overprint yok ama altı görünüyor ??

InDesign - overprint yok ama altı görünüyor ?? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaslar indesignla ugrasırken bir sorunla karsılastim. bir resmin üstünü %100 siyah ile kapamam gerekiyordu. overprint yok kutuda. opicity ve diger transparan gibi ayarlarında da bir sorun yok. ...

burcubuffy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

burcubuffy

Grafiker / İstanbul

Alt 30-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba
arkadaslar indesignla ugrasırken bir sorunla karsılastim. bir resmin üstünü %100 siyah ile kapamam gerekiyordu. overprint yok kutuda. opicity ve diger transparan gibi ayarlarında da bir sorun yok. ama pdf yaptigimda belgeyi üstünü kapadigim alan gorunuyor alttan. opicity dusukmus ya da overprint varmis gibi. nedir buradaki problem. pdf yaparken de file-adobe PDF presets-high qualitiy diye baslayani seciyorum. bir ayar yapmadan pdf yapıyorum. bilgisi olan yardımcı olabilir mi? tesekkurler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

womd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

womd

Hiç Biri / Antalya

Alt 09-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ben de indesign'da yeni sayılırım, isterseniz benim kullandığım ayarlara bir göz atın. press quality'yi seçip aşağıdaki resimdeki ayarları kullanıyorum ve şimdiye kadar hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Bu mesajdan alıntı yap