olimpiyat logosu çizimi

Illustrator - olimpiyat logosu çizimi Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar forumda bir kaç kere nasıl yapıldığının sorulduğunu gördüm elimden geldiği kadar anlatmaya çalışmak istedim. Öncelikle sadece strokeu olan halkalar çizip bunları renklendirip yerlerine dizmemiz gerekiyor.Daha sonra bütün ...

olimpiyat logosu çizimi
MONASTERY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

olimpiyat logosu çizimi

Alt 03-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar forumda bir kaç kere nasıl yapıldığının sorulduğunu gördüm elimden geldiği kadar anlatmaya çalışmak istedim.

Öncelikle sadece strokeu olan halkalar çizip bunları renklendirip yerlerine dizmemiz gerekiyor.Daha sonra bütün şekilleri seçip object=> expand diyerek dolgu ve stroke ayırma işlemini yapıyoruz ve şekillerimiz birer obje halini alıyor.

olimpiyat logosu çizimi

Daha sonra tekrar şekillerin hepsini seçerek ctrl+shift+f9 a basarak pathfinder panelini açıyoruz ve divide işlemi uyguluyoruz.

olimpiyat logosu çizimi

Yeniden şeklimize tıklayarak ungroup işlemi yapıyoruz ve halkaların birbirine geçiş yerlerinin tümünü gereken renklerle değiştiriyoruz ve iç içe geçmiş görüntüsü elde ediyoruz.

olimpiyat logosu çizimi

olimpiyat logosu çizimi
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hande DEMİR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hande DEMİR(43)

Grafiker

Alt 03-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
emeğine sağlık teleset olimpiyat logosu çizimi güzel bir anlatım
Bu mesajdan alıntı yap

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 03-04-2008 #3
emeğine sağlık teleset olimpiyat logosu çizimi güzel bir anlatım
sizinkilerin yanında lafı bile olmaz olimpiyat logosu çizimi bu onların yanında çırak kalıyor olimpiyat logosu çizimi
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 03-04-2008 #4
ellerine saglık gercekten anlasılır bir anlatım olmus .
Bu mesajdan alıntı yap
budabua isimli Üye şimdilik offline konumundadır

budabua

Grafiker / İzmir

Alt 19-04-2008 #5
ben şunu merak ediyorum, sarıyla mavinin kesiştiği iki nokta var aynı şekilde siyahla sarının da. bu kesişim noktalarına nasıl ayrı ayrı stroke eklenir, yani sadece sarıya stroke değil de sarıyla mavinin ilk kesiştiği noktada sarıda, ikinci kesişme noktasında mavide stroke olacak şekilde. ancak bunlar birbirini etkilemeyecek. umarım anlatabilmişimdir. herhangi bilginiz varsa lütfen yardımlarınızı bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
broken_wings isimli Üye şimdilik offline konumundadır

broken_wings

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 19-04-2008 #6
Güzel olmuş..
Bu mesajdan alıntı yap

MONASTERY

Grafiker / İstanbul

Alt 19-04-2008 #7
ben şunu merak ediyorum, sarıyla mavinin kesiştiği iki nokta var aynı şekilde siyahla sarının da. bu kesişim noktalarına nasıl ayrı ayrı stroke eklenir, yani sadece sarıya stroke değil de sarıyla mavinin ilk kesiştiği noktada sarıda, ikinci kesişme noktasında mavide stroke olacak şekilde. ancak bunlar birbirini etkilemeyecek. umarım anlatabilmişimdir. herhangi bilginiz varsa lütfen yardımlarınızı bekliyorum
divide işleminden sonra ungroup yaptığınızda oluşan parçaların hepsi ayrıı birer obje halini alır istediğiniz objeye stroke verebilirsiniz diğerlerini etkilemez
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 31-07-2008 #8
çok akıllıca teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
sebnemoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sebnemoz

Grafiker / Ankara

olimpiyat halkaları içiçe nasıl gecirebilirim

Alt 25-10-2009 #9
ben corelde iç içe gecirmeye çalıştım yapamadım anlatıgınız şekilde yapmam için hangi programı kullanmam gerek
Bu mesajdan alıntı yap
XFWDesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

XFWDesign

Öğrenci (Diğer) / Antalya

Alt 08-11-2009 #10
Saolun bunLarı denıyecem .
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
olimpiyat, logosu, izimi