Paketlemede yardım!

InDesign - Paketlemede yardım! Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar bir dergi çıkarmaktayız ve derginin hazırlanması esnasında bazı konuların gelecek sayıya kaydırılması kararı alınıyor ve dergimizin kalıbını açıp çıkarmakta olduğumuz sayı için yaptığım tasarımı kopyalayıp gelecek sayı ...

Paketlemede yardım!
Soner DİLEK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Soner DİLEK(33)

Grafiker / Karaman

Paketlemede yardım!

Alt 20-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar bir dergi çıkarmaktayız ve derginin hazırlanması esnasında bazı konuların gelecek sayıya kaydırılması kararı alınıyor ve dergimizin kalıbını açıp çıkarmakta olduğumuz sayı için yaptığım tasarımı kopyalayıp gelecek sayı için açtığım kalıba yapıştırıyorum ama paketleme kontrolünde hata veriyor örneğin Linsk and İmages:17 links font gibi bir hata gösteriyor.Anlayamadım gitti bende sağdaki links menüsünden o resimleri sağ tıklayıp embed yaptım hatayı vermedi ama embed nedir doğrumu yaptım yoksa baska yolumu var fikir verirseniz ve yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

broken_wings isimli Üye şimdilik offline konumundadır

broken_wings

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 20-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
1-sen dergiyi neyde yapıyosun
2-madem programı tam bilmiyosun neden böle işlere giriyosun ...
Bu mesajdan alıntı yap

Soner DİLEK(33)

Grafiker / Karaman

Alt 20-04-2008 #3
1-Konuyu hangi bölüme açtıysam demekki dergiyide o bölümdeki programla yapıyorum.

2-Bizim buralar sizin oralar gibi yüzlerce prof grafikerle kaynamıyor bende yemediğim otun önüne oturup insanları zor durumda bırakmayı istemem heralde 2 hafta gibi kısa bir sürede öğrenmem gerekti tekniğini öğrendim e takdir edersinki 2 haftada web page Maker bile öğrenilmez(öğrenilmemeli)bunların bilincinde birisiyim.Bu soruma alacağım yardımla işimi daha az hatayla gidereceğime inandığım için burdayım.
Bu mesajdan alıntı yap
cemilonline isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cemilonline

Grafiker / Hatay

Alt 20-04-2008 #4
Yapıcı olun lütfen kırıcı olmayın. Konuyu İndesign kategorisi altında açmış gördüğünüz gibi. Zaten bilmediği için burda bu soruyu soruyor. Sorusuna soru ile cevap vermek mantıksız.

Arkadaşım senin seçip yeni sayıya eklediğin (Kopyalayıp yapıştırdığın) tüm resimlerin bilgisayarındaki mevcut konumunun yeri değişmiştir. Yada yeni sayıyı kaydettiğin yer eski sayı ile aynı klasor değil. O yüzden resimleri arıyor ve bulamıyor. Link dediğide resimler ile arasındaki köprü. O köprü değişmiş. Resimlerin yerlerini göstermezsen baskıya gideceği aşamada problem olur. Aynı şekilde çalıştığın fontlardada problem var. Çalışmayın ilk defa açtığında sana eksik olan fontları sorar onları yeniden yüklemelisin. Şu anda program bende yüklü olmadı için resimleri ve fontları yüklemen için bir yol gösteremiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

Soner DİLEK(33)

Grafiker / Karaman

Alt 21-04-2008 #5
Yapıcı olun lütfen kırıcı olmayın. Konuyu İndesign kategorisi altında açmış gördüğünüz gibi. Zaten bilmediği için burda bu soruyu soruyor. Sorusuna soru ile cevap vermek mantıksız.

Arkadaşım senin seçip yeni sayıya eklediğin (Kopyalayıp yapıştırdığın) tüm resimlerin bilgisayarındaki mevcut konumunun yeri değişmiştir. Yada yeni sayıyı kaydettiğin yer eski sayı ile aynı klasor değil. O yüzden resimleri arıyor ve bulamıyor. Link dediğide resimler ile arasındaki köprü. O köprü değişmiş. Resimlerin yerlerini göstermezsen baskıya gideceği aşamada problem olur. Aynı şekilde çalıştığın fontlardada problem var. Çalışmayın ilk defa açtığında sana eksik olan fontları sorar onları yeniden yüklemelisin. Şu anda program bende yüklü olmadı için resimleri ve fontları yüklemen için bir yol gösteremiyorum.
Forumdan ve yardımlaşmadan anlayan adamın hali başka tabiki.Fikirlerin için sağol dostum peki enbed yapıyorum bu doğru bişeymi o zaman verdiği hatayı tekrar vermiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
turruncuuu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

turruncuuu

Grafiker / İstanbul

Alt 03-05-2008 #6
çalışmaya nerede başlandıysa orada bitirilip orada saklanması gerekir. Aksi takdirde klasör, fotoğraf yeri değişse program link soracaktır. ve tanıtmanı isteyecektir. ama onda da tam sağlıklı tanıtma yapılamıyor bilginize..
Bu mesajdan alıntı yap
seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-05-2008 #7
Embed etmek o işin üzerindeki görsel ve fontları o döcümanın içine gönmek demek.
Bu mesajdan alıntı yap
savasg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 13-05-2008 #8
Aradaşım iki seçeneğin var

1. seçenek çalıştığın programda photoshopta olduğu gibi layerli çalışabilirsin. Her seferinde kullanacağın resimleri tek bir layer yapıp orda kullanabilirsin.
yani şablonlar bir layerde diğer çalışmalar bir layerde

2. seçenek embed olabilir ama emdedde bazı film çıkışlarda özellikle corel tabanlı sorun yaşanıyor.

kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
savasg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

savasg(42)

Grafiker / Ankara

Alt 13-05-2008 #9
birde link hatasını kullandığın sayfanın dpisi ile
resmin dpi si tutmaz yada aralarıdaki fark çok olursa yapar.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
paketlemede, yardım

Kapat
Şifremi Unuttum?