Olivirgin Zeytinyağ Ambalaj Serisi

Ambalaj Tasarımı - Olivirgin Zeytinyağ Ambalaj Serisi Sponsorlu Bağlantılar Koleksiyonumdan alınmış bir zeytinyağ ambalaj tasarımının Olivirgin markasına hazırlanan özel ürün serisini sizlerle paylaşıyorum. Etiketler ve silindir kutu, teneke ambalaj ile bütünlük sağlaması adına metalize malzemeye basılmıştır. Tasarımın ...

byzed isimli Üye şimdilik offline konumundadır

byzed

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Koleksiyonumdan alınmış bir zeytinyağ ambalaj tasarımının Olivirgin markasına hazırlanan özel ürün serisini sizlerle paylaşıyorum. Etiketler ve silindir kutu, teneke ambalaj ile bütünlük sağlaması adına metalize malzemeye basılmıştır. Tasarımın kavramsal çıkışı, Osmanlı'dan günümüze uzanan geleneksel zeytinyağı kültürünü ifade eden motifler üzerine kurulu. Her nekadar "Marka" bu kültüre uyum sağlamasada aynı markaya hazırlanmış diğer 3 farklı tasarım bu sorunun ciddiyetini hafifletecektir.
Sunumdaki tüm ambalaj görselleri (Şişeler,Teneke vs.) Photoshop'da tarafımdan hazırlanmıştır.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 01-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ellerinize ve emeğinize sağlık...çok şık ve hoş çalışmalar.

Tebrikler Olivirgin Zeytinyağ Ambalaj Serisi
Bu mesajdan alıntı yap
Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 01-05-2009 #3
Alkışlamaktan ve hayranlıkla bakmaktantan başka yapabileceğim birşey yok...
Fakat bir şeyi sorma ihtiyacı duydum, en soldaki Organic Olive Oil etiketinin alt kısmı kasıtlımı o şekilde yapıldı?

Sizi takip ediyorum.

Elinize emeğinize sağlık Zülfikar Hocam.
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 01-05-2009 #4
Çok şık çalışmalar olmuş Zülfikar. Özellikle en sağdaki şişe tasarımınada bayıldım. Ellerine sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 01-05-2009 #5
Çalışmalardan tutun sunumuna kadar gerçekten çok başarılılar.
Emeğinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 01-05-2009 #6
Koleksiyonumdan alınmış bir zeytinyağ ambalaj tasarımının Olivirgin markasına hazırlanan özel ürün serisini sizlerle paylaşıyorum. Etiketler ve silindir kutu, teneke ambalaj ile bütünlük sağlaması adına metalize malzemeye basılmıştır. Tasarımın kavramsal çıkışı, Osmanlı'dan günümüze uzanan geleneksel zeytinyağı kültürünü ifade eden motifler üzerine kurulu. Her nekadar "Marka" bu kültüre uyum sağlamasada aynı markaya hazırlanmış diğer 3 farklı tasarım bu sorunun ciddiyetini hafifletecektir.
Sunumdaki tüm ambalaj görselleri (Şişeler,Teneke vs.) Photoshop'da tarafımdan hazırlanmıştır.

Son derece zarif ve kavramsal çalışmalarınız için öncelikle sizi tebrik ederim.
Bir tasarımın sadece görsel birşey olmadığını göstermişsiniz. Tasarımın bir kavram üzerine inşa edilmesi gerektiğinin en somut kanıtı sizin çalışmalarınız.
Eleştirecek en ufak bir detay dahi bulamadığım ender çalışmalardan birisi.

Ayrıca sunumdaki detaylı açıklamanızında diğer üyelerimize örnek teşkil edeceğini umarım.

Beyninize ve emeğinize sağlık.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
Yunus PARLAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yunus PARLAR(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 01-05-2009 #7
Çok ama çokk başarılı bir çalışmaya imza atmışsınız. İzlemek, incelemek, hayranlık duymamak elde değil. Başarılarınızın devamını dilerim.
Bu mesajdan alıntı yap
wwaslıww isimli Üye şimdilik offline konumundadır

wwaslıww

Öğrenci (Diğer) / Çankırı

Alt 01-05-2009 #8
çok hoş ve şık çalışmalar elinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
byzed isimli Üye şimdilik offline konumundadır

byzed

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-05-2009 #9
Teşekkürler

Alkışlamaktan ve hayranlıkla bakmaktantan başka yapabileceğim birşey yok...
Fakat bir şeyi sorma ihtiyacı duydum, en soldaki Organic Olive Oil etiketinin alt kısmı kasıtlımı o şekilde yapıldı?

İltifatın için teşekkür ederim. Bahsettiğin keramik şişe etiketinin alt kısmı özellikle yırtılmış etkisi verilerek hazırlanmış ve basılmıştır. Bu tip etkileri tam elde etmek için standart bıçak pek işe yaramıyor. Oldukça pahalı bir bıçak sistemi kullanıyoruz.
Bu mesajdan alıntı yap
Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 01-05-2009 #10
İltifatın için teşekkür ederim. Bahsettiğin keramik şişe etiketinin alt kısmı özellikle yırtılmış etkisi verilerek hazırlanmış ve basılmıştır. Bu tip etkileri tam elde etmek için standart bıçak pek işe yaramıyor. Oldukça pahalı bir bıçak sistemi kullanıyoruz.
Bu konudaki açıklamanız için çok teşekkür ederim. Bende bıçak - kesim işleriyle çok uğraştığımdan o şekilde bir kesimin ne kadar zahmetli ve özel olabileceğini tahmin
ediyorum.

Başka çalışmalarınızıda görmek dileğiye hocam...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları