Örnek Mücevher fotoğrafı hangi programda düzenlenerek bu görüntü sağlanmış???

Reklam Fotoğrafçılığı - Örnek Mücevher fotoğrafı hangi programda düzenlenerek bu görüntü sağlanmış??? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar online web sitelerim için kendi stüdyomda gümüş ürünlerin fotoğrafını çekmekteyim. paraflaşlı fotograf studyomda, ürünlerimi makro çekim yaptıktan sonra PS de dekupeleyip biraz işledikten sonra aşağıda verdiğim iki ...

caddetaki isimli Üye şimdilik offline konumundadır

caddetaki

Grafiker / İstanbul

Alt 10-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar

online web sitelerim için kendi stüdyomda gümüş ürünlerin fotoğrafını çekmekteyim. paraflaşlı fotograf studyomda, ürünlerimi makro çekim yaptıktan sonra PS de dekupeleyip biraz işledikten sonra aşağıda verdiğim iki örnek şeklinde sitelerime yüklüyorum. internette gezinirken örnek resim olarak adlandırdığım kar tanesi kolyeyi gördüm ve benim resimlerimin hangi program yardımıyla işlenerek bu şekilde görüntü almasını sağlayabilirim?
photohopta benim bilmediğim bir effect yardımıyla mı bu şekilde oluyor veya
illustrotrator gibi vektörel bir programlı bu görüntü elde edilebilir

Konuyla ilgili yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Bu şekilde yapmak istediğim örnek fotoğraf

Tarafımdan PS ile düzenlenen iki farklı fotoğraf
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ömer ÇİÇEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ömer ÇİÇEK

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 11-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Özellikle takı fotoğrafları profesyonellerin işidir , Çekim veya sizin tabirinizle işleme. ; işi ehline bırakabilirsiniz. Sürekli çekiyorsanız uygun fiyata biri ile anlaşabilirsiniz. Nacizane tavsiyem.
Bu mesajdan alıntı yap

caddetaki

Grafiker / İstanbul

Alt 11-08-2011 #3
Ömer Bey
Beni yanlış anladınız galiba benim çekimle ilgili bir problemim yok ben burada sadece resmi çektikten sonra işleme konusuyla ilgili forumdaki arkadaşların bilgisine başvurmak istedim, yardımcı olmak isteyen olursa minettar olurum , olmazsada teşekkür eder işimize devam ederiz.
Ayrıca naçizane tavsiyenin için size de teşekkür ederim.
Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
maxat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maxat

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 12-08-2011 #4
Merhaba,photoshopta işlemekle ilgili sıkıntı olduğunu sanıyorsunuz ama çektiğiniz fotografa toz kondurmuyorsunuz.Fotografı güzel çekiyorum ama işleyemiyorum diyorsunuz öylemiÖrnek Mücevher fotoğrafı hangi programda düzenlenerek bu görüntü sağlanmış??? olmaz böyle ya online ticaretle uğraşın ya da fotografı meslek edinin.ikisi birada olmaz.paranın hepsini ben kazanayım mantığı yanlış.İşi profesyonellere bırakın onlar size güzel fotograflar teslim ederler.sevgiyle...
Bu mesajdan alıntı yap

caddetaki

Grafiker / İstanbul

Alt 13-08-2011 #5
Merhaba maxat
forumdan beklediğim bilgi paylaşımı, ve fotoğrafların teknik boyutu ile eleştiri gelmediği için reklamcılık sektöründeki arkadaşlarımla konuyu paylaştım. Ve sorunun seninde cümlende ima ettiğin gibi fotoraflarımda olduğunu söylediler. burada aslına bakarsanız bu konunun fotoğraf çekimimle mi yoksa fotoğrafları düzenlemem ile ilgili olduğunu konusunda fikir almak istemiştim. O konuyla ilgili de profosyonel yerlerden gerekli yardımı aldım. konuyu burda kapatabiliriz. Tüm yorum yapan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim...
Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
maxat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maxat

