PDF Sorunu

InDesign - PDF Sorunu ...

PDF Sorunu
naru isimli Üye şimdilik offline konumundadır

naru

Hiç Biri / İstanbul

PDF Sorunu

Alt 27-01-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba ustalarım, Grafikerler - InDesign da PDF leri açamıyorum. Başka bir bilgisayarda InDesign da çalışılıp PDF olarak kayıt edilen dosyayı kendi bilgisayarımda açamıyorum. Benim bilgisayarımda cc var diğer pc de cs6
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vejdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vejdi

Arı Üye

Hiç Biri / Ankara

Alt 27-01-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Windows > Utilities > Script (CTRL+ALT+F11) açılan pencerede ,

Scripts > Application > Samples >JavaScript içerisinden bulunan PlanceMuttipePDF seçin
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 27-01-2016 #3
Merhaba ustalarım, Grafikerler - InDesign da PDF leri açamıyorum. Başka bir bilgisayarda InDesign da çalışılıp PDF olarak kayıt edilen dosyayı kendi bilgisayarımda açamıyorum. Benim bilgisayarımda cc var diğer pc de cs6
Vejdi açıklamış gerçi ama siz pdf belgesini place'mi etmeye çalışıyorsunuz yoksa editlemek maksadıyla açmaya mı çalışıyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap

naru

Hiç Biri / İstanbul

Alt 05-02-2016 #4
Vejdi açıklamış gerçi ama siz pdf belgesini place'mi etmeye çalışıyorsunuz yoksa editlemek maksadıyla açmaya mı çalışıyorsunuz?
Editlemek amacıyla açmaya çalışıyorum.

PlanceMuttipe şeklinde açıyorum ama mevcut sayfa özellikleri ile değil de A4 sayfalar içine yerleştiriyor.

Yardımlar için çok teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 05-02-2016 #5
Editlemek amacıyla açmaya çalışıyorum.

PlanceMuttipe şeklinde açıyorum ama mevcut sayfa özellikleri ile değil de A4 sayfalar içine yerleştiriyor.

Yardımlar için çok teşekkür ederim
Öncelikle pdf dosyalarını indesign üzerinden editleyemezsiniz (editlemekten kasıt metin değişiklikleri, renk değişiklikleri vs diye tahmin ediyorum). Çok karışık değilse acrobatın pro sürümü üzerinden bir takım değişiklikler yapabilirsiniz.

pdf dosyalarının kendi özellikleriyle indesigna çekmek için "PlaceMultipagePDF" scripti son derece yetersizdir onun yerine size daha fazla esneklik ve imkan sağlayan (istediğiniz ebatta, istediğiniz konumda alabilmek gibi) "MultipageImporter" scriptini öneririm.
Bu mesajdan alıntı yap

naru

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-02-2016 #6
Öncelikle pdf dosyalarını indesign üzerinden editleyemezsiniz (editlemekten kasıt metin değişiklikleri, renk değişiklikleri vs diye tahmin ediyorum). Çok karışık değilse acrobatın pro sürümü üzerinden bir takım değişiklikler yapabilirsiniz.

pdf dosyalarının kendi özellikleriyle indesigna çekmek için "PlaceMultipagePDF" scripti son derece yetersizdir onun yerine size daha fazla esneklik ve imkan sağlayan (istediğiniz ebatta, istediğiniz konumda alabilmek gibi) "MultipageImporter" scriptini öneririm.
PlanceMuttipe olarak açıyorum fakat editleyemiyorum ( yazıları veya şekilleri değiştiremiyorum) sayfaları jpeg olarak görüyor

MultipageImporter scriptini bulamadım PDF Sorunu
Bu mesajdan alıntı yap

naru

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-02-2016 #7
PlaceMultipagePDF scripti ile denedim sayfa sayfa açıyor fakat sayfa boyları çalışılan sayfa boyları değil (Çalışma 170mmx240mm ama çalışmayı A4 sayfalar açıyor onların içine 170mmx240mm olarak yerleştiriyor)
Bu mesajdan alıntı yap

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 09-02-2016 #8
PlanceMuttipe olarak açıyorum fakat editleyemiyorum ( yazıları veya şekilleri değiştiremiyorum) sayfaları jpeg olarak görüyor

MultipageImporter scriptini bulamadım PDF Sorunu
aşağıdaki linkten "New 2.5 version (added March 2010)" yazan yazının üzerine tıklayarak indirebilirsin

Placing All the Pages of a PDF Inside InDesign - InDesignSecrets : InDesignSecrets
Bu mesajdan alıntı yap

naru

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-02-2016 #9
aşağıdaki linkten "New 2.5 version (added March 2010)" yazan yazının üzerine tıklayarak indirebilirsin

Placing All the Pages of a PDF Inside InDesign - InDesignSecrets : InDesignSecrets
Programfiles >Adobe > indesig > Scripts >Scripts Panel >Samples>JavaScript dosyası içine attım ama çalıştırdığımda hata veriyor. Yanlış mı yapıyorum acaba PDF Sorunu verdiğim zahmetten dolayı özür dilerim PDF Sorunu
Bu mesajdan alıntı yap

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 09-02-2016 #10
Programfiles >Adobe > indesig > Scripts >Scripts Panel >Samples>JavaScript dosyası içine attım ama çalıştırdığımda hata veriyor. Yanlış mı yapıyorum acaba PDF Sorunu verdiğim zahmetten dolayı özür dilerim PDF Sorunu
Doğru yere koymuşsunuz

nasıl bir hata veriyor?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları