Pdf Dosyasını Cdr'ye Dönüştürmek Yardım Lütfen...

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Pdf Dosyasını Cdr'ye Dönüştürmek Yardım Lütfen... Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar içinde çizimler olan bir pdf dosyasını corel draw dosyasına nasıl dönüştürebilirim. Corel bilen birisi değilim bunuda belirteyim. Pdf deki çizimleri cdr ye dönüştürdükten sonra corel içinde çizimlerde ...

sindomeda isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sindomeda

Hiç Biri / Tokat

Alt 19-09-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar içinde çizimler olan bir pdf dosyasını corel draw dosyasına nasıl dönüştürebilirim. Corel bilen birisi değilim bunuda belirteyim. Pdf deki çizimleri cdr ye dönüştürdükten sonra corel içinde çizimlerde değişiklik yapmamız gerekiyor bunun için lazım. (Not: Pdf yi resim gibi corelde görebiliyoruz ancak çizimlerde değişiklik yapamıyoruz. Çizimlerde değişiklik yapabilecek şekilde dönüştürme olayını soruyorum.) Şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 19-09-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
CorelDraw zaten .*pdf formatını desteklemektedir. Import ederek mevcut pdf dosyasını coreldraw'da açabilirsiniz. . . Tabiki de pdf içerisindeki ovjeler vektör ise üzerinde oynama yapabilirsiniz eğer vektör değilse kendiniz çizmeniz gerekcek tekrar üzerinden.
Bu mesajdan alıntı yap
gulizkdd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulizkdd

Grafiker / İstanbul

Alt 19-09-2012 #3
Pdf içindekiler vectorse eğer corel e ımport edince yıne vector olduğu için üzerinde oynanabiliyor. Eğer vektor değilse hiç birşekilde ai de de oynayamazsınız corel de de. Pdf içindekilerin vector olup olmadığından eminmisiniz peki
Bu mesajdan alıntı yap

sindomeda

Hiç Biri / Tokat

Alt 19-09-2012 #4
Pdf içindekiler vectorse eğer corel e ımport edince yıne vector olduğu için üzerinde oynanabiliyor. Eğer vektor değilse hiç birşekilde ai de de oynayamazsınız corel de de. Pdf içindekilerin vector olup olmadığından eminmisiniz peki
Maalesef vektör olup olmadığından emin değilim. Bunu anlayabilmenin bir yolu varmı acaba? Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-09-2012 #5
Bu bir çok yöntemle anlaşılabilir. En kolayı nesneyi seçin renk paletinden bir renk seçin eğer rengi değişirse vektöreldir ...
Bu mesajdan alıntı yap

sindomeda

Hiç Biri / Tokat

Alt 19-09-2012 #6
Bu bir çok yöntemle anlaşılabilir. En kolayı nesneyi seçin renk paletinden bir renk seçin eğer rengi değişirse vektöreldir ...
Maalesef vektörel değilmiş. Benim için önemli çizimler vardı. Bu çizimleri lazer kesim yapan bir makinadan kestirecektim. Corel dosyasına dönüştürmenin başka bir yoluda yok sanırım. İlginizese çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
gulizkdd isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulizkdd

Grafiker / İstanbul

Alt 19-09-2012 #7
Malesef öyle sanrıım kendin çizeceksin :S
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 19-09-2012 #8
Corel dosyasına dönüştürmenin başka bir yoluda yok sanırım.
Corel dosyasına (vektörel) çevirmenin bir yolu var. Trace özelliği ile vektörele çevirebilirsiniz ama kalite bakımından tavsiye etmem ki üzerinden çizmek en sağlıklı yöntemdir ...
Bu mesajdan alıntı yap
orkidenaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orkidenaz

Grafiker / İzmir

Alt 09-01-2014 #9
mrblar bende pdf dosyasını ai de açtım fakat üzerinde oynayamıyorum. bi sayfa içinde ki yazılardan sadce bir kısmını almam gerekio renklendiremiorum ve seçtiğimde bütün sayfa olarak algılıo nasıl düzenleyebilirm şimdiden tşkrler
Bu mesajdan alıntı yap