pc'den mac'e geçmek şişme problemini ne kadar çözer?

Macintosh - pc'den mac'e geçmek şişme problemini ne kadar çözer? Sponsorlu Bağlantılar açık hava reklamcılığı yapan bir firmayız. tasarım işlerimizde pc kullanıyoruz. çift çekirdekli falan olmasına rağrem, photoshop programında felaket şişiyor (2 mt x 1mt gibi ölçülerde)hatta hiç bir işi ...

capari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

capari(36)

Grafiker / Antalya

Alt 17-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

açık hava reklamcılığı yapan bir firmayız. tasarım işlerimizde pc kullanıyoruz. çift çekirdekli falan olmasına rağrem, photoshop programında felaket şişiyor (2 mt x 1mt gibi ölçülerde)hatta hiç bir işi sona erdiremiyoruz. onun içindir vektörel programlar kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu sorunu çözmek için mac'a geçmek doğru bir karar olurmu? Mac'in performans özelliği çıktı kalitesimidir, yoksa şişme konusunda daha dirençli olduğumudur? Bilgi ve tecrübesi olan arkadaşlar varsa lütfen yardımlarınızı rica ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Alt 17-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
PC'nin tam özelliklerini yazabilir misin? ram işlemci vs vs. Kullandığın photoshop'un versionu nedir?

imac kullanan arkadaşımın photoshop çalışmalarını (5mt-7mt) pc'de aynı performansla kullanabiliyorum. p4 3ghz 1gb ram var.
Bu mesajdan alıntı yap

capari(36)

Grafiker / Antalya

Alt 17-04-2008 #3
intel 1,83ghz t5600 chipset paylaşımlı 512 mb ekrankartı, 1 gb ram bir adet laptop, yine çift çekirdek 3.00 ghz 1,5 gb ram'lı 256 mb ekran kartlı bir desktop var. ikisindede aynı sorunu yaşıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
broken_wings isimli Üye şimdilik offline konumundadır

broken_wings

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 17-04-2008 #4
Bende mac g5 var üstünde xp var. 1 gb ram 128 ekran kartı var 1 terabyte hd var.bu şekilde bende o ebatta işlerde sıkıntı yaşıyorum ..Seiko painterda çıkarılıyo baskılar.Yarım ebat çalışıyorum..120 pxl / inc ...Soru olmuyo..Saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap

capari(36)

Grafiker / Antalya

Alt 17-04-2008 #5
yani, mac'de alsak bu sıkıntıdan tam anlamıyla kurtulamayacağız. peki performans konusunda 4 çekirdekli yeni nesil intel işlemcili, 512 mb ekran kartlı 4 gb ram'li bir pc'mi yoksa imac 2.00 ghz mi. bilgisi olan varsa ltfen..yorum yazan arkadaşlarada çok teşekkürler bu arada.
Bu mesajdan alıntı yap
broken_wings isimli Üye şimdilik offline konumundadır

broken_wings

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 17-04-2008 #6
yani, mac'de alsak bu sıkıntıdan tam anlamıyla kurtulamayacağız. peki performans konusunda 4 çekirdekli yeni nesil intel işlemcili, 512 mb ekran kartlı 4 gb ram'li bir pc'mi yoksa imac 2.00 ghz mi. bilgisi olan varsa ltfen..yorum yazan arkadaşlarada çok teşekkürler bu arada.
elbet iyi ama öle eşşek boy yollarsan her işi oda kasar pc'den mac'e geçmek şişme problemini ne kadar çözer?
Bu mesajdan alıntı yap

capari(36)

Grafiker / Antalya

Alt 17-04-2008 #7
yani, büyük ölçülerde (eşşek, arkadaşın tanımı) çalışmak kolay olmayacak. teşekkürler yeniden.
Bu mesajdan alıntı yap
feylosoft isimli Üye şimdilik offline konumundadır

feylosoft

Hiç Biri / İzmir

Alt 05-05-2008 #8
yani, büyük ölçülerde (eşşek, arkadaşın tanımı) çalışmak kolay olmayacak. teşekkürler yeniden.
Laptopta iş olmaz zaten demin üstte tarif ettiğiniz türden marka ve modellere fazlasıyla dikkat ederek bir pc alırsanız probleminiz azami ölçüde çözülür.

Yeni nesil mac prolardan almadıktan sonra İmac lere yönelmek anlamsız adamların kendi açıklamaları var 24 inçlik model haricinde hepsi sıradan kullanıcı için üretilmiş sıradan ürünler.

Birde şu çözüm xp'yi ve pc kullanmak için şarttır diyebilirim. Temiz bir formattan sonra sadece gerekli programları kuruyor tüm ayarlarınızı yapıyorsunuz. Kısa yollar falanda dahil. Sonra norton ghost gibi bir programla çalışan disk bölümüzün backup unu alıyorsunuz. Ve ne zaman bir şişme ve yavaşla hissederseniz, örn ayda 1 back up alıp sanki yeni format atılmış gibi hiç bir kayba uğramadan bilgisayarınızı (Yaklaşık 10 dk sürer) çalıştırıyorsunuz. Tabi bu yöntem için c bölümünü işler için asla kullanmamalısınız. Özellikle yedekleme kopyalama ve yapıştırma için bu zaten win xp'nin şişmemesi içinde gerekli.

Bu dediklerimi uygularsanız en azından bir yere kadar rahat çalışırsınız
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 05-05-2008 #9
Peki bu 200x100 cm olan çalışma ebatında resulation olarak kaç dpi kullanıyorsunuz?

Çünkü yukarıda yazmış olduğunuz ölçüde bilgisayarınızın kasması garip.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

capari(36)

Grafiker / Antalya

Alt 06-05-2008 #10
resulation 70-80 dpi oluyor. pro serisi bir mac alamadığımız için edinilen bilgiler doğrultusunda iyi bir pc'nin imac serisinden daha iyi performans göstereceğini düşünerekten, bir tane pc topladık(4 çekirdekli işlemci - 4gb ram- 512 ddr4 ekran kartı- su soğutmalı iyi bir seri asus anakart) çalışmalarımız rahatladı ama, şişme vede kasma problemi tam olarak çözülmedi. ama en azından başladığımız bir çalışmayı bitirebiliyoruz, buda şimdilik bize yetiyor. cevap yazan arkadaşların ilgisine tekrar teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
cozer, geçmek, kadar, mac, mace, pcden, problemini, sisme