galiba selametle kal derler gibi geliyor bana
Bu mesajdan alıntı yap
tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 30-03-2011 #7
merhaba seg20,

tabi bu da mantıklı...
fotoğrafını çekemem diyene bunu derseniz bi şekilde sağdan soldan bulur çeker gönderir fotoğrafı Ölçüyü alıyoruz fiyatını veriyoruz iş gelmiyor
Bu mesajdan alıntı yap

sedat_gul

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2011 #8
ben tabela yaptırcak olsan ve biri kalkıp bunu bana söylese adam haklı derim
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2011 #9
Size "tok satıcı" diyenlere yakılan benzinden ve o an ölçü alan insanların para aldığından bahsedebilirsiniz. "Servis Ücreti" çok makul bir bir deyim bu manada; "çalışanımın hakkı" demelisiniz... Buna razı olmayan müşterinin hakka hukuka aklı ermiyorsa zaten hayrı da olmaz ki, size...
Bu mesajdan alıntı yap

sedat_gul

Grafiker / İstanbul

Alt 30-03-2011 #10
Müşteri daima haklıdır olayı artık kalkmıştır, müşteri bir yere kadar haklıdır olayı geçerlidir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları