PDF Sorunu

InDesign - PDF Sorunu ...

PDF Sorunu
mtk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mtk

Hiç Biri / Yurtdışı

PDF Sorunu

Alt 15-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaslar,

In Design ile hazirladigim 116 sayfalik katalogu PDF Ceviriyorum.Ama yazi karekterlerinin gömülü oldugunu kontrol etmek icin PDF te (CTRL+D) yaptigim zaman Yazi karekterlerinin gömülü olmadigini görüyorum. Tüm yazilari tek tek gömmem mi gerekiyor yoksa bunun daha pratik bir yolu var mi?

Ayrica tek tek yazi karekterlerini gömdügüm zaman alt cizgili yazilar yada sayfa numaralarini gömmüyor ve bunlarin pozisyonunda da degisme oluyor. Yani yerlerinden kayiyorlar. Bu sorunu hizli bir sekilde cözebilirsem cok iyi olacak. Cünkü Pazartesi matbaada olmasi gerekiyor. Yardimlariniz icin simdiden tesekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Bora ELMAS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bora ELMAS(34)

Grafiker / İzmir

Alt 15-05-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba,

textlerinizi convertlemenize gerek yok bence. high resulation pdf yapın ve oluşan pdf'inizi acrobatınızda açarak kontrol edin, herhangi bir aksilik yok ise dökümanınız hazır demektir.
Bu mesajdan alıntı yap

mtk

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 15-05-2010 #3
Ne yazik ki ayni sorun hala devam ediyor. Acrobatta acip kontrol ettigimde eksik yazi karekteri oldugunu gösteriyor.
Bu mesajdan alıntı yap

Bora ELMAS(34)

Grafiker / İzmir

Alt 15-05-2010 #4
o halde sorununuz seçtiğiniz fontlarla ilgili.

indesign pencerinizin sol alt köşesinde bir buton göreceksiniz, orada buton kırmızı veya yeşildir.
Ne anlama gelir dersen, dökümanında hata olup olmadığını işaret eder bize.
Eğer kırmızı ise hemen ona tıklayıp bakalım açılan pencere bizi hatalı fontlara veya belgelere götürecek.
Türkçe karakter içeren bir font kullanmanı önereceğim sana.
Bu mesajdan alıntı yap

mtk

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 15-05-2010 #5
Hayir ne yazik ki o da degil. Hatasiz bir sekilde In design de yapilmis durumda. Yani o isik sürekli yesil yaniyor. Belge yada baska bir sey eksikse kirmizi yanar azicik In design biliyorum PDF Sorunu yardimlarin icin tesekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap

Bora ELMAS(34)

Grafiker / İzmir

Alt 15-05-2010 #6
Ben bilmiyorsunuz gibi birşey söylemedim zaten, elbette hiçbirimiz programlara %100 hakim olduğumuzu iddia edemeyiz. Ben aklıma gelen çözümleri sizle paylaşıyorum.
aklıma convertlemekten başka bir çözüm gelmiyor maalesef.
Bu mesajdan alıntı yap

mtk

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 15-05-2010 #7
116 sayfanin hepsini gömmek iki günlük is yahuu.... ayrica en basta da belrittigim gibi sayfa numaralarini, alt cizgili olanlari gömemiyor ve efktleri yok ediyor. In Design bilgisi olarakta saka yapmistim. Morelim cok bozuk oldugu icin cözüm ariyorumm..... offffff offfff PDF Sorunu
Bu mesajdan alıntı yap

Bora ELMAS(34)

Grafiker / İzmir

Alt 15-05-2010 #8
sorununu gerçekten çok merak ettim, sadece o sayfayı indesign ve pdf olarak gönderebilir misin?
incelemek ve çözüm aramak istiyorum. iletişim adresim profilimde var, mailini bekliyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

mtk

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 15-05-2010 #9
Mail attim. Junk mailede gelmis olabilir. Sizden haber bekliyorum...
Bu mesajdan alıntı yap

Bora ELMAS(34)

Grafiker / İzmir

Alt 15-05-2010 #10
page bölümünde master sayfalar var. master olarak yapılmış sayfa no'ları, oradaki font sorunu olabilir mi? bir bakar mısın lütfen?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları