Pass ayarını artırınca ebat küçük basılıyor

Dijital makineler - Pass ayarını artırınca ebat küçük basılıyor ...

JiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

JiN(35)

Grafiker / Samsun

Dosya22

Alt 19-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadasşlar gonghzeng boya püskürtmeli makinenın pass ayarını 6 dan 10 a yükselttim..parametreler ebatın normal oldugunu gösterıyor ama basılan çalışmayı ölçtükten sonra ebatın ((sadece boydan)) bayaa bir küçülmüş olduğunu gordum..bir türlü düzeltemedım..saygılarımla teşekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ezgi reklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ezgi reklam

Grafiker / Antalya

Alt 19-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba o sorunlarla bizde karşılaşmıştık calibrasyon ayarlarını kontrol et
muhtemelen yapmışsındır ama yaptıgın ayarların kayıtlandıgına dikkat et
Bu mesajdan alıntı yap
JiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

JiN(35)

Grafiker / Samsun

Alt 19-12-2008 #3
makınenın DEFAULT ayarı yok..bende eskı ayarları değiştirerek deneme yanılma ıle duznlemeye çalışıyorum ama genede olmadı..yanı bunu hangı menuden yapıcam onuda bulamadım herseyeı denedım ama olmuyor dostum..calıbrasyona baktım gene olmadı..
pass lar sıklasınca baskı mesafesıde daralıyor bunu anladım ama ebatı koruyamıyorum
Bu mesajdan alıntı yap
huseyinnss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

huseyinnss

Grafiker / Ankara

Alt 29-12-2008 #4
arkadaşım benım daha öce çalıştığım işyerimde kullandığım makinanında aynı sorunu vardı.biz basacağımız işin boyutunu büyüterek sorunu halletmiştik.bundan sona bstığın bir işte ne kadar küçültme yapacağını ölçerek daha sonraki baskılardada o oranda büyütebilirsin.birde şöyle bir durum var şuanki işyerimde kullandığım makinada bu tarz bir olay yaşadım ve sorunun malzememde olduğunu farkettim farklı malzemelerle denemeni tavsiye ediyorum.umarım yardımcı olabılırım
Bu mesajdan alıntı yap
salihh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

salihh

Baskıcı / Sivas

Alt 26-01-2009 #5
çözdünmü sorunu çözmediysen tekrar cevap yaz
Bu mesajdan alıntı yap
YgtCml isimli Üye şimdilik offline konumundadır

YgtCml

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 26-01-2009 #6
pass ların step ayarlarından , y motorun move set ayarı bozuldugundan .genelde bu sorun oluşur.bir diğer sebepde malzeme ısı dengesıyle ılgılı olabilir.
Bu mesajdan alıntı yap
optimumreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

optimumreklam

Eğitimci / İstanbul

Alt 10-02-2009 #7
arkadaşım rip programından ve makinayı kullandığın diğer programdan aynı pass ı seç.
her ikisidende 10 pass ı seç.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
artirinca, ayarini, basiliyor, ebat, kucuk, pass, pass sorunu