Parçalanmış Resim Efektini uygulayamıyorum

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Parçalanmış Resim Efektini uygulayamıyorum ...

Pasul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Pasul

Eğitimci / Sivas

Alt 20-02-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Aşağıda anlatılan Parçalama işlemi yapılan resimde

'' Layer1 layerimiz seçili durumda layer üzerinde sağ klik select pixels diyerek seçili yapalım select inverse CTRL+SHİFT+I seçimi tersine çevirelim. Layer0 layerimizi seçili yaparak seçili yerleri silelim delete layer1 layerin gözü işaretini kaldıralım ''
bölümünü yapamıyorum .Sağ klik lediğimde select pixels çıkmıyor .Yardımcı olabilirseniz sevinirim
Uygulama aşağıdaki gibi
Parçalanmış Resim Efekti..

Bu çalışma ile resim üzerinde uygulayacağımız efekt sayesinde resmi parçalara ayırarak güzel bir görünüm oluşturacağız.

İlk olarak resmimiz alalım

CTRL+SHİFT+N yeni bir layer ekleyelim (B) brush tool aracını seçelim fırça seçimimiz kare olsun 25px olarak ayarlayalım F5 brushes paneli açarak örnek ayarları yapalım

Foreground color beyaz yapalım eklediğimiz layer üzerinde isteğimize göre fırçamız ile gezinelim Uygulama sonrası görüntümüz layer penceresini ile beraber

Layer1 layerimiz seçili durumda layer üzerinde sağ klik select pixels diyerek seçili yapalım select inverse CTRL+SHİFT+I seçimi tersine çevirelim. Layer0 layerimizi seçili yaparak seçili yerleri silelim delete layer1 layerin gözü işaretini kaldıralım

arka fonu da kendi istediğiniz gibi değiştirebilir.
drop shadow ve farklı efektler uygulayabilirsini
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 20-02-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Layer 1 geldiğiniz zaman Ctrl + maus üzerine sol clik yaparak böylece obje (resim vs vs) seçili hale gelir... Select - İnverse (Ctrl + Shift + I) sonra Delete tuşu basınız
Bu mesajdan alıntı yap