Önce Türkçe

Graficafe - Önce Türkçe Sponsorlu Bağlantılar [FONT="Comic Sans MS"] "Önce Türkçe" [/FONT] Her zaman savunduğum birşey var. Nasıl ki, ülkeleri ayakta tutan bayraklarıdır, bence bunun yanına, her zaman konuşulan dili de koymamamız gerekir diye ...

Önce Türkçe

Önce Türkçe

Alt 15-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

[FONT="Comic Sans MS"]

"Önce Türkçe"
[/FONT]

Her zaman savunduğum birşey var. Nasıl ki, ülkeleri ayakta tutan bayraklarıdır, bence bunun yanına, her zaman konuşulan dili de koymamamız gerekir diye düşünüyorum ben...

İlk öğretim Türkçe kitaplarında şöyle yazar; [COLOR="RoyalBlue"]"Türkçem ses bayrağım"[/COLOR] ne güzel bir betimlemedir. Uzun süredir [COLOR="Red"]grafikerler.net[/COLOR]' teyiz hepimiz ve burası artık bir okul konumunda. Üzülerek gördüğüm birşey var ki; Bu işi yapan tasarımcı arkadaşlar, lütfen bana kırılmasınlar ama [COLOR="RoyalBlue"]"ne imla kuralı ne de doğru kelime seçimi"[/COLOR], çoğuna dikkat etmiyorlar. Hazırlanan çalışmaları izliyorum ki; Sizler Türkçe' yi en iyi kullanması gereken insanlarsınız, bir öğretici konumundasınız, ayrıca ürünü ilk etapta siz pazarlıyorsunuz, bu yüzden herşeyin dört dörtlük olması lazım. Peki bunu nasıl sağlayabiliriz, elbette çok okuyarak. Diyeceksiniz ki; [COLOR="RoyalBlue"]"çalışıyoruz zamanımız yok"[/COLOR], bu bir sebep olamaz... Sizler görsellikle kazanıyorsunuz alın terinizin karşılığını, o yüzden de en iyisini vermek zorundasınız. Bütün tasarımınız mükemmeldir ama bir kelime yanlış kullanılmıştır ya da bir imla kuralı eksik, ilk etapta o çarpar göze ve o kadar emek verdiğiniz şey bir anda gidebilir.

Her zaman kullandığım bir söz var; Türkçe' sini iyi bilmeyen, ülkesini de bilmez. Herhangi bir yabancı dili öğrenmeye başladığınız da, size ilk soracakları soru; [COLOR="RoyalBlue"]"kendi dilinizin dilbilgisini iyi biliyor musunuz?" [/COLOR]sorusudur. Ne kadar önemli olduğunu anlama adına bu örneği verdim.

Bana kırılabilirsiniz bu yazdıklarım için ama doğru bildiğimi söylemek durumundayım...

Hepinize iyi çalışmalar diliyorum ve [COLOR="RoyalBlue"]"Önce Türkçe"[/COLOR] diyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 15-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çok önemli bir konuya değinmişsin daha dikkatli olacağım ben kendi adıma... Kolay Gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Mehmet NAS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mehmet NAS(35)

Grafiker / Şırnak

Alt 15-01-2008 #3
Türkçeyi sonradan öğrenen biri olarak sizi tebrik ediyorum. [COLOR="Blue"]Roxelana [/COLOR]böyle önemli bir konuya değindiğiniz için, bende daha dikkatli olmaya çalışacam...
Bu mesajdan alıntı yap
Hepyek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hepyek

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-01-2008 #4
Aynen katiliyorum.

En güzel günler en güzel geceler sizlerin olsun efendim Önce Türkçe
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 15-01-2008 #5
Roxelana sana tamamen katılıyorum bunu öğrenmek o kadarda zor değil hiç bir şey yapamıyorsak yatağa girdiğimizde uykuya dalabilmek için bile olsa okuduğumuz iki sayfa kitap (konusunun ne olduğu önemli değil) bile bize yardımcı olacaktır, bu anlamda daha dikkatli olmamız gerekir bu konuda.
Roxelana bunu hatırlattığın için teşekkür ederim...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

Tags
nce, trke