Partner Makina Yorumları

Dijital makineler - Partner Makina Yorumları ...

Partner Makina Yorumları
netcini isimli Üye şimdilik offline konumundadır

netcini

Grafiker / İstanbul

Partner Makina Yorumları

Alt 12-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar....!
Partner kullanıcıları buraya makinalarını anlatsın
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

muhsin çal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muhsin çal(43)

Eğitimci / Aksaray

Alt 30-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çin ve kore tayland makinalarından uzak durun benimle istemeden çoğu akraba oldu
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan DERYA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan DERYA

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 02-11-2008 #3
berbat bir makina dostum 12 kafa wittcolor kullandim 2,5 yil icinde 9 kafa degisti en ince olan 3 adet sari saglam kaldi sadece dikkatli ol derim
Yahu ben bunu anlayamıyorum.... 2.5 yıl içinde 9 kafa değişti !!!!

NE olmasını bekliyordunuz acaba.. İnsanlardan daha fazlamı ömrü olmalı senle berarber mi ölsün yani anlayamadım... 40 yıl değişmese ne güzel olur değilmi...

Ve Baskı kafalarının değişmesinin Makinelerle ile ne alakası var onuda anlamadımya..

Akon arkadaşın yorumundan yola çıkarak ...

O zaman (Mutoh, Mimaki , Roland, Hp ) Bu makinelerde operatöre ve kullanma şartlarına bağlı olarak 1 yıl dolmadan bile kafa değiştirilebilinir...

Demekki ismini verdiğim yada vermediğim bütün tam solvent bazlı yada yarı solvent bazlı makinelerde berbat bunlar yahu diyebilirmiyiz acaba ?

Böyle bir düşünceye, insanlar neresi ile güler onuda sen düşün...

Burda yorum yapan arkadaşların yazdıklarını ilk önce kendileri okuyup evet tamam güzel ikna edici boşuna yazmadım deyip içine sindirerek yazı yazmalarını rica ediyorum..

Kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
abdurborucu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

abdurborucu

Baskıcı / Tokat

Alt 02-11-2008 #4
ben wit-color yani partner 3312 kullanıyorum...
bu makinelerde bir özellik vardır...
mesela mavi renkte 4 passta bi yazı bastırın makineye....
mavi renk kısa bir süre sonra kesiyor...
bir de.....
makinenin ara sıra pompa kartında sorun çıkıyor...
kendimden örnek veriyim.
ben pankart basıyodum..
kırmızı renk aninden kesti. bunun sebebi ise pompa kartının boya çekerken kırmızı ışık yakıp devre dışı olmasıdır.. ve makineyi kapatıp açana kadar boya çekememesi....
videosunu da ekleyeceğim....
Bu mesajdan alıntı yap
denea isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denea

Baskıcı / İstanbul

Alt 03-11-2008 #5
2.5 yılda 9 kafa makinede bir problem mi var ? Satanlarla görüşün bence.
Bu mesajdan alıntı yap

Erkan DERYA

Alt 05-11-2008 #6
bir de.....
kendimden örnek veriyim.
ben pankart basıyodum..
kırmızı renk aninden kesti. bunun sebebi ise pompa kartının boya çekerken kırmızı ışık yakıp devre dışı olmasıdır.. ve makineyi kapatıp açana kadar boya çekememesi....

APDULLAH kardeş... Uygun boya ve kafaların çalışma ömrünü bi düşün.. Kullanmış olduğun makine kaç senelik onu söyleyebilirmisin...
Şu ana kadar baskı kafası değiştirdinmi.
Şu ana kadar o baskı kafalarını Kaç farklı çeşit boya ile kullandın...

Pompa kartının alarm vermesi konusunda az çok makine kullanan bilir..
Eğer boya pompaları 20 (bu değişken olabilir makinelere göre) saniye içinde şamandıralara boya göndermez ise pompa kartı alarm verir.. (Sebep şu ana kadar pompa yenilemesi yaptınmı?.. yada pompa çıkışındaki filtreyi değiştirdinmi yada makineyi almış olduğun firmadan böyle bir arıza yaptı makinem bana 1 pompa yada filtre gönderin talebinde bulundunmu..

Video ekleme zahmetine gireceğine boya pompasını değiştirebilirsin..
ben değiştiremem dersen makineyi almış olduğun firmadan servis talep edebilirsin..
Bu bahsettiklerin bi özellik değil..

Piyasadaki bir çok makine uygun ortam ve kullanım şartlarına göre kullanılırsa çalışma ömürleri daha fazla olur..

Makine üzerlerindeki baskı kafaları, Filtreler , boya pompaları, normal bir insan ömrü kadar uzun yaşamaz, bunların zaman içinde değiştrilmesi gerekir..

Kolay gelsin...
Erkan DERYA
Bu mesajdan alıntı yap
abdurborucu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

abdurborucu

Baskıcı / Tokat

Alt 05-11-2008 #7
Bu resim bir bakıp inceleyin..... Mavi Rengin Kestiği Nasıl da Belli. Sıcaklık 25 Derece... Siz Düşünün.... [Makinemiz 1 Yıllıktır...]
Partner Makina Yorumları

Sayın Erkan Derya,,,,
hiç baskı kafası değiştirmedim..... makine 1 yıllık, hâlâ partner boyaları kullanıyoruz.. değişik boya kullanmadık...
pompa yenilemesi yapmadık....
pompa kartı alarm vermedi, yani ses çıkarmadı... pompa kartında kırmızı ışık yanıyor(yanıp sönmüyor) sürekli yanıyor... ve alarm şeklinde ses çıkarmıyor... aniden boyayı kesiyor ve afedersin ama baskının içine ediyor...

makine benim olsa servis çağıracam da....
ben makinenin operatörüyüm....
makinenin bakımını vs.sini yapmak ta bana düşer...
Bu mesajdan alıntı yap

Erkan DERYA

Alt 05-11-2008 #8
bir de.....
kendimden örnek veriyim.
ben pankart basıyodum..

Sayın Erkan Derya,,,,
hiç baskı kafası değiştirmedim..... makine 1 yıllık, hâlâ partner boyaları kullanıyoruz.. değişik boya kullanmadık...
pompa yenilemesi yapmadık....
pompa kartı alarm vermedi, yani ses çıkarmadı... pompa kartında kırmızı ışık yanıyor(yanıp sönmüyor) sürekli yanıyor... ve alarm şeklinde ses çıkarmıyor... aniden boyayı kesiyor ve afedersin ama baskının içine ediyor...

makine benim olsa servis çağıracam da....
ben makinenin operatörüyüm....
makinenin bakımını vs.sini yapmak ta bana düşer...

Kullanmış olduğun makineyi iyi hatırlarsan Ben Tokat turhala gelip kurdum.. makineyi ortak almıştınız okul hocası bir abiyle yanlış hatırlamıyoran.. Toprak hattı yok diye belediyeden adam çağırtıp yolun ortasına delik açıp toprak bulup ordan kablo çekmiştik..

** Makine 1 Yıl demişsin.. İyi düşünmeni tavsiye ederim.. (Faturasını yarın buraya ekleyeyim istersen 1 yıl mı daha mı fazla beraber görelim.)
** Mavi kafanın diğer baskı kafalarına göre daha kötü olduğu aşikar...
** Pompa kartında sorun falan yok.. (Sorun= pompa düzgün çalışmıyor, değişmeli..)
** Boya pompası (45$)
** Baskı kafası xaar 128 + (550 $)

Eğer operator olarak çalışıyorsan.. Patrona makine düzgün çalışmıyor.. Şu servisin ücreti ne ise ödüyelimde bi gelsin diye bilirsin. Servis ücretlerimiz çok yüksek değildir..

-- Operator olarak Sen ve firma sahibiniz tanışmış olduğunuz ve makine kurulumunda yanımızda olan Şirket sahibimiz Şaban BEYLER ile görüşebilir, Makinemizde bazı parçaların değişmesi lazım bakım gerekli Biz makinenin servisini aramadık, firmanızada mail atmadık , internetten genel forumlara makinede problemler var diye mesajlar attık, ordan bizi servis müdürü tanıdı, o yüzden biz de sizi aradık artık bize servis gerekli diyebilirsiniz...

--- İstanbul Reklam olarak her sattığımız ürünün arkasındayız.. Bu küçük bir vida yada starter
bile olsa çözüm yaratırız..

--- Tabiki arz ve talep durumu .. Teknik Servisi talep edin. Bizde gelelim. (Firmayı aramanız gerekli biliyorsunuz.)

Erkan DERYA
Teknik Servis Md.
Bu mesajdan alıntı yap

Erkan DERYA

Alt 06-11-2008 #9
Abdurborucu bey,
Bahsetmiş olduğunuz makina 06.09.2006 yılında İstanbul'da Ezgi Reklama satıldı. Ezgi reklam makineyi 2 el olarak Tokat Turhal'a satmıştır. Sonuç olarak bu makina sizin bahsettiğiniz gibi 1 yıllık değildir.
2 yıl 2 aylıktır.

Tokat Turhal AREKSAN Firmasındaki diğer makinamız (2612 model) 2 yıl 7 aylıktır.

Firmamız satmış olduğu her makinenin arkasında olup, bu konularda da çok hassastır.
Lütfen forumlarda konu açarken yada yorum yaparken doğruları yazmanızı rica ederiz.

Erkan DERYA®
Bu mesajdan alıntı yap
denea isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denea

Baskıcı / İstanbul

Alt 06-11-2008 #10
Abdurborucu bu sözlerin cevabını yazman gerekir. Yalan yanlış cevaplarla firmaları ve makinelerini kötülemeyin arkadaşlar. Bu forum kötü reklam forumu değil. Bu forum bilgi paylaşım forumu. İstanbul Reklam dan yazanlar olmasa ve makineyi tanımasak anlattıklarınıza inanmak durumundayız. Samimi olmalıyız dogru söylemeliyiz ki bir şeyler ögrenebilelim. Admin değilim. Üye olarak bu açıklamayı yazma ihtiyacı hissettim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bask, digital, makina, partner, solvent, yorumlari, yorumları