PDF Kaydederken

Baskı Öncesi - PDF Kaydederken ...

PDF Kaydederken
Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

PDF Kaydederken

Alt 09-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar,

Bazı arkadaşlar PDF kaydederken "Print" bölümünden kaydediyorlar sanırım
"Xitron Rip" diye bir proğram var bunla postscript olarak kaydettikten sonra Distiller'den pdf yapıyorlar. En Sağlıklı pdf yapma yolu buymuş duyduğuma göre

konu hakkında detaylı bilgiye sahip kişiler fikir ve yorumlarını esirgemezlerse sevinirim ben pdf'i export yoluyla kaydediyorum genelde.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 09-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhabalar,

Bazı arkadaşlar PDF kaydederken "Print" bölümünden kaydediyorlar sanırım
"Xitron Rip" diye bir proğram var bunla postscript olarak kaydettikten sonra Distiller'den pdf yapıyorlar. En Sağlıklı pdf yapma yolu buymuş duyduğuma göre

konu hakkında detaylı bilgiye sahip kişiler fikir ve yorumlarını esirgemezlerse sevinirim ben pdf'i export yoluyla kaydediyorum genelde.
Eğer Freehand kullanıyorsanız sağlıklı PDF üretmenin tek yolu acrobat sanal yazıcı vasıtasıyla distiller üzerinden yapmaktır böylece lens dahil olmak üzere bütün karışık efektler vs. sorunsuz olarak üretilir eğer illustratör kullanıyorsanız save as seçeneğinden PDF kaydetmenizde hiçbir sakınca yoktur indesign için ise yine file menüsünden Adobe PDF presets kısmından uygun preset seçeneklerini kullanarak PDF üretebilirsiniz dikkat etmeniz gereken hangi program olarsa olsun eğer üreteceğiniz PDF baskı amaçlı ise asla export seçeneğini kullanmamanızdır.
Bu mesajdan alıntı yap

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 09-03-2012 #3
Coreldraw kullanıyorum genellikle export yöntemiyle pdf yapıp msnden filmciye gönderiyorum hangi yöntemi izlemeliyim sizce ? işler genelde ofset için hazırlanıyor yani ofset baskı için
Bu mesajdan alıntı yap

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 09-03-2012 #4
Coreldraw kullanıyorum genellikle export yöntemiyle pdf yapıp msnden filmciye gönderiyorum hangi yöntemi izlemeliyim sizce ? işler genelde ofset için hazırlanıyor yani ofset baskı için
Corel hiç kullanmadım hatta neye benzediğini bile bilmem o yüzden onunla ilgili bir yorum yapamam.
Bu mesajdan alıntı yap

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 09-03-2012 #5
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için bahsettiğiniz acrobatın sanal yazısını nerden tehmin edebilirim. . Adobe Disteller yükleyince otomatikmi geliyor bilginiz varmı acaba ?
Bu mesajdan alıntı yap

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 09-03-2012 #6
Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için bahsettiğiniz acrobatın sanal yazısını nerden tehmin edebilirim. . Adobe Disteller yükleyince otomatikmi geliyor bilginiz varmı acaba ?
Acrobat pro'yu yüklerken sanal yazıcıyıda yüklemek isteyip istemediğinizi soran bir seçenek çıkar (adobenin programlarını genelde sevmeme rağmen programları yazan mühendislerin bazen bazı şeyleri psikopatlık olsun diye yaptıklarını düşünmüyor değilim.)
Bu mesajdan alıntı yap