pdf dosyasini illustratorda acmak

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - pdf dosyasini illustratorda acmak ...

london isimli Üye şimdilik offline konumundadır

london

Baskıcı / Yurtdışı

Alt 20-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

:sweating:Selamlar,

Arkadasim bana cok guzel bir pdf dosyasi gondermis.Icindeki resimler cok guzel ve yuksek cozunurlukte .Baski isinde kullanilmis bu dosya.Ben bu pdf dosyasini illustrator de acip resimleri teker teker secip,save edip ileride gene bir baski isinde kullanabilirmiyim?:sweating:

tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Eğer sizden fotoğraf adresi isterse linklidir, fotoğraflar gereklidir o zaman açamazsınız. deneyin bakalım. Photoshopta kesip alabirsiniz fotoğrafları ama arkadaşınıza sorun;belki kendilerini verir fotoğrafların.
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 20-01-2009 #3
Illustratorde File-Place ile çağırmayı deneyin.

Object > Flatten Transparency menüsüne gelin....Convert All Text to Outlines seçin.
Rasters/Vector Balance sürgüsünü Vectors'e doğru taşıyın...resimleri ayırın

Dokümanı tekrar PDF olarak kaydedin.

Veya

PDF dosyaları yazıcılar ve baskı provası amacıyla kullanılan yazıcıları için renk kalitesinin ve özelliklerinin bozulmaması için bu formatta kaydedilmiştir...Illustrastorde pdf dosyasını açmak için Adobe PDF Seçenekleri iletişim kutusunda Illustrator Düzenleme Özelliklerini Koru onay kutusunu işaretli olarak bırakın....(Adobe PDF Seçenekleri iletişim kutusunda, (sol tarafında) çözünürlük, yazı özekleri v.s ayarlar bulunur buradan değiştirebilirsiniz.)

Dosyanızı daha sonra import edin veya direk ıllustrator de açın ve uygun baskıya ayarladıktan sonra yzadırma seçeneklerini kullanın.

Fakat açmazsa efoja hanımında söyledigi gibi linklidir, fotoğraflar gereklidir açamazsınız....Fotoğraflar mevcutsa library ' e atıp halledebilirsiniz.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
london isimli Üye şimdilik offline konumundadır

london

Baskıcı / Yurtdışı

Alt 20-01-2009 #4
tesekkurler hemen deniyorum.....
Bu mesajdan alıntı yap
uf1453 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uf1453

Grafiker / İstanbul

Alt 07-11-2012 #5
Bende de benzer bir sorun var. 3 MB lık bir pdf dosyayı açıyorum Ufak bir vekterol logo ekleyip kaydettiğimde 130 mb olarak kaydediyor. Ne yapmam lazım? Bu fark neden kaynaklanıyor? teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 07-11-2012 #6
:sweating:Selamlar,

Arkadasim bana cok guzel bir pdf dosyasi gondermis.Icindeki resimler cok guzel ve yuksek cozunurlukte .Baski isinde kullanilmis bu dosya.Ben bu pdf dosyasini illustrator de acip resimleri teker teker secip,save edip ileride gene bir baski isinde kullanabilirmiyim?:sweating:

tesekkurler
1. Yol: Dokümanı acrobat pro da açın ve tools menüsünden "edit object" i seçin ve istediğiniz resmin üzerine tıklayın. Resmin etrafında mavi bir çerçeve belirecek sağ klik yapın ve edit image seçeneğine gelin. Görseliniz tanımlı olduğu programda (piksel tabanlıysa photoshopta) açılacaktır burdan istediğiniz gibi kaydedebilirsiniz.

2. Yol: PDF belgesini photoshopta open diyerek açın, bu işlemde ekrana gelen pencerenin hemen sol üst tarafında Select seçim bölümünü göreceksiniz buradan "image" kısmını seçin. PDF nin içindeki bütün görseller liste olarak ekrana gelecektir shift tuşu yardımıyla hepsini seçip bir seferde açabilir ve istediğiniz şekilde kaydedebilirsiniz (sadece görselleri alacaksanız bu yöntemi tavsiye ederim).
Bu mesajdan alıntı yap
Fozyurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fozyurt

Grafiker / İstanbul

daha basit yöntemler var

Alt 21-09-2014 #7
pdf dosyasını photshopta istediğiniz çözünürlükte açıp fotoğrafı keserek kaydedebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
açmak, dosyasini, illustratorda, pdf