Pdf Sayfa ölçüleri hakkında

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Pdf Sayfa ölçüleri hakkında ...

EsPriTüeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

EsPriTüeL

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

İyi forumlar arkadaşlar herkese,
Elimde 160 sayfa katalog var pdf formatında. a5 boyutlarında. Bu sayfaları otomatik olarak a4 boyutuna getirebilir miyim ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 27-04-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Evet getirebilirsiniz lakin görseller pixel tabanlı (.psd) olduğu için bozulmalar olacaktır.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

EsPriTüeL

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2013 #3
Evet getirebilirsiniz lakin görseller pixel tabanlı (.psd) olduğu için bozulmalar olacaktır.
Pdf belgesi vektörel volkan hocam. Illustrator programında hazırlandı. Nasıl getirebilirim tek tek uğraşması çok uzun sürüyor. ? Bilgilendirirsen çok sevinirim. Preps programında denedim forma düzeni falan yaptı pek anlamadığım için. İndesign scriptlerinden otomatil tüm sayfaları içeri çağırıyorum ölçü kısmını bulamadım.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 27-04-2013 #4
Peki, .pdf içinde tasarıma dahil olan pixel tabanlı görseller yok mu?

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap

EsPriTüeL

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2013 #5
Peki, .pdf içinde tasarıma dahil olan pixel tabanlı görseller yok mu?
Hayır yok hepsi vektörel. Textler ve teknik çizimler. a5 Boyutunda kataloğu basıldı fakat a4 boyutunda da istiyor müşteri. Bunun bir kolay yolu varmı dır ? script falan araştırdım fakat bulamadım. Acrobat belki yapıyordur ama aramadığım site kalmadı.
Bu mesajdan alıntı yap
vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 27-04-2013 #6
Kataloğunuzunu Adobe Acrobat Pro ile açın daha sonra ctrl+P yapın aşağıdaki sıramayı takip ederseniz işinizi çözebilirsiniz

Umarım işinizi görmüştür

6. İşlemden sonra bir pencere acalaçaktır isterseniz ayarlarını degiştirebilirsinzi yada sadece dosya ismini girmeniz yeterlidir.
Bu mesajdan alıntı yap

EsPriTüeL

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2013 #7
Kataloğunuzunu Adobe Acrobat Pro ile açın daha sonra ctrl+P yapın aşağıdaki sıramayı takip ederseniz işinizi çözebilirsiniz

Umarım işinizi görmüştür

6. İşlemden sonra bir pencere acalaçaktır isterseniz ayarlarını degiştirebilirsinzi yada sadece dosya ismini girmeniz yeterlidir.
çok çok teşekkür ederim vejdi. Ellerine sağlık anlatım için. Pdf Sayfa ölçüleri hakkında çok işime yarardı gerçekten.
Bu mesajdan alıntı yap