Önemli: Kitap kapağı tasarımım nasıl?

Kitap kapağı, broşür, menü vb. - Önemli: Kitap kapağı tasarımım nasıl? ...

galiloo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

galiloo

Öğrenci (Diğer) / Kayseri

Alt 09-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Değerli arkadaşlar kitabım için yaptığım kapak çalışması nasıl? Yorumlarınızı bekliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

paintmaker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

paintmaker(33)

Eğitimci / Adana

Alt 09-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ben mi resmi göremiyorum yoksa sen mi yükleyemedin arkadaşım?
Bu mesajdan alıntı yap

galiloo

Alt 09-11-2011 #3
ben mi resmi göremiyorum yoksa sen mi yükleyemedin arkadaşım?
Hemen düzeltiyorum. Kusura bakmayın...
Bu mesajdan alıntı yap
paintmaker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

paintmaker(33)

Eğitimci / Adana

Alt 09-11-2011 #4
Hemen düzeltiyorum. Kusura bakmayın...
kitabın adıyla kapaktaki resim alakasız gibi geldi bana. hani uyumlu bir şeyler yakalansa: içerikle, isimle ilgili...
bir de, belki resimden dolayı öyledir bilemem ya da yazı karakterinden de olabilir, puntosu küçük olan yazılar zor okunuyor. harfler arasındaki boşluğu, kelimeler arasındaki boşluğu yeniden ayarlarsan sorun çözülebilir belki de. yazarın adındaki efekti de biraz azaltırsan, daha sade ve görünür yaparsan daha iyi olur gibi.
renk olarak güzel bir renk seçmişsin, aşkla alakalı olmuş, aşkın rengi varsa :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 09-11-2011 #5
Değerli arkadaşlar kitabım için yaptığım kapak çalışması nasıl? Yorumlarınızı bekliyorum...

tipografi ve tasarım anlamında oldukça eksikleri olan bir çalışma,
forum üyesi arkadaşlarında belirttiğinin üzerine koyabileceğim bir kaç satırım daha var ;

Bir kitabın kapak tasarımı, tanıtımında önemli bir yer kaplıyor. Kitap tasarımı, günümüzde grafik tasarımcılarına ayrı bir sektör oluşturuyor. Bununla birlikte kitabın içeriği tabi ki kapak tasarımından daha önemli; fakat kapak tasarımı da okuyucuya ilk akılda kalıcı etki yapması yönünden, kayda değer önem taşıyor.

Bir kitabın kapak tasarımında atlanmaması gereken en önemli konu; kitabın içeriğini tasarıma çok iyi yansıtmak ve içerikten kopmamak. İçerikten kopuk ve aykırı tasarımlar bazen itici bile olabiliyor.

İçerikle bağlantılı kapak tasarımları, okuyucusuna akılda kalıcı farklı bir etki bırakabiliyor. Çok uç noktadaki bazı kapak tasarımları, görsel yönden etkili görünse bile, eğer içerikten çok uzak ise okuyucuya bir anlam ifade etmeyebiliyor.

Sonuç olarak kitap kapak tasarımları; kitabın içeriği ile bağlantılı olmalıdır, diyebiliriz.

faydalı olması dileğiyle........
Bu mesajdan alıntı yap
saffron isimli Üye şimdilik offline konumundadır

saffron

Öğrenci (Grafik) / Bolu

Alt 11-12-2011 #6
gayet güzel
Bu mesajdan alıntı yap

galiloo

Alt 01-02-2012 #7
tipografi ve tasarım anlamında oldukça eksikleri olan bir çalışma,
forum üyesi arkadaşlarında belirttiğinin üzerine koyabileceğim bir kaç satırım daha var ;

Bir kitabın kapak tasarımı, tanıtımında önemli bir yer kaplıyor. Kitap tasarımı, günümüzde grafik tasarımcılarına ayrı bir sektör oluşturuyor. Bununla birlikte kitabın içeriği tabi ki kapak tasarımından daha önemli; fakat kapak tasarımı da okuyucuya ilk akılda kalıcı etki yapması yönünden, kayda değer önem taşıyor.

Bir kitabın kapak tasarımında atlanmaması gereken en önemli konu; kitabın içeriğini tasarıma çok iyi yansıtmak ve içerikten kopmamak. İçerikten kopuk ve aykırı tasarımlar bazen itici bile olabiliyor.

İçerikle bağlantılı kapak tasarımları, okuyucusuna akılda kalıcı farklı bir etki bırakabiliyor. Çok uç noktadaki bazı kapak tasarımları, görsel yönden etkili görünse bile, eğer içerikten çok uzak ise okuyucuya bir anlam ifade etmeyebiliyor.

Sonuç olarak kitap kapak tasarımları; kitabın içeriği ile bağlantılı olmalıdır, diyebiliriz.

faydalı olması dileğiyle........
Değerli yorumlarınız için teşekkürler. Dikkate alacağım.
Bu mesajdan alıntı yap

galiloo

Alt 01-02-2012 #8
kitabın adıyla kapaktaki resim alakasız gibi geldi bana. hani uyumlu bir şeyler yakalansa: içerikle, isimle ilgili...
bir de, belki resimden dolayı öyledir bilemem ya da yazı karakterinden de olabilir, puntosu küçük olan yazılar zor okunuyor. harfler arasındaki boşluğu, kelimeler arasındaki boşluğu yeniden ayarlarsan sorun çözülebilir belki de. yazarın adındaki efekti de biraz azaltırsan, daha sade ve görünür yaparsan daha iyi olur gibi.
renk olarak güzel bir renk seçmişsin, aşkla alakalı olmuş, aşkın rengi varsa :rofl:
Yorumunuz için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap