Ölümü Bilen Program !

Graficafe - Ölümü Bilen Program ! ...

Ölümü Bilen Program !
ReFo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ReFo(26)

Grafiker / İstanbul

Ölümü Bilen Program !

Alt 10-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu program Japonya'da geliştirildi; ölmek üzere olup olmadığınızı anlıyor: İşte ilginç bir teknoloji...

Yokohoma City Üniversitesi'nden Kenji Ohsihe ve takımının geliştirdiği algoritma, kendi iddialarına göre birini kısa bir süre dinleyerek ölüp ölmeyeceğine karar verebiliyor.

Bu algoritma aslında oldukça mantıklı bir sebep için geliştirilmiş. Japonya'nın 999 acil durum çağrılarında, gerçekten ölmek üzere olan, durumun aciliyetinin en üst noktada olduğu aramalara öncelik verebilmek için düşünülmüş. Algoritma telefon konuşmasında kısacık bir süre dinlediği hastanın ya da yaralının durumunun ne kadar kritik olduğunu ölçüyor.

6 aylık veriler incelenip işlenerek ortaya konan algoritma, nefes alıp verme, bilinç düzeyi ve arama sonucunda ambulans olay yerine vardığında arayanın sağlık durumumun ne olduğunu işleyerek ortak koşulları buluyor.

73.992 ambulans çağrısından yüzde 90'ı operatörlerin acil ambulans yollamasını gerektirecek kadar ciddi gözükse de ölen ya da olay yerinde suni teneffüs gibi acil müdahale gerektiren vaka sayısı sadece 2349 olmuştu. Bu da en önemli olayları aradan seçmenin zorluğunu gösteriyor.

Bu seçimi kolaylaştırmak için geliştirilen yazılımın tutarlılık oranının ise şimdilik ne yazık ki istenilen düzeyde olmadığı kaydediliyor. Elbette gelecekte daha fazla verinin işlenerek daha tutarlı sonuçlar sağlanması mümkün olabilir. Durumların aciliyeti gerçekçi bir şekilde belirlenerek, ambulansların öncelikli olarak kime gideceği tespit edilebilir, sistem etkin bir şekilde çalışabilir.

( Alıntıdır ) Şok oLdum SizinLede payLaşmak isTedim..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 10-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
gece gece süpriz misin Ölümü Bilen Program !DÖlümü Bilen Program !D
Çok ilginç gerçekten caponlardan korkulur Ölümü Bilen Program !)
Kalp atışını ölçenini ne zaman yapcaklar ki aceba Ölümü Bilen Program !
Bu mesajdan alıntı yap
ReFo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ReFo(26)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-12-2009 #3
gece gece süpriz misin Ölümü Bilen Program !DÖlümü Bilen Program !D
Çok ilginç gerçekten caponlardan korkulur Ölümü Bilen Program !)

eheh hemde çook iLginç x)
Bu mesajdan alıntı yap
ZeRo-x7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZeRo-x7

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 10-12-2009 #4
Japonlar cıkardısı inanıırm ben abi Ölümü Bilen Program ! hersey beklenir onlardanÖlümü Bilen Program !
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan YILMAZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan YILMAZ(35)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-12-2009 #5
orjinal çin malı, tutar bu,tebrikler
Bu mesajdan alıntı yap