PDF acma sorunu

Corel Draw - PDF acma sorunu ...

PDF acma sorunu
terlikwien isimli Üye şimdilik offline konumundadır

terlikwien

Grafiker / Yurtdışı

PDF acma sorunu

Alt 14-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaslar Corelde bir PDF dosyasini "acarken" yada "import" ederken Font kutusu cikip su bu vs. fontlar bulunamadi yerine su kullanilsinmi gibi bir kutu cikiyor ya. Iste ben bazen o kutunun cikmasini istemiyorum yani yazilarin tamamini Vektöre cevrilmesini istyorum. bunu nasil yapabilirim?

PS: import seceneginde zaten yazilar Text mi olsun Vecxtor mu olsun diye bir kutu cikiyor diyebilirsinz. Önemli degil o kutunun cikmasi cünkü ben orada Vektöre cevir secenegini secsem dahi yapmiyor yine font olayini soruyor. ben tamamen ne var ne yok vektöre cevirmek istiyorum.

tesekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 14-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
PDF belgesini Acrobat pro'da açıp EPS ya da PS kaydedin. Bu EPS dosyasını CorelDRAW'a import edin. Bu şekilde Import sırasında textleri curve yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

terlikwien

Grafiker / Yurtdışı

Alt 14-08-2008 #3
Cevap icin tesekkür ediyorum. ama cok yetersiz bir özellik bu, söyleki.

ben bir tek sayfa PDFe sahipsem sorun yok.

iyi ama 100 sayfalik bir katalog varsa elimde ne olacak. PDF ten EPS yada PS yapin dediginizde tüm sayfalari tek tek ayiriyor.

ben ise böyle bir islemden sonra olusacak dosyayi tekrar Corelden cagirdigimda Corelin aynen bir PDf dosyasini acmasi gibi tek dosya icinde 100 sayfasi olan tek bir Corel dokumani olusturmasini istiyorum.

any idea? PDF acma sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
sewgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sewgin(28)

Grafiker / İzmir

Alt 14-08-2008 #4
çok şey istiyosun be dostum
senin istediğin gibi bi şey malesef yok
zaten okadar kusursuz bişeyin olacağına ihtimal vermiyorum
çünkü acrobat Adobe nin ürünü vede Adobe açıkcası Coreli pek iplemiyo.
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 14-08-2008 #5
İki yıl boyunca özel bir dershanenin yayınlarının baskı öncesi hazırlığı ile uğratım. Yüzlerce sayfa word belgesi ve 2 spot renk olarak basılıyordu. Word'den CorelDRAW'a kayıpsız almanın en sorunsuz yolu da Wrod'den PDF yapıp bu pdf belgelerini de eps yapmak ve nihai EPS belgelrini Corel'e textleri curve olarak import etmekti.

Şimdi böyle aynı işi illustrator ya da indesign da yapmayı tercih ederim. Hem kontrollerin çok kolay olur hem de zaten sezarın hakkı sezara... PDF Postscript temellidir, postscript ise adobeninicadıdır, ilk postscript üreten program da illustrator'dür. Bu tip işler için coreldraw ile uğraşma doğrudan adobe programlarını tercih et derim.

Bu arada PDF dosyasını açıp EPS kaydetmek çok da zor bir iş değil. 100 sayfa dediğin nedir ki, 1 saat bile sürmez eps yapmak.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

sewgin(28)

Grafiker / İzmir

Alt 14-08-2008 #6
katılıyorum İnDesing bu işler için yapılmış bir programdır pdf lerini gönül rahatlıyla inportlar ve kullanabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

terlikwien

Grafiker / Yurtdışı

Alt 14-08-2008 #7
Ok Adobe Illustratorde olur farketmez. Bakin benim ihiyacim olan asil sey PDF olan bir katalogu SWF dosyalarina cevirmek ayri ayri sayfalar halinde.

Ben bu isi , PDF dokumanini Corelde "acarak", yani "import"degil, acarak yapiyordum ve sayfalari tek tek SWFye cevirmek zorunda kaliyorum.

Eger bir PDF dosyasini bir kerede AI de acma ve bir komutla tüm sayfalari ayri ayri SWFye cevir diye birsey varsa buda uyar. (hani PS deki actionlar gibi bisey) Böyle bisey olabilir ben AI yi iyi bilmedigim icin bir PDFi AI ye atarken bana hangi sayfayi atayim diye soruyor, ben tek sayfa tek sayfa atmak istemyiorum.

PS: InDesign yada AI farketmez, yapmak istedigimi anlamissinizdir, eger o programlari öneriyorsaniz nasil yapabilecegime dair fikriniz var mi?

Umarim anlatabilmisimdir.

Simdiden tesekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

terlikwien

Grafiker / Yurtdışı

Alt 14-08-2008 #8
Bu arada PDF dosyasını açıp EPS kaydetmek çok da zor bir iş değil. 100 sayfa dediğin nedir ki, 1 saat bile sürmez eps yapmak.
ben yüzlerce katalog ile ugrasacagim PDF acma sorunu))))
Bu mesajdan alıntı yap

sewgin(28)

Grafiker / İzmir

Alt 14-08-2008 #9
tek bi tuşla halledilebilecek bi şey olduğunu sanmam.
üzgünüm ama uğraşcaksın biraz.
zor geliyosa parasıyla adam tut PDF acma sorunu
Bu mesajdan alıntı yap

terlikwien

Grafiker / Yurtdışı

Alt 14-08-2008 #10
tek bi tuşla halledilebilecek bi şey olduğunu sanmam.
üzgünüm ama uğraşcaksın biraz.
zor geliyosa parasıyla adam tut PDF acma sorunu
Ajans sahibiyim zaten adam tutacagim ama adamin saat ücreti cok tutarsa maliyeti yükseltmis oluyorsun PDF acma sorunu

Yani bi ajans sahibiyim dedim cevaplar kesildi ya, tamam bende köylü cocuguyum ya PDF acma sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Tags
açma, pdf, sorunu