Pc için en iyi mac sürümü???

Macintosh - Pc için en iyi mac sürümü??? Sponsorlu Bağlantılar Herkese merhaba Pc me mac kurmak istiyorum. Hangi sürümden daha iyi verim alırım ve nereden bulabilirim bilgisi olan arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum. Birde ben vista yıda aynı harddisk üzerinden ...

Designerrr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Designerrr(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-07-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese merhaba
Pc me mac kurmak istiyorum. Hangi sürümden daha iyi verim alırım ve nereden bulabilirim bilgisi olan arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum. Birde ben vista yıda aynı harddisk üzerinden çalıştırabilir miyim?

Pc sistemim; core 2 dou 2.6, 4 gb ddr2 1066 mhz ram, 1 gb 256 bit gt9800 nvidia ekran kartı...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

xcoder isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xcoder(35)

xxx

Webmaster / Yalova

Alt 04-07-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
MAC OS Tiger yada Leopar kurabilirsin zaten sadece Pc için en iyi mac sürümü??? seç birini kur kurabilirsen (gayet profesyonel olman gerekiyor ki kurabilesin)
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

macos x leopard

Alt 04-07-2009 #3
Vista ile Microsoft yanlış hamle yaptı: sistemdeki en ufak değişiklikten çoğu insan haberdar olmak istemez ve bu sürecin de çok iyi işlediğini söyleyemiyoruz. İşte tam bu noktada Apple, beşinci nesil Mac OS X ile geliyor ve Apple fanları Windows'a mutlak darbelerini gerçekleştiriyorlar.

Yeni Işletim Sistemi Mac Os X LeopardApple yeni işletim sistemine 300'den fazla özellik eklediğini iddia ediyor. Ama bunlar elbette bayağı bir yer kaplamış: Vista tek bir Kurulum-DVD'si ile gelirken Leopard daha şimdiden çift katmanlı disk ile geliyor. Toplamda sürüm 10.5, tıka basa 7 GB yer kaplıyor. Standart sürümün yanında "Sunucu" sürümü de mevcut, bunun dışında şimdilik farklı bir alt başlık yok. Kurulum için 9 GB sabit disk alanı gerekli hatta Program-Geliştirme araçları ile 12 GB'a kadar çıkabiliyor - bu konuda Vista 7 GB ile son derece tasarruflu.

64-Bit ön planda
Altyapı, 32-Bit program ve sürücülerle rahatlıkla çalışabilen bir 64-Bit işletim sistemine dayanıyor. Yani temel sistem 64-Bit tabanlı. Çoklu-Çekirdek desteği elbette var, en incesinden bir I/O optimizasyonu, geliştirilmiş Unix-Çekirdeği, bütünleşik Betik-Köprüsü ve ağlarda bant genişliği optimizasyonu mevcut. Ama Apple daha da fazlasını yaptı: yeni yansıma ve şeffaflık efektleri Vista'yı gölgede bırakır nitelikte.

Yeni Işletim Sistemi Mac Os X LeopardMasaüstünde daha fazla düzen
Leopard'ın masaüstü tamamen yeniden tasarlandı - Dock'tan kenar çubuğuna kadar. En çok göze çarpan yenilik açılıp/kapanabilir yığınlar (Stacks). Bunlar sayesinde veri kaosu içinde kolayca düzen sağlayabiliyorsunuz. Mesela bir tık ile Safari, Mail ve iChat ile indirdiğiniz tüm dosyaları görebiliyorsunuz. masaüstleri çalışmanızı kolaylaştırıyor.

Zaman makinesi
Yedekleme aracı "Time Machine", birkaç fare tıklaması ile masaüstü widget'leri oluşturmak ve cidden şık bir medya merkezi ile Mac OS X 10.5 çok eğlendiriyor.

Sonuç: Anlamlı gelişmelere sahip başarılı bir güncelleme. Ama yinede yeni Apple işletim sistemi çok büyük bir bomba olamıyor. Her şeyden önce Windows fanları yeni MacOS'a bir göz atmalılar çünkü sanal makineler ile Windows kullanabilme imkânı, Apple'ı gözden geçirmek için büyük bir fırsat.

Alternatif: Yeni Ubuntu-Linux Gutsy Gibbon herkes için bir tasarruf kapısı olabilir. Linux acemilerini etkilemekle kalmıyor yardımcı fonksiyonları ile etkilemeyi de başarıyor: çok basit ve her zamanki gibi ücretsiz.

ALINTIDIR:chip.com.tr
Bu mesajdan alıntı yap

Designerrr(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 04-07-2009 #4
teşekkür ederim bilgiler faydalı oldu gerçekten.
Ama tam karar veremedim Pc için en iyi mac sürümü???
Mac OS X 10.5 sanki kafama yattı ama leopard ın farkı nedir??? biraz fazla soru soruyorum heralde ama ortalam 3 gb lik dosya indirecem yanlış kurulum indirip uğraşmayalım dimi Pc için en iyi mac sürümü???

bu arada xcoder arkadaşım çokda acemi sayılmam bu konularda yani en azından ben öyle düşünüyorum Pc için en iyi mac sürümü???

yardımlarınız için teşekürler arkadşlar leopard kurdum pc me 10.0.5 olması lazım. Yalnız kurulumda bi hata yaptım galiba pc mi daha doğrusu mac'imi Pc için en iyi mac sürümü??? açtığımda mac os dvd si takılı olmadan sistem açılmıyo nedenini anlamadım olmazsa kaldırıp tekrar kuracam Pc için en iyi mac sürümü???
Bu mesajdan alıntı yap
fatihcee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatihcee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-07-2009 #5
Dostum bu özellikelrde pcye mac kurup fantezi yapacağına,
Windows 7 kur ve performans gör diyorum Pc için en iyi mac sürümü???

Benim imkanım olsa imac alıp içine 7 kurarım Pc için en iyi mac sürümü???
7 ile herhangi bir sıkıntın olursa bana ulaşabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Designerrr(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 09-07-2009 #6
fatihcee mac in yanında birde vista kurmayı düşünüyordum ama hakkaten win7 yi çok övüyorlar bi indirip bakacam mac le win 7 yi kurabilirsem 10 numara olurPc için en iyi mac sürümü???
Bu mesajdan alıntı yap
whampir19 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

whampir19(29)

Grafiker / İstanbul

Alt 03-09-2009 #7
yardımlarınız için teşekürler arkadşlar leopard kurdum pc me 10.0.5 olması lazım. Yalnız kurulumda bi hata yaptım galiba pc mi daha doğrusu mac'imi Pc için en iyi mac sürümü??? açtığımda mac os dvd si takılı olmadan sistem açılmıyo nedenini anlamadım olmazsa kaldırıp tekrar kuracam Pc için en iyi mac sürümü???
ben daha önce hiç mac yüklemedim pcme mac yüklemek istiyorum nasıl yüklediğini veya nerden yüklediğini biraz ayrıntılı anlatırmısın
Bu mesajdan alıntı yap