Onlar ki ağaçta yapraklar kadar çokturlar…

Graficafe - Onlar ki ağaçta yapraklar kadar çokturlar… ...

damla1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Dosya19

Alt 19-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Doktor Derviş Özer, Ankara’da Zübeyde Hanım Doğumevi’nde çalışıyor. Aynı zamanda Kızılcahamam sevdalısı bir heykeltıraş. Genelkurmay’ın şehit listesine ulaşıp, 1980 yılından bu yana verilen 6 bin şehidin, paslanmaz kromdan, adları, doğum ve ölüm tarihlerinin bulunduğu künyelerini tek tek eliyle yazdı. Şimdi Türkiye’nin ilk ağaçtan "şehitler anıtını" Kızılcahamam Şehit Fatih Duru Parkına dikilen kurumuş sedir ağacı üzerine monte ederek yapıyor.

Dr. Derviş Özer’in, şehitler anıtı yapmasının öyküsü de son derece ilginç, Özer bu öyküyü şöyle anlattı. “10 yıl önce kızım henüz 3 yaşındayken, tatil dönüşü bir mola yerinde yalınayak iki adamla karşılaştım. Kızımı bu adamlardan uzaklaştırmaya çalışırken, onların traktörle köylerine şehit cenazesi taşıyan iki köylü olduğunu öğrendim çok üzüldüm ve kendimden çok utandım onlar çocuklarını bizim için şehit verdiler bende kendi kızımı onlardan koruyordum, "bundan çok utandım. ve şehit ağacını yapmaya o zaman karar verdim” dedi. Dr. Derviş Özer konuşmasına şöyle devam etti. Şehit ağacı için Genel Kurmaydan Türkiye’de 1980 yılından günümüze kadar kaç kişi şehit oldu ise bunların isimleri doğum ve ölüm tarihlerini öğrendim ve bunları tek tek yaklaşık bir yılda künyelere yazdım. ve bunları zincirleyip bu ağacın üzerindeki yaprakları şeklinde canlandırmayı düşündük, kısmet bugüneymiş, Kızılcahamam belediyesi ve Kızılcahamamlıların yardımı ile burada gerçekleştiriyoruz bence çok güzel olacak günümüze uygun ve şehitlerimizi tekrar hatırlamak için çok güzel bir anıt heykel olacak diye düşünüyorum diyen Dr. Derviş Özer konuşmasını şöyle sürürdü.

Ben bunları yazarken çok ağladım bu çocuklar birini sevdimi, birine âşık odlumu?, sevgilisi varmıydı?, çocuğu varmıydı?,bir işi varmıydı? bir film seyretmişmi? bir sinemaya gitmiş mi 21 yaşında gencecik bu çocukların isimlerini yazarken herkese bir hikaya uydurdum” dedi
Türkiye’nin ilk “ağaçtan şehitler anıtı” olma özelliği taşıyan bu anıt 29 Ekim Cumhuriyet bayramında yapılacak törenle hizmete girecek.

Dr.Derviş Özer anıtın yapılmasında kendilerine yardım eden YAŞAM TIP MERKEZİ çalışanları Pelin, Murat, Nefika, Özgür, Behiye ve Burcuya yine emekleri ile katılan İbrahim ŞAFAK, Selim KAMER ve Kızılcahamam'da sanatsal olarak yapılan bütün eserlerin içeriside emeği ve alınteri ile yer ala Belediye Personeli Ali İhsan Çalıkıranoğlu beye sonsuz teşekkür ettiğini ifade etti.
Alıntıdır...
Not(6 Bin Şehidin Künyesinden Anıt Yapıldı)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hunterboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hunterboy

Grafiker / İstanbul

Alt 19-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İşte bu siteyi bu yüzden çok seviyorum.
En çalışmaktan sıkıldığımız anlarda bile, yeniden hayata sarılmamızı sağlayan çok neden var.
Çok duygulandım, paylaşımın için teşekkür ederimOnlar ki ağaçta yapraklar kadar çokturlar…
Bu mesajdan alıntı yap
Nur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nur

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 19-03-2010 #3
Hepimizi gururlandıran bir anıt bu..
Bu kadar anlamlı ifade edilebilirdi..
Paylaşım için çok teşekkür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 19-03-2010 #4
Hangi 29 Ekim'de açılacağını merak ettim.. 29 Ekim 2009'da imiş..

Ararken şu videoyu buldum.

Ruhları şâd olsun. Unutturmayanlardan Allah razı olsun.

Teşekkürler damla1..
Bu mesajdan alıntı yap

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 24-03-2010 #5
İşte bu siteyi bu yüzden çok seviyorum.
En çalışmaktan sıkıldığımız anlarda bile, yeniden hayata sarılmamızı sağlayan çok neden var.
Çok duygulandım, paylaşımın için teşekkür ederimOnlar ki ağaçta yapraklar kadar çokturlar…
Ricaederim burası grafikerler.net yeniliklerle dolu:wink:
Hepimizi gururlandıran bir anıt bu..
Bu kadar anlamlı ifade edilebilirdi..
Paylaşım için çok teşekkür ediyorum.
Ricaederim canım haberlerde izlemiştim çok etkilenmiş olduğum yerde donup kalmıştım.Anıtın çıkış noktasını okuduğumda bendeki etkisi dahada arttı.

Hangi 29 Ekim'de açılacağını merak ettim.. 29 Ekim 2009'da imiş..

Ararken şu videoyu buldum.

Ruhları şâd olsun. Unutturmayanlardan Allah razı olsun.

Teşekkürler damla1..
Ricaederim katkın için teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
hunterboy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hunterboy

Grafiker / İstanbul

Alt 24-03-2010 #6
Bir şehit yakını olarak nasıl bir acı olduğunu gerçekten çok iyi biliyorum. Kim düşündü ve uyguladıysa gerçekten teşekkür ederim.
Bu güzel görüntüleri bizimle paylaşan arkadaşlar size de teşekkürü bir borç bilirim.

Hey şey vatan için...
Bu mesajdan alıntı yap

damla1(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 29-03-2010 #7
Bir şehit yakını olarak nasıl bir acı olduğunu gerçekten çok iyi biliyorum. Kim düşündü ve uyguladıysa gerçekten teşekkür ederim.
Bu güzel görüntüleri bizimle paylaşan arkadaşlar size de teşekkürü bir borç bilirim.

Hey şey vatan için...
Allah sabır versin arkadaşım...Ricaederim bu güzel ve gurur verici anıttan haberi olmayan varsa haberdar etmek istedim.Başarabildiysem ne mutlu banaOnlar ki ağaçta yapraklar kadar çokturlar…
Bu mesajdan alıntı yap
graffi3D isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graffi3D

Grafiker / İstanbul

Alt 29-03-2010 #8
Çok teşekkürler Damla hanım güzel bir paylaşım. Kızılcıhamam'a bu yaz gidersem mutlaka gidip görmek isterim Onlar ki ağaçta yapraklar kadar çokturlar…
Gerçekten çok iyi düşünülmüş yapanların da emeklerine sağlık.
Tekrar teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
MiRaY GÜÇLÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MiRaY GÜÇLÜ(29)

Grafiker / İzmir

Alt 29-03-2010 #9
Paylaşımın için teşekkürler damlacım...:angel:
Bu mesajdan alıntı yap
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-03-2010 #10
Yine o yumru oturdu kaldı boğazıma...
Yazacak söyleyecek bir şey bulamıyorum...
Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları