pc de macintosh kurulumu

Macintosh - pc de macintosh kurulumu ...

pc de macintosh kurulumu
dombalak isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dombalak

Grafiker / Ankara

pc de macintosh kurulumu

Alt 02-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

müşterilerimin getirdiği işleride, mac uyumlu adobe ürünleri kullanmalarından dolayı macintosh bilgisayar gerekli olmaya başladı ama mac bilgisayara alışık olmadığım için bir mac yatırımı yapmak istemiyorum

sahip olduğum pc ve notebooka mac os kurabilirmiyim

halihazırda vista ve xp kullanıyorum ve bu sistemleri silmeden pcye macos kurulabilirmi yani hem windows hemde mac kullanmak istiyorum

kuruluyorsa nelere dikkat edilmeli neler yapılmalı hangi sürümü iyidir

daha önce mac bilgisayara emülatörler yardımıyla windows kurulduğunu gördüm ama windows üzerine mac kurulumu hakkında hiçbir bilgim yok

yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vasili_zaitzev isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vasili_zaitzev

Grafiker / Konya

Alt 02-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
İntel uyumlu Mac os x tiger kurulduğunu biliyorum.ama detayları için bişiy söleyemem.İnternette kaynak çok gözat derim pc de macintosh kurulumu
Bu mesajdan alıntı yap
FiRARDA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FiRARDA

Yrd. Grafiker / Ankara

Alt 02-10-2009 #3
ben çok denedim ama kuramadım hep alttaki ekran geldiği zzaman kalıyor öylece VMWare ile çok kez başarısız oldum pc de macintosh kurulumuDpc de macintosh kurulumu

pc de macintosh kurulumu
Bu mesajdan alıntı yap
berguvan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

berguvan

Grafiker / İstanbul

Alt 02-10-2009 #4
müşterilerimin getirdiği işleride, mac uyumlu adobe ürünleri kullanmalarından dolayı macintosh bilgisayar gerekli olmaya başladı ama mac bilgisayara alışık olmadığım için bir mac yatırımı yapmak istemiyorum

sahip olduğum pc ve notebooka mac os kurabilirmiyim

halihazırda vista ve xp kullanıyorum ve bu sistemleri silmeden pcye macos kurulabilirmi yani hem windows hemde mac kullanmak istiyorum

kuruluyorsa nelere dikkat edilmeli neler yapılmalı hangi sürümü iyidir

daha önce mac bilgisayara emülatörler yardımıyla windows kurulduğunu gördüm ama windows üzerine mac kurulumu hakkında hiçbir bilgim yok

yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler

Selam PC.ye MAC kuracağınıza Intel işlemcili bir MAC satın alıp Windowsu MAC.e kursanız daha sağlıklı olur çünkü ben bizzat birkaç PC.de denedim MAC kurmayı, her modelde değişik sorunlar çıkıyor ekran kartını tanısa, ses kartını tanımıyor, onu tanısa başka bişeyi tanımıyo vs. vs. problem ancak Intel işlemcili bir MAC.e Windowsu çok rahat kurdum ve hiçbir problem yaşamadım uygulamalar, oyunlar vs. hepsi çok rahat çalışıyo hatta çok performanslı çalışıyor diyebilirim. Böylece hem MAC hem Windows işletim sistemine sahip olacaksınız bir taşla iki kuş vurmak buna denir...
Bu mesajdan alıntı yap
FiRARDA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FiRARDA

Yrd. Grafiker / Ankara

Alt 02-10-2009 #5
Selam PC.ye MAC kuracağınıza Intel işlemcili bir MAC satın alıp Windowsu MAC.e kursanız daha sağlıklı olur çünkü ben bizzat birkaç PC.de denedim MAC kurmayı, her modelde değişik sorunlar çıkıyor ekran kartını tanısa, ses kartını tanımıyor, onu tanısa başka bişeyi tanımıyo vs. vs. problem ancak Intel işlemcili bir MAC.e Windowsu çok rahat kurdum ve hiçbir problem yaşamadım uygulamalar, oyunlar vs. hepsi çok rahat çalışıyo hatta çok performanslı çalışıyor diyebilirim. Böylece hem MAC hem Windows işletim sistemine sahip olacaksınız bir taşla iki kuş vurmak buna denir...
peki mac uyumlu aldığınız pc nın donanımlarını burya yazabilirmisiniz anakart ismi işlemci ekran kartı felan yadımcı olabilirmisiniz
Bu mesajdan alıntı yap

dombalak

Grafiker / Ankara

Alt 02-10-2009 #6
ilk mesajımda dediğim gibi mac e alışık olmadığım için bir mac satın almak istemiyorum. zaten mac alacak olsam intel işlemci diye ayırt etmeden alırım.

maci sadece mac uyumlu dosyaları açabilmek ve düzenleme yapabilmek için istiyorum.

Konu dışı : macde çalışılmış indesign dosyasını windowsta açılacak şekilde nasıl yaparım indesignde windows uyumlu kaydetme gibi bir seçenek varmı yada windowsta indesign da açılamsını sağlayacak ne gibi yöntemler önerirsiniz
Bu mesajdan alıntı yap
Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-10-2009 #7
iki sabit diske sahipseniz kurabilirsiniz
mac kadar hızlı çalışmayacaktır
Bu mesajdan alıntı yap

dombalak

Grafiker / Ankara

Alt 02-10-2009 #8
iki sabit diske sahipseniz kurabilirsiniz
mac kadar hızlı çalışmayacaktır
nasıl?

internette arama yaptım ama herkes teorik bilgilere yer vermiş ve kurdum ve çalıştırdım diyenle karşılaşmadım
Bu mesajdan alıntı yap
seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-10-2009 #9
MacOsx86 (kırılmış) sistemini PC'ye kurmak yasal bir kullanım değildir. Olaki işyerinizde kullanacağınızı söylüyorsunuz. Ben sizin yerinizde olsam ikinci el bir Mac mini (İntel İşlemcili) satın alıp sorunumu çözerdim. Hackintosh denilen olayda doğru tercihte ve donanımda uçak hızında çalışır. Windows ta ne imiş dersiniz. O malum İMac'lere hatta MacPro'ya kafa tutar. Ama işte yasal değil. Steve Jobs ne zaman PC'lere işletim sistemini kullandırmaya okey derse o zaman tüm dünya OSX'e akın eder. Ama Apple şu an Computer olayı ile fazla sıkı fıkı değil gibi. Iphone furyası almış başını gidiyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Nazy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nazy(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-10-2009 #10
nasıl?

internette arama yaptım ama herkes teorik bilgilere yer vermiş ve kurdum ve çalıştırdım diyenle karşılaşmadım
eskiden mac işlemcilerinin mimarisi Normal Pc işlemcilerinden farklıydı
bu nedenle mac os x yüklemek için darwin isimli ufak program ile pc ler emule edilip mac os x çalışır duruma getirilirdi...
ama şimdi mac işlemcilerini, "intel" x86 tabanlı ürettiği için herhangibir emulasyon işlemine gerek kalmıyor... yani özetle kolay bir şekilde yüklenebiliyor
iki sabit disk gerek dedim çünki konuyu açan arkadaş hem windows hemde mac üzerinde çalışacak
mac os x bulunduğu diski kendi dosya formatına çeviriyor, windows un çalışabilmesi için fat32 yada ntfs dosya sistemine ihtiyaç vardır yani bir diskte windows diğerinde mac olacak...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları