Özsüt için yaptığım bir çikolata kutusu.

Ambalaj Tasarımı - Özsüt için yaptığım bir çikolata kutusu. ...

afidanci66 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 28-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Özsüt için yaptığım ve üretimi yeni biten çalışmayı paylaşıyorum. Ne kadar basit bir tasarımın nelere dönüştüğünü göstermek ve fikirlerinizi almak amacım. Baskı öncesi ve baskı sonrası çekilmiş görselleri ekliyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Bunlar baskı öncesi ekran görüntüleri.

İş üretilmiş ve teslim edilmiştir. Özsüt ürünleri satılan market yada pastahanelerden görseline bakabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 28-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
müşterin beğendiyse sorun yok...
Bu mesajdan alıntı yap
seventh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seventh

Öğrenci (Grafik) / Samsun

Alt 28-10-2011 #3
gayet iyi olmuş ellerinize emeğinize sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 28-10-2011 #4
tasarımdan öte kutunun bıçağını daha çok beğendim.
Eline sağlık sade bir çalışma daha iyi de olabilirdi.
Bu mesajdan alıntı yap
ozkanozel16 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozkanozel16(37)

Hiç Biri / Bursa

Alt 28-10-2011 #5
ele sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 29-10-2011 #6
tasarımda kutu bıçağı da harika olmuş, elinize sağlık...
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 31-10-2011 #7
Özsütün harika logosunu bırakıp bu saçma denilecek logosuyla piyasaya çalışmalar sunması çok ilginç. Çalışmanın albenisi olmamakla beraber, standart klişe bir çalışma. Zamanınıza elinize sağlık ama ticari bir kazanç dışında güzel olan bir şeyi yok.
Bu mesajdan alıntı yap

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 02-11-2011 #8
Evet Arif ve memoli bence de bıçağı güzel. Ancak kutu kapanırken alt kutu biraz kasılıyor. Ancak farklı bir görüntüsü olduğu kesin.
creedwar arkadaşım, bence Özsüt bu logo değişikliğinden sonra akıllarda kalmaya başladı. Bu tür büyük firmalar başarı sağlamak için mutlak bir kurumsal kimlik edinmeli. Her kurumsal kimliğin ardında bir sadelik ve klişeleşmişlik vardır. Buda başarının sırrıdır bence. Önemli olan bu klişeyi oluşturmak. Benim görevimde burada başlıyor. Tasarımları müşterinin isteğine göre değilde albenisini müşteriye beğendirerek yapıyoruz. Buda farklılıkları doğuruyor. Ayrıca bunların hepsi tabii ki para kazanmak için. Başka çalışmanın ve üretimin amacı ne olabilir?
Bu mesajdan alıntı yap
creedwar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

creedwar(38)

Tornado of souls

Grafiker / İzmir

Alt 18-11-2011 #9
Evet Arif ve memoli bence de bıçağı güzel. Ancak kutu kapanırken alt kutu biraz kasılıyor. Ancak farklı bir görüntüsü olduğu kesin.
creedwar arkadaşım, bence Özsüt bu logo değişikliğinden sonra akıllarda kalmaya başladı. Bu tür büyük firmalar başarı sağlamak için mutlak bir kurumsal kimlik edinmeli. Her kurumsal kimliğin ardında bir sadelik ve klişeleşmişlik vardır. Buda başarının sırrıdır bence. Önemli olan bu klişeyi oluşturmak. Benim görevimde burada başlıyor. Tasarımları müşterinin isteğine göre değilde albenisini müşteriye beğendirerek yapıyoruz. Buda farklılıkları doğuruyor. Ayrıca bunların hepsi tabii ki para kazanmak için. Başka çalışmanın ve üretimin amacı ne olabilir?
Akılda kalıcılığı tartışılır elbetteki beğenilirliliğide..Kurumsal kimlik edinilmeli elbette ama çalışmanızın değier kutu tasarımlarından gerçekten bir farklılığı bahsettiğiniz kurumsal kimliği yok ki.? Ticari kazanç yönünü tabiki anlıyorum fakat Ahmet mehmet pastanesinin çalışmalarıyla benzer boyutlar taşıyor..Yine üzerinde durmak gerekirse kurumsallıktan bahsetmenize rağmen çalışmada kurumsallık yok sadece.. Böyle bir firmayla çalışmak tabiki güzeldir iyidir hoştur ama bahsettiğiniz farklılıkları çalışmanızda göremedim sadece..Yinede elinize sağlık demek yeterlidir sanırım.

Logo konusunda hem fikir olmamız imkansız ama Özsüt için yaptığım bir çikolata kutusu.

Bu mesajdan alıntı yap

afidanci66

Grafiker / İzmir

Alt 19-11-2011 #10
creedwar kardeş, sen yukarda englisch yazı karakterinin o suna bi çizgi atıp onu logo sayalardan isen bence logo konusunda biraz ders al. Kurumsallık, bir şirketin kendisini temsil etme biçimlerinin bütünü, o şirketin kurumsal kimliğini oluşturur. Gözü yormadan, fazla cıcıbıcıdan kaçınarak, fişten tut ki, tabelaya kadar bir düzen ve tertibin oluşturulması, bunu halka göz aşinalığı yapacak ve çabuk hatırlanacak şekle büründürülmesi bana göre kurumsal bir kimliği ifade eder. Yukardaki gibi bir el yazı fontunun karakterinin logo diye sayılması çok gülünç.

Yukardaki çalışmaya gelince, kendine özgü ve değişmez pantone renklerin yanısıra, göze hitap etmesi için kısmi lak ve varak yaldız kullanıldı. Ve yine kendine özel hiç bir taklit barındırmayan bir bıçak şekli ve seperator ile piyasaya sürüldü. Seni bilmem ama alan müşterilerin hepsi beğeniyor ve içindeki üründen çok dışının cazibesi müşteriyi çekiyor. Unutmayalım ki ürünü sattıran ambalajıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları