Önemsiz Gibi Ama

Baskı Sonrası - Önemsiz Gibi Ama ...

Önemsiz Gibi Ama
burhanhora isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burhanhora(56)

Matbaacı / Ankara

Önemsiz Gibi Ama

Alt 26-09-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ben Matbaacıyım arkadaşlar;
Grafiker arkadaşlar işi yapar, matbaaya gönderir. Matbaada basılır ama, bundan sonrası sanatkara kalır, basılan işi süslemek, kesmek, paketlemek gibi işlerde basılan materyalı güzel gösterir. İş grafik anlamında, matbaa baskı aşamasında ne kadar güzel olursa olsun son görevin titizlikle olması gerekirki işimiz ortaya nefis bir şekilde çıksın. Benim matbaamda çok güzel işler basıldı ve BASKI SONRASI AŞAMASINDA ÇÖPE ATILDI. Yani bizlerle bitmiyor. İyi yapılmamış bir paket bile işi kötü gösterir.
Sevgiyle kalın...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gelpcpc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gelpcpc(42)

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 26-09-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çok Haklısınız. Her aşamada iş her zamana özen istiyor..
Bu mesajdan alıntı yap
Grafiker002 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafiker002

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 26-09-2007 #3
arkadaşlar matbaa sektöründe olduğu gibi reklamcılık sektöründede olay aynı sayılır
grafiker işi getirir ama verilen acaba baskıda ve hangi malzemede nasıl çıkacak işte orası titizlik ister
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-09-2007 #4
arkadaşlar matbaa sektöründe olduğu gibi reklamcılık sektöründede olay aynı sayılır
grafiker işi getirir ama verilen acaba baskıda ve hangi malzemede nasıl çıkacak işte orası titizlik ister
baskı öncesi yada baskı değil baskı sonrasını kastetmiş arkadaş
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 26-09-2007 #5
biz mesela hem kesim payı veriyoruz hemde nazım usta payıÖnemsiz Gibi Ama
biz ona kendi aramızda nazım ince kıyar derizÖnemsiz Gibi AmaD fıstık gibi çıkan işleri aceleci tutumu ile çöp yapabiliyorÖnemsiz Gibi Ama son kontroller ve işlermler gerçekten çok önemli temiz işçilik de...
Bu mesajdan alıntı yap

burhanhora(56)

Matbaacı / Ankara

Alt 27-09-2007 #6
Genelde matbaacı arkadaşlar ile grafiker arkadaşların anlaşma sansı azdır. İşi bilen arkadaşları TENZİH ediyorum ama, matbaa ve grafik iç içe olmalı. Ama öyle değil tabiki. Arada büyük kopukluklar var. Örneğin grafiker arkadaş herhangi bir işe başlarken matbaacıyla ortaklaşa iş yapsa sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum. Öyle olmuyor tabiki, grafiker işi yapıyor Ekranda problem yok, ama film alınıp da iş matbaya geldiğinde ya kros yok, ya kesim payı yok yada kağıt fire verilerek basılıyor. Yada film çöpe gidiyor. Yeniden film alınıyor. Tabiki grafik bizim işimiz değil, ama en azından baskı anlamında, kağıt anlamında, vs. gibi şeylerde matbanın bilgisinden faydalanılması iyi olur kanısındayım.
Şu anda herkes matbaacı, herkes grafiker.....
Sevgiyle kalın.....
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 27-09-2007 #7
size katılıyorum. Matbaada çalışıyorum ve en ufak görünen şeylerde bile ustamızın yanına gidip soruyoruz, anlattırıyoruz, gel ekranda işe bak diyoruz forma alırken ona soruyoruz vs.
matbaada çalışmak güzeldir bu tarz bilgiler için derim...
Bu mesajdan alıntı yap
rabitelli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rabitelli(43)

Fotoğrafçı / Yurtdışı

Alt 09-10-2007 #8
biz mesela hem kesim payı veriyoruz hemde nazım usta payıÖnemsiz Gibi Ama
biz ona kendi aramızda nazım ince kıyar derizÖnemsiz Gibi AmaD

fıstık gibi çıkan işleri aceleci tutumu ile çöp yapabiliyorÖnemsiz Gibi Ama son kontroller ve işlermler gerçekten çok önemli temiz işçilik de...

e sen çok yaşa e mi Önemsiz Gibi Ama :lol:

dejavu bu olsa gerek Önemsiz Gibi Ama
Bu mesajdan alıntı yap
kahin23 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kahin23(36)

Grafiker / Konya

Alt 24-10-2007 #9
kabak hep grafikerde patlıyorsa demekki o grafikere yol görünmüş demektir.baskı sonrası kadar önemli bişey varmıdırki.çünkü artık işin sonu demektir.kaymağını almak yerine laf ve nefret ediliyorsan bilki insanı bile tiksindirebilir bu meslekten.hadi hayırlı traşlar.
Bu mesajdan alıntı yap

burhanhora(56)

Matbaacı / Ankara

Alt 24-10-2007 #10
Ben burada, yada matbaamda kimseyi kötülemiyorum. Sadece ve sadece ORTAK İŞ YAPILMALI diye söylemde bulunuyorum. Olayı kişiselleştirmek gibi bir niyetim yok. Tabiki grafiker çok güzel iş yapar, ama matbaada kötü basılabilir. Yanlış kesilebilir, berbat edilebilir. SUÇLU ARAMAKTANSA, BİRARAYA GELMEK İYİ OLUR.....
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ama, baski sonrasi asamasi, gibi, onemsiz