overprint leri kaldırma yardım!!!

InDesign Soru ve Sorunlarınız - overprint leri kaldırma yardım!!! ...

stk_sahin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

stk_sahin

Grafiker / İstanbul

Alt 20-12-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba,
InDesign.C5 te dökümandaki overprintlerin tümünü kaldırma seçeneğimimiz varmı arkadaşlar FH. da olduğu gibi, insert hazırlıyorum ve başka ajanslardanda sayfalar geliyor siyah haricindeki renklere de overprint veriyolar tamamını kontrol etmek zamanımı alıyor ve gözden kaçıyor bununla ilgili bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
(PDF de müdahale edebilmek için Pit Stop proğramını aldıramıyorum maddiyattan dolayı)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tuncaygrf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tuncaygrf

Grafiker / İstanbul

Alt 10-01-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Slm Tüm overprintleri illustratorde nasıl kaldırırız onada cvp veren olur ise sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
basakcelik1991 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

basakcelik1991

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 31-03-2012 #3
Merhabalar,

İndesignda overprintleri kaldırmak için window>output>attributes seçeneğine tıklayın, bir pencere açılacak oradan seçmiş olduğunuz nesnenin hangisinde overprint seçeneği olduğunu anlarsınız. Overprint stroke ve Overprint işaretleri ni kaldırıp overprinti kaldırabilirsin.

Belki çoktan öğrnmişsindir. Daha yeni üye oldum ben =)=)
Bu mesajdan alıntı yap
stk_sahin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

stk_sahin

Grafiker / İstanbul

Alt 31-05-2012 #4
Merhaba,
cvp için teşekkür ederim,
overprint leri kaldırma yardım!!! dökümandaki tüm overprintleri kaldırmak için bir yol aramıştım
öyle bir yol yokmuş overprint leri kaldırma yardım!!! aradığımı bulamadım.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 31-05-2012 #5
dökümanın tümünü seçersiniz, attiributes penceresinden, iligli yere baktığınızda orada kutunun "-" ile işaretlendiğini görürsünüz. o kutucuk boş olana kadar tıklarsınız. önce herşeye over print verdiğini belirten "check" işareti görünür, ona bir daha tıkladığınızda kutucuk boşalır ve over printler kalkmış olur. seçtiğiniz nesnelerde kutucuk - ise bazılarında OP vardır, kutucuk "check" ise hepsinde vardır, kucutucuk boş ise hiç birinde yoktur.

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap