Pantone Renk Kataloğu

Graficafe - Pantone Renk Kataloğu ...

Pantone Renk Kataloğu
purchu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

purchu

Grafiker / İstanbul

Pantone Renk Kataloğu

Alt 26-09-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba,
Ben pc de çalıştığım için baskıya iş gönderdiğimde renk sıkıntısı çekiyorum. Bu nedenle pantone kataloğu almak istiyorum. Bunu en uygun fiyata nereden alabilirim ve hangi kataloğu almam gerekiyor? (Acemi olduğum için fazla bilgim yok bu konuda. Almam gereken içinde her rengi bulunduran coated/uncoated paletleri değil mi?)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

Slaytanic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Slaytanic

Grafiker / İstanbul

Alt 26-09-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Çektiğiniz renk sıkıntısını örnek ile gösterebilirseniz yardımcı olabilirim, renk konusu tek yönlü bir sorun değil maalesef, bunun birde matbaa aşaması var.İşlerde %10 luk bir renk sapması olabilir, ama kırmızı verdiğiniz renk bordo çıkıyorsa bir sorun vardır.
* İşleriniz mutlaka cmyk olması, RGB yapıp sonradan çevirdiklerinizde bile sorun olur
Bu mesajdan alıntı yap

purchu

Grafiker / İstanbul

Alt 27-09-2016 #3
Çektiğiniz renk sıkıntısını örnek ile gösterebilirseniz yardımcı olabilirim, renk konusu tek yönlü bir sorun değil maalesef, bunun birde matbaa aşaması var.İşlerde %10 luk bir renk sapması olabilir, ama kırmızı verdiğiniz renk bordo çıkıyorsa bir sorun vardır.
* İşleriniz mutlaka cmyk olması, RGB yapıp sonradan çevirdiklerinizde bile sorun olur
Dİrek cmyk çalısıyorum. Ekranda gordugumle baskı rengi birbirini tutmuyor. Mavi seçiyorum ama seçtiğimden cok daha koyu bir renk çıkıyor baskıda
Bu mesajdan alıntı yap
agit77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agit77(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-09-2016 #4
cmyk işler Complete Process Color Chart Renk Kataloğu almalısınız.

link

Complete Process Color Chart | Bilimsel Eserler | Wacom yetkili satıcısı

Merhaba,
Ben pc de çalıştığım için baskıya iş gönderdiğimde renk sıkıntısı çekiyorum. Bu nedenle pantone kataloğu almak istiyorum. Bunu en uygun fiyata nereden alabilirim ve hangi kataloğu almam gerekiyor? (Acemi olduğum için fazla bilgim yok bu konuda. Almam gereken içinde her rengi bulunduran coated/uncoated paletleri değil mi?)
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 27-09-2016 #5
Merhaba,
Pantone Color Bridge kataloğu ihtiyacınızı fazlasıyla görecektir. BU katalog ile hem pantoneleri hem de seçtiğiniz pantone rengin cmyk, rgb ve html değerlerini bir arada görebilirsiniz.

Lİnkten kataloğu inceleyebilirsiniz

https://www.pantone.com/color-bridge-coated
Bu mesajdan alıntı yap

purchu

Grafiker / İstanbul

Alt 27-09-2016 #6
cmyk işler Complete Process Color Chart Renk Kataloğu almalısınız.

link

Complete Process Color Chart | Bilimsel Eserler | Wacom yetkili satıcısı
Pantone Color Bridge kataloğu ihtiyacınızı fazlasıyla görecektir. BU katalog ile hem pantoneleri hem de seçtiğiniz pantone rengin cmyk, rgb ve html değerlerini bir arada görebilirsiniz.

Lİnkten kataloğu inceleyebilirsiniz

https://www.pantone.com/color-bridge-coated

İkisi de aynı işlevi görüyor mu? Complete process chart kocaman kitap çünkü. Pantone Color bridge taşıması daha kolay bir şey sanırım.

pantone color bridge'in bu verdiğim linktekiyle farkı nedir acaba?

Pantone CMYK renk Kataloğu - 510.00 TL + KDV
Bu mesajdan alıntı yap

agit77(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-09-2016 #7
ikiside farklı kataloglar

Complete Process Color Chart kataloğu programda verilen CMYK değerlerinin baskıda nasıl çıkacağını görmek.

Pantone Color bridge ise pantone renkleri cmyk değerinde basmak için yada extra pantone renk basmak için katalog

Complete Process Color Chart kataloğu biraz ağır bir katalog

İkisi de aynı işlevi görüyor mu? Complete process chart kocaman kitap çünkü. Pantone Color bridge taşıması daha kolay bir şey sanırım.

pantone color bridge'in bu verdiğim linktekiyle farkı nedir acaba?

Pantone CMYK renk Kataloğu - 510.00 TL + KDV
Bu mesajdan alıntı yap

purchu

Grafiker / İstanbul

Alt 28-09-2016 #8
ikiside farklı kataloglar

Complete Process Color Chart kataloğu programda verilen CMYK değerlerinin baskıda nasıl çıkacağını görmek.

Pantone Color bridge ise pantone renkleri cmyk değerinde basmak için yada extra pantone renk basmak için katalog

Complete Process Color Chart kataloğu biraz ağır bir katalog
bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap

agit77(37)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 29-09-2016 #9
rica ederim.

bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap

purchu

Grafiker / İstanbul

Alt 29-09-2016 #10
rica ederim.
Merhaba,
Sizi tekrar rahatsız edeceğim ama, bahsettiğiniz complete process color chart kitabı verdiğiniz linkte kalmamış. Birkaç yer daha aradım. Oralarda da kalmamış. Bu kitabı nereden bulabilirim bilginiz varmı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Reklam