Organik Tarım'ı KORUYALIM! -1

Organik Tarım Grafik Tasarım Yarışması - Organik Tarım'ı KORUYALIM! -1 ...

@nick isimli Üye şimdilik offline konumundadır

@nick

Grafiker / İstanbul

Alt 09-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Yatay afiş olarak çalıştım ama verilen örneğe mutabık kalabilmek için benzerinin dikey çalışmasını da yapmak zorunda kendimi hissettim.

Afişlerdeki logoları alfabetik sıraya göre dizmeyi uygun gördüm.

Tüm herkese başarılar.
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 10-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Lütfen yarışma şartnamesinde de belirtildiği gibi; çalışmanızın orijinal boyutunu baskıya uygun (297x420 mm ve 150 Dpi) olarak saklamayı unutmayınız.

Başarılar dileriz.
Grafikerler.net Yönetimi

Dikkat: Önemli Duyuru!!!

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

skyfox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skyfox

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 10-02-2010 #3
Başarılar diliyorum.
child_play isimli Üye şimdilik offline konumundadır

child_play(32)

Hiç Biri / Adana

Alt 10-02-2010 #4
Emeğine sağlık. Organik Tarım'ı KORUYALIM! -1 Düşünce olarak beğendim; "gelecek" olgusu işlenmiş.
Müsaadenle bir iki öneri ve eleştirim olacak. Organik Tarım'ı KORUYALIM! -1

Dediğim gibi "gelecek" olgusu, seçilen görselle yakalanabilmiş. Ama "ORGANİK TARIM"a ilişkin biraz daha vurucu bir görsel seçebilirdin. Ya da görseli dekupe yapıp, organik tarımı anımsatan bir başka görsele monte edebilirdin. Sonuç olarak organik tarım sadece insan ve gelecek olgusunu değil; toprak, su, hava, bitki, hayvan, vs... olgularını da içeriyor.

Diyeceksin ki tasarımın alt kısmında zaten toprak, hava, su, vs... olguları geçiyor. Evet, geçiyor geçmesine; ancak gözlerim görselde aradı açıkçası toprak, hava, vs... olgularını. Yani görselde aklımda bir şeyler uyandıran "hareket" yok. Zemin rengini "mavi" ya da "mavinin tonları" seçseydin belki bu "hareket"i görebilirdim. Organik Tarım'ı KORUYALIM! -1 Umarım anlatabilmişimdir düşüncemi. Organik Tarım'ı KORUYALIM! -1

Bunun dışında, tasarımın alt kısmında yer alan "Toprak, hava...." diye başlayıp "KORUYALIM." diye biten bölümde kullandığın "kirletmeden" kelimesi yerine "kirletmeyelim" kelimesi kullanılsaymış; anlam bakımından daha doğru olurmuş diye düşünüyorum. (Ör: Toprak, hava ve su kaynaklarını KİRLETMEYELİM; çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığını KORUYALIM.)

Hoş çalışma. Başarılar. Emeğine sağlık, saygılarımla...
@nick isimli Üye şimdilik offline konumundadır

@nick

Grafiker / İstanbul

Alt 12-02-2010 #5
Başarılar diliyorum.
Teşekkür ederimi herkese başarılar.

Emeğine sağlık. Organik Tarım'ı KORUYALIM! -1 Düşünce olarak beğendim; "gelecek" olgusu işlenmiş.
Müsaadenle bir iki öneri ve eleştirim olacak. Organik Tarım'ı KORUYALIM! -1

Dediğim gibi "gelecek" olgusu, seçilen görselle yakalanabilmiş. Ama "ORGANİK TARIM"a ilişkin biraz daha vurucu bir görsel seçebilirdin. Ya da görseli dekupe yapıp, organik tarımı anımsatan bir başka görsele monte edebilirdin. Sonuç olarak organik tarım sadece insan ve gelecek olgusunu değil; toprak, su, hava, bitki, hayvan, vs... olgularını da içeriyor.

Diyeceksin ki tasarımın alt kısmında zaten toprak, hava, su, vs... olguları geçiyor. Evet, geçiyor geçmesine; ancak gözlerim görselde aradı açıkçası toprak, hava, vs... olgularını. Yani görselde aklımda bir şeyler uyandıran "hareket" yok. Zemin rengini "mavi" ya da "mavinin tonları" seçseydin belki bu "hareket"i görebilirdim. Organik Tarım'ı KORUYALIM! -1 Umarım anlatabilmişimdir düşüncemi. Organik Tarım'ı KORUYALIM! -1

Bunun dışında, tasarımın alt kısmında yer alan "Toprak, hava...." diye başlayıp "KORUYALIM." diye biten bölümde kullandığın "kirletmeden" kelimesi yerine "kirletmeyelim" kelimesi kullanılsaymış; anlam bakımından daha doğru olurmuş diye düşünüyorum. (Ör: Toprak, hava ve su kaynaklarını KİRLETMEYELİM; çevre, bitki, hayvan ve insan sağlığını KORUYALIM.)

Hoş çalışma. Başarılar. Emeğine sağlık, saygılarımla...
Öncelikle teşekkür ederim ilgin için. Görsel konusunda bir şey demeyeceğim ama bir çok görseli kullanmak da sıkıcı olabilirdi, ayrıca seçtiğim grselin arka fonunun mat oluşu zaten durumu ortaya koymakta, dolayısıyla yeşil ve sağlıklı bir gelecek için organik tarıma önem verilmesi gerektiği belirtilmiş. slogan konusunda üzerine çok durdum ve ancak karar vrebilmiştim, söylediklerini de bir dahaki çalışmamda dikata alacağım.

herkese başarılar.
artdevil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artdevil(35)

Grafiker / Sakarya

Alt 12-02-2010 #6
başarılar dilerim
grafike isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafike(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 12-02-2010 #7
Başarılar dilerim.
kurbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır