oval içinde yazı nasıl yazabiliriz?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - oval içinde yazı nasıl yazabiliriz? ...

oval içinde yazı nasıl yazabiliriz?
grfk_esi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grfk_esi

Grafiker / İstanbul

Alt 26-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

velimeşe belediye spor yazısını nasıl ters oval yapıp yazabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

oval içinde yazı nasıl yazabiliriz?velimeşe belediye spor nasıl o şekilde ters oval yazabilirim yardımcı olursanız sevınırım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yazıyı yaz bir tane oval çiz hep yazı hem oval seçiliyken text menüsünden Fit Text To Path seçeneğini seçtiğiniz zaman yazı oval şekle göre şekillenecektir üstteki seçeneklerden (Versiyona göre değişir) yazıyı alt tarafa doğru aldığınız zaman istediğiniz şekil oluşacaktır...
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-11-2010 #3
Ya da daha kısaca; önce istediğiniz eğrilikte bir çizgi çizersiniz. Daha sonra F8 yardımıyla çizginiz seçili iken yazınızı çizginiz boyunca yazarsınız. Ctrl + K ile yazı ve çizgiyi ayırır, çizgiyi de silersiniz.

İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-11-2010 #4
O şekilde de yapabilir ama o zaman yazıyı ters oval yapamaz...
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-11-2010 #5
O şekilde de yapabilir ama o zaman yazıyı ters oval yapamaz...
O kadar kesin konuşmayın bence.oval içinde yazı nasıl yazabiliriz? Mause hareketiyle istediği şekle getirebilir yazıyı. Ayrıca bu işlem esnasında yukarıda seçenekler oluşuyor. Aynalama, aşağıya çekme, ters çekme,vs... şeklinde. Benim dediğim sadece daha kısa yolu, aynı işlemden bahsediyoruz.oval içinde yazı nasıl yazabiliriz?
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 26-11-2010 #6
Kesin konuşmamak için tekrar denedim aynalama seçeneği ile yazı aynalanmış (mirror) oluyor. Genelde logolarda uygulanan yuvarlak şekilde yazıların alt tarafındaki gibi bir ovalleşme (benim kastedtiğim buydu) olmuyor...
Bu mesajdan alıntı yap
deniz bahtiyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz bahtiyar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 26-11-2010 #7
bence de en iyisi Fit Text To Path
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
velimeşe belediye spor