pdf çevirirken font hatası veriyor. acil yardım lutfen :/

InDesign - pdf çevirirken font hatası veriyor. acil yardım lutfen :/ ...

hknpower isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hknpower

Grafiker / Ankara

Alt 09-12-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

çalışmamda pdf, package ve distiller a çevirmeyi denedim ama ne yaptıysam hep font hatası verıyor. font korumalı gibi birşey yazıyor. baskıya göndercem geceden beri burnumdan geldi iş, çözemedim bilen varsa yardımcı olsun nolur.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

artika.55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

artika.55

Grafiker / İstanbul

Alt 09-12-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
indesign mı? kullanıyorsun

hata veren fonttaki yazılar çok fazla mı?
Bu mesajdan alıntı yap
ErsemErcil isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ErsemErcil

Öğrenci (Grafik) / Yurtdışı

Alt 09-12-2014 #3
Font korumaliysa fontun lisansi dolayisiyla embed yapilmasi engelleniyor olabilir..
Benim aklima gelen simdilik en basit cozum yazilari outline'a cevirip oyle PDFlemek.
Yanliz bunu yaparsan ya 2. Versiyon olarak kaydet yada dosyayi kaydetme ki sonra yazi degistirmen gerekirse sorun olmasin.
Bu mesajdan alıntı yap

hknpower

Grafiker / Ankara

Alt 09-12-2014 #4
indesign mı? kullanıyorsun

hata veren fonttaki yazılar çok fazla mı?
evet indesign, 90 sayfalık çalışmanın 45 sayfasında var bu font. lisansli diyor . yazı fontu da "hand writing mutlu.ttf
Bu mesajdan alıntı yap

hknpower

Grafiker / Ankara

Alt 09-12-2014 #5
Font korumaliysa fontun lisansi dolayisiyla embed yapilmasi engelleniyor olabilir..
Benim aklima gelen simdilik en basit cozum yazilari outline'a cevirip oyle PDFlemek.
Yanliz bunu yaparsan ya 2. Versiyon olarak kaydet yada dosyayi kaydetme ki sonra yazi degistirmen gerekirse sorun olmasin.
evet sanırım lisansından dolayı ama çogu kişinin kullandığı font bende sıkıntı yararttı. handwriting mutlu.ttf

ve outline nasıl yapılıyor. tüm sayfalara ? 45-50 sayfa da bu yazı parça parça bulunmakta
Bu mesajdan alıntı yap

ErsemErcil

Alt 09-12-2014 #6
evet sanırım lisansından dolayı ama çogu kişinin kullandığı font bende sıkıntı yararttı. handwriting mutlu.ttf

ve outline nasıl yapılıyor. tüm sayfalara ? 45-50 sayfa da bu yazı parça parça bulunmakta
Yazilari secip Shift + Cmd + O'ya basinca Outline oluyor. Yani aynen Illustratorde logo yaparkenki gibi vektore ceviriyor.
Bu mesajdan alıntı yap

hknpower

Grafiker / Ankara

Alt 09-12-2014 #7
Yazilari secip Shift + Cmd + O'ya basinca Outline oluyor. Yani aynen Illustratorde logo yaparkenki gibi vektore ceviriyor.
teşekkur ederım... çok sagol pdf çevirirken font hatası veriyor. acil yardım lutfen :/
Bu mesajdan alıntı yap

ErsemErcil

Alt 09-12-2014 #8
teşekkur ederım... çok sagol pdf çevirirken font hatası veriyor. acil yardım lutfen :/
Rica ederim, kolay gelsin pdf çevirirken font hatası veriyor. acil yardım lutfen :/
Bu mesajdan alıntı yap
rhinokurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rhinokurt

Grafiker / İstanbul

Alt 09-12-2014 #9
Kalıcı çözüm için fontunuzun lisans kilitini açabilirsiniz. Bunun için iki programın kullanımı şöyle:

Fontlab Studio programı ile fontun kilidini açma

Menüden File>Font Info'ya gelin. Çıkan kutuda Names And Copyright>Embedding'e tıklayın. Kutunun sağındaki Font Embedding Settings seçeneklerinde Everything is allowed (installable mode)'u seçin.

Menüden File>Generate Font gelip fontunuzu kaydedin.

---------------------------------
Fontagrapher programı ile fontun kilidini açma

Menüden Element>Font Info'ya gelin. Çıkan kutuda Licensing'e tıklayın. Embedding satırındaki Everything is allowed (installable mode)'u seçin.

Menüden File>Generate Font Files gelip fontunuzu kaydedin.
Bu mesajdan alıntı yap

hknpower

Grafiker / Ankara

Alt 10-12-2014 #10
Kalıcı çözüm için fontunuzun lisans kilitini açabilirsiniz. Bunun için iki programın kullanımı şöyle:

Fontlab Studio programı ile fontun kilidini açma

Menüden File>Font Info'ya gelin. Çıkan kutuda Names And Copyright>Embedding'e tıklayın. Kutunun sağındaki Font Embedding Settings seçeneklerinde Everything is allowed (installable mode)'u seçin.

Menüden File>Generate Font gelip fontunuzu kaydedin.

---------------------------------
Fontagrapher programı ile fontun kilidini açma

Menüden Element>Font Info'ya gelin. Çıkan kutuda Licensing'e tıklayın. Embedding satırındaki Everything is allowed (installable mode)'u seçin.

Menüden File>Generate Font Files gelip fontunuzu kaydedin.

valla supersin üstad... çok sagol... font lab denedim, serial key ini bulamadıgım için fontu logolu kaydetti.. diğer programı denıcem.. sagol.. pdf çevirirken font hatası veriyor. acil yardım lutfen :/
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları