pc - Mac

Macintosh - pc - Mac ...

pc - Mac
by_kanarya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

by_kanarya

Grafiker / Konya

pc - Mac

Alt 18-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben pc kullanıyorum matbaa işi ile uğraşıyorum ben pc de den fazla bi istekli iş alamadım yani sıkntılar nedeniyle mac almaya karar verdim yalnız ben corel draw kullanıyorum mac de bi sıkıntı çıkarmı corelle ilgili yada mac aldığımda hangi grafik proğramlarını kullanayım bana bi ayrıntılı bilgi verebilecek arkadaşlar varsa şimdiden teşekür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 18-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
MacOSX üzerinde Adobenin, Quark'ın tüm programlarının güncel sürümlerini, Freehand MX'i kullanabilirsiniz. CorelDRAW ise 11. sürümden sonra MacOS desteğini kesti. Yani MacOS üzerinde corel 11 ve alt sürümlerini (alt sürümlerini pek bulamazsınız) kullanabilirsiniz. CorelDRAW'ın güncel sürümlerini Macintosh üzerinde ancak bir windows sürümü kurarak çalıştırabilirsiniz. Macintosh'a geçiş yapacaksanız Adobe programlarını tercih etmenizde yarar var.
Bu mesajdan alıntı yap
gök-khan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gök-khan(34)

Grafiker / Eskişehir

Alt 19-08-2008 #3
Mac kullanmayı düşünüyorsanız CorelDraw'ı bırakmanızı öneririm. Çünkü PC'lerde Corel'in durumu nedir pek bilmiyorum ancak Mac'te Corel adeta sürünüyor diyebilirim. Freehand ve illustrator'a göre çok yavaş. Bence Mac'e geçin, Corel'i bırakın ve illustrator'la, indesign kullanın. Corel'den de kurtulmuş olun.
Bu mesajdan alıntı yap
Tollyver isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tollyver(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-08-2008 #4
gidip adobe programlarını kullan.. en güzeli.. ya da freehand pc - Mac
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-08-2008 #5
Mac kullanmayı düşünüyorsanız CorelDraw'ı bırakmanızı öneririm. Çünkü PC'lerde Corel'in durumu nedir pek bilmiyorum ancak Mac'te Corel adeta sürünüyor diyebilirim. Freehand ve illustrator'a göre çok yavaş. Bence Mac'e geçin, Corel'i bırakın ve illustrator'la, indesign kullanın. Corel'den de kurtulmuş olun.
Seni corel düşmanı ilan ediyorum pc - Mac
Bu mesajdan alıntı yap
gök-khan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gök-khan(34)

Grafiker / Eskişehir

Alt 20-08-2008 #6
Bende kabul ediyorum :o)
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
mac

Kapat
Şifremi Unuttum?