Pc'den mac'e geçiş?

Macintosh - Pc'den mac'e geçiş? Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba, özel bir şirkette çalışıyorum daha doğrusu yeni başladım. Burada eski tüm çalışmalar pc ortamında hazırlanmış (Freehand, photoshop ağırlıklı.) Bir öneri getirdim, imac almak için ancak talepte ...

Pc'den mac'e geçiş?
Sawyer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sawyer

Grafiker / İstanbul

ünlem

Pc'den mac'e geçiş?

Alt 29-12-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba, özel bir şirkette çalışıyorum daha doğrusu yeni başladım. Burada eski tüm çalışmalar pc ortamında hazırlanmış (Freehand, photoshop ağırlıklı.) Bir öneri getirdim, imac almak için ancak talepte bulundum ve sıcak baktılar ancak siz tecrübeli grafikerlere sormak istediğim bir kaç soru var.

1) Dosyaları macintosh'a yüklediğimde ve açtığımda türkçe karakterler bozulur mu? (Freehand'de açtığımda) Ya da o kadar mac fontunu nerede bulabilirim (siteyi çok gezme imkanım olmadı) missing font olmaması adına..

2) Oriinal photoshop ve freehand yazılımlarını mac için nerede bulabilirim? Bir de imac'i nereden temin edebilirim? Mümkünse teknik destek sağlayan bir firmadan almak garanti gibi nete oranla değil mi?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim..Pc'den mac'e geçiş?1:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

RD3S1GN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

RD3S1GN

Sanat Yn. / Konya

Alt 08-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Normal Pcde Çalışılmış Psd ve Tif Dosyaları Sıkıntı Yaratmaz Photoshop'da Freehand olarak bi bilgim Yok.

http://kolaycaal.com/ dan bakabilirsin. teknik servisleride mevcut ki zaten apple destek servisini arıyarak 7/24 destek alabilirsin.

imac yerine mac pro tavsiye ederim
Bu mesajdan alıntı yap
macservis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macservis

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 31-01-2011 #3
adresini eklersen bu konuda sana destek sağlanacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
lisiaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lisiaa

Grafiker / İstanbul

Alt 31-01-2011 #4
freehand dosyaları convertli olursa ıkı yerdede sorun çıkmaz ve sürünüm farklıları varsa ise adından direk değiştirsende açılır. Birçok programda mac için pc için yüklemeler var.
Bu mesajdan alıntı yap
pressok isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pressok

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 31-01-2011 #5
Mac için Türkçe harfler sorun oluyor. Tamamen ingilizce alfabesi kullanılmaktadır. imac için özel mesajdan yardımcı olabilirim mac için. iyi forumlar.
Bu mesajdan alıntı yap