ÖSS hazırlık Soru Bankası

QuarkXPress - ÖSS hazırlık Soru Bankası ...

IsCosH isimli Üye şimdilik offline konumundadır

IsCosH

Grafiker / Balıkesir

Alt 26-08-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ÖSS hazırlık Geometri Soru Bankası dizeceğim. Uzun yıllardır Quark kullanıyorum, Ama geometri çizimlerini İntelli draw diye bi programda çizip yapıştırıyorum, böyle bir çok kitap dizdim, fakat Quark 8 de şekillere iyice bakıldığında net olmadığı görünüyor. Bu sorunu çözemedim. İndesing'e geçiş yapayımmı NE dersiniz???
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

lobograf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lobograf

Grafiker / Ankara

Alt 29-08-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşım, resimlerin bozuk gibi görünmesi seni yanıltmasın. çünkü quarkın sayfalar arası geçiş ve işlemlerin hızlı yapılabilmesi için bilimum resim alanları preview (önizleme) modunda gösterilir. baskıda eğer tif ve psd ler en az 300 dpi ise sorun çıkarmadan kaliteli baskı alırsınız.

herhangi bir resim üzerine gelip sağ tıklayın. açılan menüden Preview Resolution kısmından Full Resolution seçin. şunu unutmayın bu işlemi bütün resimlerinize tek tek uygulayıp dosyayı böyle kayıt ederseniz dosyanız ağırlaşır. bu full resolution işlemi indesign da da böyledir. tek farkı indesign da tüm alanlar full olmakta, quarkta tek tek yapmanız gerekmektedir.

saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap