Ölü Piksellere Son

Windows - Ölü Piksellere Son ...

Cevapla
Ölü Piksellere Son
Dorukhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dorukhan

Arı Üye

Hiç Biri / İstanbul

Standart

Ölü Piksellere Son

Alt 23-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

LCD monitörlerin bir numaralı kabusu olan ölü veya aydınlık piksellerle sizin de başınız dertteyse, teknik servisi aramadan önce bu yöntemleri deneyin.

Dizüstü bilgisayarınızda veya masaüstündeki LCD monitörünüzde ölü ya da aydınlık piksel sorunu yaşıyorsanız, artık 3 pikselin daha ölmesini bekleyip teknik servisin yolunu tutmaktan başka çözümler de mevcut. Öncelikle hasar tespiti için, Willy Ci tarafından hazırlanan web tabanlı ölü piksel bulma aracına buraya tıklayarak erişin.

Piksel Avına Çıkıyoruz!

Renk paletinden bir renk belirleyip "go full screen" dediğinizde, ölü veya aydınlık pikselleri hemen belirlemenizi sağlayacak şekilde ekranın tamamını tek renk yapabilirsiniz. Hasar tespit çalışmasından sonra, sıra geldi çözüme. Killdeadpixel.com adresine giderek, buradaki kımıl kımıl GIF resmini ölü pikselin bulunduğu yere getirin. Bir saat süreyle ölü piksele masaj yapan bu görsel, ilgili noktanın tekrar çalışmasını sağlayabilir.

Son Çare Olarak

Eğer bir saatin sonunda çözüm alamadıysanız, tarayıcınızda F11 ile tam ekran moduna geçip sitede bulunan tam ekran modlarından(800 x 600 veya 1024 x 76Ölü Piksellere Son birini kullanın. Tam ekran moduna geçiş yaparken, siyah haricindeki tüm diğer renkleri(araç çubuğu, Başlat tuşu gibi) kapatmayı unutmayın. Bu adımların herhangi bir çözüm garantisi olmasa da, ölü pikseller için henüz başka bir tamir yöntemi bulunmadığından denemeye değer.

Hem yarasın, hem yarabandı..

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu

Cevapla

Kapat
Şifremi Unuttum?