PDF dosyası alırken font değişmesi

QuarkXPress - PDF dosyası alırken font değişmesi ...

qT_terry isimli Üye şimdilik offline konumundadır

qT_terry

Grafiker / Ankara

Alt 23-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkdaşlar pdf çıktısı alırken font değişmekte yardımlarınızı bekliorum
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Yeliz GÖKÇEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Yeliz GÖKÇEN

Grafiker / İzmir

Alt 12-06-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bir de convert ledikten sonra çıktı almayı dene derim...
Bu mesajdan alıntı yap
ua_serseri_ua isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ua_serseri_ua

Grafiker / İstanbul

Alt 15-07-2008 #3
QuarkXPress convert nasıl yapılıyo acaba yardımcı olurmusunuz
Bu mesajdan alıntı yap
Freelens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Freelens

Grafiker / Yurtdışı

Alt 15-07-2008 #4
Fontunuz elektronik bold veya italiktir. ekran fontunuz var ama print fontunuz yok demektir.

Ornegin Arial reguluar font kullanmissin. Ama sen onun quark font paletinde bold secmissin, bu senin bilgisyarinda bold font var anlamina gelmiyor. Sadee ekranda yapmisin. Dolayisiyla kirik veya yerine baska font atar(muhtelen corier fontu)

Bir baska ifadeyle, arial kullanmissan onun bold fontu, italik, eztra bold gibi fontuda sende yuklumu bir bak.
Yok sende sadece arial varsa, ve sende kalkip Quarkta bold diye bir secenek secmissen sadece ekranda gorursun bunu PDF(Sanal yazici) veya baskida o font kirik gelir.
Fontunu degismelisin, yada o fontun bold ve diger ozellikleri olani bulmalisin
Kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 15-07-2008 #5
PDF kaydederken: File - Collect for Output... çıkan pencerede Layout; Linked Pictures; Embedded Pictures; Fonts eşaretlemiş olması gerek

Collect For Output yapmadan çalışmanızı en son haliyle kayıt ettikten sonra bu bölüme girin.Yeni bir klasör açarak simini verin. Kendi dosyanızın ismini girin. Font, Linked Picture, Embedded Pisture aktif ediniz. İşte bu kısmımlar bize resimler ve fontları bulup birer kopyalarını bu klasörün altında toplayacaktır. Çıkan pencereye OK tıklayınız. Bir bağalantı kurulacak ve resimlerin ve fontların geçişleri göreceksinizdır.
Bu mesajdan alıntı yap
ua_serseri_ua isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ua_serseri_ua

Grafiker / İstanbul

Alt 16-07-2008 #6
PDF kaydederken: File - Collect for Output... çıkan pencerede Layout; Linked Pictures; Embedded Pictures; Fonts eşaretlemiş olması gerek

Collect For Output yapmadan çalışmanızı en son haliyle kayıt ettikten sonra bu bölüme girin.Yeni bir klasör açarak simini verin. Kendi dosyanızın ismini girin. Font, Linked Picture, Embedded Pisture aktif ediniz. İşte bu kısmımlar bize resimler ve fontları bulup birer kopyalarını bu klasörün altında toplayacaktır. Çıkan pencereye OK tıklayınız. Bir bağalantı kurulacak ve resimlerin ve fontların geçişleri göreceksinizdır.
----------------------------------------------------
soylediğini yaptım ama bn [COLOR="Red"]arialtur[/COLOR] kullandım
burda fontlar
ARIALBD.TTF
ARIALI.TTF
georgiab.TTF
georgiaz.TTF
ARIAL.TTF
ARIALBI.TTF
ARIALBI.TTF
georgiai.TTF bu fontlar yazıyo normalde ben arialtur kullandım neden bunlar çıktı

----------------------------------------------------
soylediğini yaptım ama bn arialtur kullandım
burda fontlar
ARIALBD.TTF
ARIALI.TTF
georgiab.TTF
georgiaz.TTF
ARIAL.TTF
ARIALBI.TTF
ARIALBI.TTF
georgiai.TTF bu fontlar yazıyo normalde ben arialtur kullandım neden bunlar çıktı

Tags
qt_terry