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 13-08-2011 #6
merhaba caddetakı,ilgin için teşekkür.Eleştirilerin iyisinede kötüsünede açık olman gerekiyor.Eleştiri yapmamız gerek,yapmazasak iyi işler ortaya çıkmaz.Bu işi profesyonel olarak yapan arkadaşlara saygı lazım.tekrar teşekkür.
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 14-08-2011 #7
yukarda bir arkadaşın dediği gibi mücevher- takı gibi çekimler gerçekten fotografçılığın uç noktaları dense yeridir. Öncelikle yüksek piksel bir makina (mese canon 5d-II) mümkünse live-view sonra çok iyi bir macro orjinal yani yan sanayi macroso çok iyi iş görmez daha sonra ( en uygunu) bu için yapılan küçük çadır sistemi var. Işığı dengeli dağıtan (olmazsa olmaz değilde kolaylık açısından yoksa bu işler öyle bir kaç çekim bitmiyor. bazen yüzler çekim yapmak zorunda kalıyorsun, sadece malzemeleri değiştirmek bile insanı bıktırabiliyor) Diyelimki bunlar tamam ışıkların tamam sonra çekim olarak yapacağın şey şu. en az 16 ya gelcek biçimdediyafram açıklığı ve ona uygun enstantene ve makina desteklersede 50 iso ayarı.... sonra yapacağın işi iş ise kesinlikle raw ile çalışmandır. Raw ile çekim sana fotograf üzerinde inanılmaz bir hakimiyet sağlayacaktır. nerdeyse her noktasını yeniden düzenleyebirsin. RAw ile ilgili kullanım inceliklerini nettende öğrenirsin. olamzsa sana yardımcıda olabilirim. Son olarak gerçi ben denem fırstı bulamadım ama filtreler ve ışıkların önüne konulan siyah petek çekimleri bu sektörde iyi sonuçlar veriyor diye düşünüyorum. Sana kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

caddetaki

Grafiker / İstanbul

Alt 16-08-2011 #8
Fikret bey öncelikle faydalı paylaşımız için çok teşekkür ederim. Sizinde özetlediğiniz gibi fotoğrafçılığın uç noktası olup konuyla ilgili makro çekim için makine ayar ayrıntıları, ışığı ürüne göre kullanma, ve çekilen ürüne göre photoshopta düzenleme detaylarıyla anlatan bilgi yerli yabancı hiçbir sitede bulunmuyor. Pahalı ve değerli bilgiler olduğu için arkadaşlar paylaşmak istemiyor. ürün çadırı, 3 adet softbox lı paraflaş , nikon D90 , nikon 18-60mm makro f:2:8 ile bu işi yaparken jpeg çekiyorum. F25, 1/20 enstantene , iso200 (makinemin en son değeri olduğu için) ve beyazlık ayarı olarak 5500 K kullanıyorum genelde. tabi ürüne göre arada değiştiriyorum. Yakın zamanda studyomun ışık yerleşimini biraz daha değiştirip, makinemi de nikon 300S olarak yenileyeceğim. konuyla ilgili bilginizi almak istediğim husus:
1- Siyah petek derken tam olarak nasıl bir yardımcı malzeme tarif edermisiniz ?
2- Nikon 300S makro çekim lends ile çok güzel sonuçlar veriyor diye araştırdım, sizce?
Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 16-08-2011 #9
öncelikle eğer firkete rumuzlu olarak baan cevap yazdıysan adım fikret falan değil. Yılmaz. Tamam cevap yazmışsın ama yazdıklarımıda hiç okumamışsın sanki. öncelikle kullandığın makina yeterli değil. bende de nikan d80 var. 15 x 23 mm gerçek çekim alanı. bize lazım olan ise 24 x 36 gibi bir ölçü. sonra objektiften de hiç anlamıyuorsun herhalde.... macro objektif tek ölçüdür yahu.. sana yarayacak olanda 105 mm. nikon. sora jpg çekerek zaten baştan kaybediyorsun. raw çek ve PSD de aç. Bakalım sonuç ne olacak. Öyle senin sandığın gibi çokda özel çekim teknikleri falan yok. Işığı buldunmu işin bitti demektir. çalış gözlemle ve yeniden çalış. sonunda mükemmeli bulursun. petek olayına şimdi kafanı takma..
Bu mesajdan alıntı yap

caddetaki

Grafiker / İstanbul

Alt 16-08-2011 #10
Yılmaz Bey sizinde dediğiniz gibi objektiflerden pek anladığım yok, fakat kullandığım objektfin makro objektif olduğu konusunda sizi temin ederim. Nikon Afs Mikro 60mm. hem fotoğraf malzemeleri aldığım arkadaş hemde reklamcı arkadaşım sizin gibi FF bir makine almamı tavsiye etti fakat ben bu maliyete katlanmadan acaba çekim tekniği veya düzenleme programı yardımıyla çözebilirmiyim diye düşündüm. Fakat sizde onları teyit ettiniz ve FF siz bir makine ile RAW çekmeden hedeflediğim çekimleri yapamayacağımı belirttiniz. Sizin tavsiyeni olan Canon 5D Mark II yi ve Nikon D700 makinelerin ikisinide forumlardan araştırdım ve sizin tavsiye ettiğiniz Canon 5D mark II nin açık ara önde olduğunu gördüm. Tüm tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Yeni makine ve çekim teknikleri ile elde edeceğim sonuçları ilerleyen zamanlarda bu başlık altında sizinle paylaşacağım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
illustrator, mücevher, photoshop, resim düzenleme, resim efekti