Özel fontlarla üretilen Pdf'lerdeki sorunlar

InDesign Soru ve Sorunlarınız - Özel fontlarla üretilen Pdf'lerdeki sorunlar ...

grafikerler isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafikerler

Hiç Biri / Bolu

Alt 25-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ornamental Corners isimli çerçeve desenleri olan bir fontla İndesign'da ürettiğim çalışmamı, pdf yaparak başka bir kişiye gönderiyorum.

Gönderdiğim kişide ilgili çerçeve Sıfır Rakamı olarak gözüküyor. (0)

Yazıcılar penceresinde Adobe yazıcının özellikler kısmından "Do not sent fonts to Adobe Pdf" sekmesinin çek işaretini sildim denedim gene olmadı.

Sebep nedir, ne yapmalıyım.
(İlgili fontu karşıdaki bilgisayara göndersem sorun çözüleceğini biliyorum), Ama neden pdf yaparken ilgili deseni convertliyormuş gibi iş yapmıyor Adobe İndesign.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 25-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Fontun embed özelliği yoktur. Fontu Fontlab gibi bir düzenleyiciyle açıp yeniden embedd edilebilme özelliği ekleyip tekrar kaydederseniz sorununuz çözülecektir. Bunun dışında create outline ile fontları grafiğe çevirebilirsiniz ki bunu biliyorsunuzdur mutlaka.
Bu mesajdan alıntı yap
Freelens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Freelens

Grafiker / Yurtdışı

Alt 25-05-2009 #3
Kullandiginiz font sadece ekran font ise (elektronik font) yazici fontu yoksa bu problemi yapar. Bu konuyu daha once sitede yazmistim.
Arastirirsaniz Quark veya İn Design bolumlerinde bulursunuz
İyi calismalar
Bu mesajdan alıntı yap
gani isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gani(42)

Grafiker / Ankara

Alt 29-05-2009 #4
tsk ederim Özel fontlarla üretilen Pdf'lerdeki sorunlar
Bu mesajdan alıntı yap