PDF Sorunu

Freehand - PDF Sorunu ...

PDF Sorunu
coreldeniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

PDF Sorunu

Alt 19-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Macromedia freehand mx de pdf yapmak istiyorum file/save as deyince sadece 3 seçenek çıkıyor pdf falan çıkmıyor ama aynı bilgisayarda ai dosyalarını pdf ye çevirebiliyorum neden acaba bide Macromedia freehand mx ile freehand 10 arasında ne farklılık var benim bilgisayarımda 2 side yüklü ve freehandden pek anlamam ama gelen işler oluyor işte dışarıdan.Sağolun çok acele cevap verirseniz çok iyi olur.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
PDF yapmak File>Export seçeneğini kullanmanız lazım.
PDF Sorunu

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 19-08-2011 #3
PDF yapmak File>Export seçeneğini kullanmanız lazım.

PDF Sorunu
Sağol bu ara benin sık sık beynim duruyorda yine öyle bir ana denk geldim sanırım PDF Sorunu
Bu mesajdan alıntı yap

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 19-08-2011 #4
Arkadaşım bir sorum daha var ben bu freehand dosyasını export edip pdf ye çevirdim ama pdf si sağlıklı değil içindeki katmanlar ayrı ayrı altlarına beyaz zemin almış gibi bişey olmuş bunu nasıl aşıcam acaba
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-08-2011 #5
Bi sorun olmaması lazım, PDF dosyasını Adobe Acrobat programında açıp kontrol edin.

Bu mesajdan alıntı yap

coreldeniz

Eğitimci / Adıyaman

Alt 19-08-2011 #6
Açıyorum ama dediğim sorun oluyor işte bi arkadaşım pdf motorun bozulmuştur dedi
o ne demek nasıl tamir olur peki bilgisayarcı çağırıp format attırsam yenidenmi yükletsem bu arada macte oluyor bu sorun.
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-08-2011 #7
Bende mac kullanıyorum, ama dediğniz sorunu daha önce hiç başıma gelmedi o yüzde bi çözüm bilmiyorum umarım bilen biri yardımcı olur.

Bu mesajdan alıntı yap
chabalco isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chabalco

Grafiker / Tekirdağ

Alt 23-08-2011 #8
pdf dosyasını sonra hangi programla açıyorsun birde yazılar convert li mi ..?
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 26-08-2011 #9
Açıyorum ama dediğim sorun oluyor işte bi arkadaşım pdf motorun bozulmuştur dedi
o ne demek nasıl tamir olur peki bilgisayarcı çağırıp format attırsam yenidenmi yükletsem bu arada macte oluyor bu sorun.
Freehandin PDF motoru (bu bir yazılımdır) son derece zayıf ve yetersizdir. Basit şeyleri PDF'ye export etmek suretiyle çevirebilirsiniz ama lens gibi problemli atraksiyonlar varsa veya DCS 2.0 tabanlı eps'ler kullandıysanız mutlaka sorun yaşarsınız. Bunun çözümü var mı ? var. Bütün yapmanız gereken bilgisayarınıza Adobe Acrobat Pro yüklemek. Bu programı yüklerken size Adobe PDF printer'ı da yükleyip yüklemeyeceğinizi sorar, evet dersiniz. Bunun sonrasında yapmanız gereken Freehande Print menüsünden yazıcı olarak Adobe PDF'yi seçmek ve gerekli ayarlamaları yaparak dokümanı postscript olarak kaydetmektir. Daha sonra bu postscript belgeyi Acrobatla birlikte yüklenen Distiller programı ile uygun bir PDF formatına çevirmek olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
eytisim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eytisim

Grafiker / Mersin

Alt 13-03-2016 #10
yazılarda convert e dikkar et. birde pdf yapacağın çalışmanın tamamı sayfa içinde olması lazım dışarıda kalanları almaz. ayrıca gradient var ise daha sonra ai de veya corelde açarsan geçişler çıkmayacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları