PDF ye çevirince bozuluyor

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - PDF ye çevirince bozuluyor ...

NLL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

NLL

Öğrenci (Diğer) / Kayseri

Alt 09-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Photoshopdan dergi hazırlıyorum ama pdfye aktarınca kalitesi acayip bozuluyor. Buzlmadan nasıl pdfye aktarabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 09-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Photoshopdan dergi hazırlıyorum ama pdfye aktarınca kalitesi acayip bozuluyor. Buzlmadan nasıl pdfye aktarabilirim?
Aktaramazsın çünkü Ps vektörel değildir ve pdf kaydetmenin mantığı yoktur. Pdf vektörel programlarda yapılan çalışmalarda kullanılır. Tiff olarak kaydedip baskıya gönderebilirisiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 09-01-2013 #3
Kullandığınız pdf preseti ile ilgili olabilir. Save as komutuyla PDF kaydederken açılan pencerede üst kısımda "Adobe PDF Presets " kısmını "Press Quality" olarak seçerseniz sorun yaşamazsınız.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafink isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafink(38)

Clone Trooper

Sanat Yn. / İzmir

Alt 09-01-2013 #4
Gerçekten de Photoshop'ta dergi mi hazırlıyorsunuz?...
Bu azmi başka bi yerde değerlendirmelisiniz bence PDF ye çevirince bozuluyor yakın zamanda köşe dönersiniz...

Adobe İndesgin, Quark Xpress gibi programları kullanmayı da deneyebilirsiniz... PS de 50 sayfa dergi yapacağınız zamanda bu programları a dan z ye öğrenirsiniz bence...

Out of the code, into the fire...

Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 09-01-2013 #5
Gerçekten de Photoshop'ta dergi mi hazırlıyorsunuz?...
Bu azmi başka bi yerde değerlendirmelisiniz bence PDF ye çevirince bozuluyor yakın zamanda köşe dönersiniz...

Adobe İndesgin, Quark Xpress gibi programları kullanmayı da deneyebilirsiniz... PS de 50 sayfa dergi yapacağınız zamanda bu programları a dan z ye öğrenirsiniz bence...
İyi kullanan birisi için o kadar zor değil. Ben 50 sayfalık işi 2 günde çıkartabilirim. Aylardır Ai de kullanıyorum ancak zaman ve pratiklik konusunda oda ps ile aynı. Corelde aynı, değişen bir şey olmuyor. Kişinin tecrübesiyle alakalı. ID kendisi dizmiyor sonuçta, nereye ne konacağına yine sen karar veriyorsun.
Bu mesajdan alıntı yap
NLL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

NLL

Öğrenci (Diğer) / Kayseri

Alt 14-01-2013 #6
Çalışmaya RGB color ı seçerek devam ediyorum bunda hiçbir bozulma olmuyor. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap