Özgür GÜNDEM ilk gazete tasarımım için yorumlarınızı bekliyorum...

InDesign Soru ve Sorunlarınız - Özgür GÜNDEM ilk gazete tasarımım için yorumlarınızı bekliyorum... ...

dreambreaker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dreambreaker

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar indesign bilgim kendimi idare edecek kadar var. bir iş görüşmesi yaptım ve bana gazete tasarımı yapıp yapamayacağım soruldu, bende yaparım dedim. onlarda benden bir örnek istediler. yaptığım örnek bu. daha önce hiç gazete tasarımı yapmamıştım. 1-2 gün içinde bu taslağı göndereceğim. yazılar içinde kör yazı kullandım. sadece başlık ve geçişleri kılıfına uydurmaya özen gösterdim. deneme içinde bu yeterli olur sanırım.göndermeden önce burada yorumlarınız için sizlerle paylaşmak istedim. gördüğünüz her türlü hata, eksiklikler ve önerilerinizi benimle paylaşırsanız bende çalışmamı ona göre düzenleyerek göndermek istiyorum. ilginiz için şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

workmedya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

workmedya

Hiç Biri / Konya

Alt 09-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
sabahın ilk ışıklarıyla besmele çekip yorumumuzu yapalım bakalım.
1.si tasarımını biraz daha küçük yükle tamam gazete ama küçükte gözükür.5 dakka oldu hala yükleniyor.bunu geçelim.bana sorarsan çizgilerle bölme işlemini minimum düzeye indirmelisin.manşetteki harfleri birbirinden uzak buldum belki bana öyle gelmiştir.büyük halini sende bi kontrol et.dekupe hataları var bunlarada dikkat et.köşe yazılarında bi şablon oluştur aynısını kullan derim.farklı olmasın...sol alt köşedeki iki siyah kutucuk kastım..anlamışşındır.resimlerin çözünürlüklerine dikkat et orantısız büyütüp küçültme.daha özgür bi tasarım yapabilirsin.bi gazete alıp inceleyebilirsin

aslında bunu sabah yazmıştım uyuyakaldımÖzgür GÜNDEM ilk gazete tasarımım için yorumlarınızı bekliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
dreambreaker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dreambreaker

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-06-2010 #3
yorumun için teşekkürler. dediklerini gözden geçirip biraz daha düzeltmeye çalışacağım. bende çalışmayı biran evvel tamamlamak için kimi yerlerde özensiz davrandım o da bir gerçek. ama yorumlarınızı dikkate alarak daha düzgün birşeyler oluşturacağım.
Bu mesajdan alıntı yap
memcho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memcho

Grafiker / Bursa

Alt 17-09-2010 #4
inşallah gazetede çalışmıyorsundur!
Bu mesajdan alıntı yap
graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 17-09-2010 #5
inşallah gazetede çalışmıyorsundur!
ne biçim yorum diğerler yorum tuhaf yazmışsın sebebi nedir açar mısın biraz saygı lütfen
Bu mesajdan alıntı yap
maviyedogru isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maviyedogru

Grafiker / İstanbul

Alt 11-10-2010 #6
çok sıkış tıkış olmuş dostum biraz daha haber araları fln rahat olsa daha iyi durur diye düşünüyorum ayrıca şahsi kanaatim gazetelerde çok fazla rek kullanılmamalıdır diye düşünüyorum
Bu mesajdan alıntı yap
sentero isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sentero

Forumdan Uzaklaştırıldı

Webmaster / Yurtdışı

Alt 11-10-2010 #7
tasarim güzel olmus
hangi programla yaptin
Bu mesajdan alıntı yap
sokrades isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sokrades

Grafiker / İstanbul

Alt 18-02-2011 #8
ulusal gazeteleri ve onlarda da sabah gazetesini örnek almanızı tavsiye ederim, malesef gazete konusunda epey yol almanız gerekiyor, öncelikle önerdiğim gazetenin her hangi bir sayısını bire bir olarak yapın ve sisteme alıştırın kendinizi, teknik olarak size biraz yarıdımcı olayım
1- iç metinlerde times kullanın 10 punto olabilir
2- spotlarda franklin
3- başlıklarda ımpack

haberlere zemin vermeyin illaki verecekseniz %10 luk zeminler verin ki bu zeminli haberler sayfanızın em fazla 3/1 inde kullanın, haberler, resim ve yazı gibi tüm metaryellerde mutlaka 5 mm boşluk bırakın

9 sütun çalışın ve indesign kullanın takıldığınız yer olur ise bu forumdan istediğim bilgileri alabilirsin...
cem evren minaz
Bu mesajdan alıntı yap
resat76 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

resat76

Hiç Biri / Elazığ

Alt 11-03-2011 #9
Renk cümbüşü olmamalı gazete... Sayfada belli bir renk tonu hakim olursa gözü yormaz, sade ve şık görünür.
Başlık ve spotlardaki font seçimleri de çok önemli... Gazeteleri genel olarak biraz incelerseniz kafanızda bir fikir oluşabilir.
Köşe yazılarının içe dönüşlerine gelince, yazarların resimleri çok büyük olmuş, yazılarının girişlerini kısaltmanızı da tavsiye ederim.
Çalışmalarınızda başarılar...
Bu mesajdan alıntı yap