PC 8 Gb Ram görmüyor..:(:(

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - PC 8 Gb Ram görmüyor..:(:( ...

barisoffset isimli Üye şimdilik offline konumundadır

barisoffset

Matbaacı / Aydın

Alt 17-09-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Aydında Matbaa işletmecisiyim...
yeni topladığım bilgisayarda 8Gb Ram var 1600 Mhz...
8Gb ram i görüyor fakat kullanılabilir 4 Gb gösteriyor... Bunu nedeni ne olabilir? yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim...

Bilgisayar dananımını yazıyorum...

İşlemci İntel core i7 930 2.80 Ghz 4.8 Gt/s 8 Mb 64 Bit 1366p
Gigabyte Anakart X58A-UDR3R 16x
Ekran kartI ASUS HD4850 1 GB 256 BİT
Ram 4 x 2Gb 1600 Mhz Kingston
1 Tb Harddisk Samsung
600 Watt kasa
işletim sistemi win 7 64 bit (Lisanslı)

ve genel olarak bu kasa nasıldır..? anakarta çift ekran kartı takılabiliyor... aynı ekran kartından 1 tane daha takmayı düşünüyorum... saygılar...

Abdurrahman GÜNGÖRALP / AYDIN
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 17-09-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle 64 bit tabanlı win 7 işletim sistemlerinde oluşturulan konfigrasyon dışında standart kullanılabilir

Windows 7 Ultimate 4 GB - 192 GB (64 bit)
Windows 7 Enterprise 4 GB - 192 GB (64 bit)
Windows 7 Professional 4 GB - 192 GB (64 bit)
Windows 7 Home Premium 4 GB - 16 GB (64 bit)
Windows 7 Home Basic 4 GB - 8 GB (64 bit)
Windows 7 Starter 2 GB - 4 GB (64 bit)

Bunların dışında görmesi gerekirken görmüyor ise ;
* Ram lar aynı olup olmadığı kontrol edilir ( Mhz hızları ve marka )
* Markalar ve hızları aynı ise birincil ve ikincil kart yuvaları değiştirilerek çalışıp çalışmadıkları kontrol edilir.
* Normal prosedurde win 7 starter işletim sistemininden daha üst version 64 bit tabanlı sistemler otomatik olarak görmektedirler. i7 tabanlı anakartlar otomatik olarak görebilmektedir. Olağan dışı bir durum söz konusu ise Aldığınız yer ile irtibata geçmeniz en doğrusu olacaktır..
Bu mesajdan alıntı yap
barisoffset isimli Üye şimdilik offline konumundadır

barisoffset

Matbaacı / Aydın

Alt 17-09-2010 #3
dostum aldığım yere sorduğumda; servis pack çıkmadı win 7 için, servis pack 1 çıktığında 6gb, servis pack 2 çıktığında 8 gb ın tamamını görcek makine diyoo... bana pek inandırıcı gelmedi... bilmiyorum yaa... Bu arada ana kartın kitapçığını okudum 24 Gb ramı destekliyo... var bi bit yeniği ama çıkamadım işin içinden..PC 8 Gb Ram görmüyor..:(:(PC 8 Gb Ram görmüyor..:(:(
Bu mesajdan alıntı yap
vatandas2009 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vatandas2009

Grafiker / İstanbul

Ramler yerinden çıkmış

Alt 20-09-2010 #4

yukardaki şekile çok dikkatli bak ramlar bu şekide parçalar halinde sende 4 gb ram görmediğine göre 8gb ramin var.yerinden oynamış ramlarin çıkmış onları kasayı aç kontrol et yerine otuttur.benim başımada geldi daha önce aynen böyle yaptım sorun çözüldü.bilgisayarın kasasını ellibinkere açıp kurcalamış birisi olarak söylüyorum:smile:
Bu mesajdan alıntı yap
graphblues isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphblues(31)

Hiç Biri / Antalya

Alt 20-09-2010 #5

yukardaki şekile çok dikkatli bak ramlar bu şekide parçalar halinde sende 4 gb ram görmediğine göre 8gb ramin var.yerinden oynamış ramlarin çıkmış onları kasayı aç kontrol et yerine otuttur.benim başımada geldi daha önce aynen böyle yaptım sorun çözüldü.bilgisayarın kasasını ellibinkere açıp kurcalamış birisi olarak söylüyorum:smile:
dediğine aynen katılıyorum eşimde taktı yine gözükmemiş tekrar kontrol etti takılı olup olmadığını şimdi gözüküyor PC 8 Gb Ram görmüyor..:(:( olmazsa format etmelisin o zaman çıkar
Bu mesajdan alıntı yap
mcmtel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mcmtel

Grafiker / Kocaeli

Alt 13-02-2011 #6
Yukarıdaki her iki arkadaşın da söylediklerine katılıyorum. Ayrıca;
- Canavar gibi bir sistem yapmışsın ama ramlar 1600 mhz diyorsun, acaba doğrumu?(yani firma doğrumu verdi?) (anlıyorsan iyice kontrol et ya da bir bilen baksın.)
- Anakart 1600 mhz ram leri destekliyormu? (Zaten 4x2 ye ne gerek var? 4 yuvanın 4 ünü de doldurmaya ne gerek var? Firmanın sana tavsiye etmesi lazım 2x4 olarak, ileride durumun olur 2x4 daha takarsın 16 gb olur v.s.)
- Öyle bir sisteme win7 starter hayatta olmaz, yani evde ortaokul çocuğumu kullanacak ki bunu veriyor sana?(service pack 1-2... bunlar terane).
- Firmaya bu konuda ısrarcı ol ve o kadar para vermişken win7 prof tr yüklesinler(zaten o kadar para vermişsin, bunu kendilerinin tavsiye etmesi lazım, biraz daha fiyat farkı olsa ne olur), sen de 8 gb ram i gör canavar gibi win de, v.s.
- Firmaya dikkat!...
Bu mesajdan alıntı yap
cemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cemin

Eğitimci / Ankara

Alt 21-02-2011 #7
arkadaşlar barısoffset farkındaysanız 8 gb görüyor 4 gb kullanılabilir demiş Ram lerin yarine takılı olup olmaması ile ilgisi yok Dikkatli okuyun Sorun büyük ihtimal 64 bit işletim sistemi 7 starter. Starter işletim sistemi 32 bit de 2 gb, 64 bit de de 4 gb max ram kullanabilir Sistem yüklü olan tüm ram i görür fakat kendi sınırı dahilindekini kullanır
Bu mesajdan alıntı yap
cemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cemin

Eğitimci / Ankara

Alt 21-02-2011 #8
Yukarıdaki her iki arkadaşın da söylediklerine katılıyorum. Ayrıca;
- Canavar gibi bir sistem yapmışsın ama ramlar 1600 mhz diyorsun, acaba doğrumu?(yani firma doğrumu verdi?) (anlıyorsan iyice kontrol et ya da bir bilen baksın.)
- Anakart 1600 mhz ram leri destekliyormu? (Zaten 4x2 ye ne gerek var? 4 yuvanın 4 ünü de doldurmaya ne gerek var? Firmanın sana tavsiye etmesi lazım 2x4 olarak, ileride durumun olur 2x4 daha takarsın 16 gb olur v.s.)
- Öyle bir sisteme win7 starter hayatta olmaz, yani evde ortaokul çocuğumu kullanacak ki bunu veriyor sana?(service pack 1-2... bunlar terane).
- Firmaya bu konuda ısrarcı ol ve o kadar para vermişken win7 prof tr yüklesinler(zaten o kadar para vermişsin, bunu kendilerinin tavsiye etmesi lazım, biraz daha fiyat farkı olsa ne olur), sen de 8 gb ram i gör canavar gibi win de, v.s.
- Firmaya dikkat!...
starter ile diğer sürümlerin fiyatlarını incelerseniz neden starter yüklendiğini görürsünüz
Bu mesajdan alıntı yap
mexgm265 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mexgm265

Grafiker / İzmir

Ya Ben Yeni Pc Aldım i5 işlemci RAEDON Ekran Kartı var 8 gb ekran kartı 2 veya 4 gb ekran kartı var

Alt 10-01-2014 #9
Nababilirim ?
Bu mesajdan alıntı yap