Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

pdf yi convert mümkünmü?

maltepe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pdf dosyasının içindeki fontları vektörel olarak convertlemek mümkünmü bunun bir yolu varmı?
çünkü bazı PDF dosyaları NT4 gibi ingilizce işletim sistemleriyle çalışan bazı yazıcılarda türkçe font hatası veriyor.ya da pdf yi corele import ederken fontları tanımıyor.bu gibi sorunları gidermenin yolu varmıdır acaba?

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
pdf dosyasının içindeki fontları convertlemek mümkünmü bunun bir yolu varmı?
çünkü bazı PDF dosyaları NT4 gibi ingilizce işletim sistemleriyle çalışan bazı yazıcılarda türkçe font hatası veriyor.ya da pdf yi corele import ederken fontları tanımıyor.bu gibi sorunları gidermenin yolu varmıdır acaba?

evet tabıkı var.

yalnız bunlar cok pahalı yazılımlar ve fılm cıktı işi ıle ugrasan buyuk reproduksüyon merkezlerınde var.

ama kım bu kadar yatırım yapar bılmeıyourem ama benım bıldıgım ankarada bı merkezde var

maltepe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bilgilendirmeden dolayı tşk ederim.

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
gerçi soru sorulalı çok uzun zaman olmuş ama olsun bilmeyenler için söyliim... hiç bir pahalı programı filan gerek olmadan convertleyebilirsin...

illustrator cs3 te yeni bir sayfa aç... bahsi geçen pdf i sayfaya file/place ile çağır... sonra object/flatten transparency i seç... karşına gelen bölümde convert to alll yazan seçeneği işaretle ve okey de... belgedeki bütün yazılar convertlenecektir... en son olarak illustratordan tekrar pdf kaydet...

yako

🌟Usta Tasarımcı🌟
eline sağlık çok işime yaradı

PhaselisB

🏅Acemi Tasarımcı🏅
valla benimde işime yaradı :) tşkrler bilgilerini paylaşan herkese....

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Bunun dışında bizim çok kullandığımız bir program var
Adobe Acrobat'a yama olarak yükleniyor ve sadece bir kaç tıklama ile çözülebiliyor.
Programın adı Pitstop.
Bu programı bulduğunuzda araç çubuğundaki dürbün resmine tıkladığınızda sorun çözülmüş oluyor.
PDF'de düzgün görünüp de film çıkışta sorun yaşatan dosyalarda saatlerce uğraşmadan yapabiliyorsun.
Saygılarımla.

zkursatt

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Pdf creator lerin bir coğu bu senin problemini cöze bilir nitelikte ve anlayışta çalışmaktalar eğer ki full sürüm creator yoksa mal yolu ile göndere bilirim kolay gelsinnn..

cancagzim

🌱Yeni Üye🌱
gerçi soru sorulalı çok uzun zaman olmuş ama olsun bilmeyenler için söyliim... hiç bir pahalı programı filan gerek olmadan convertleyebilirsin...

illustrator cs3 te yeni bir sayfa aç... bahsi geçen pdf i sayfaya file/place ile çağır... sonra object/flatten transparency i seç... karşına gelen bölümde convert to alll yazan seçeneği işaretle ve okey de... belgedeki bütün yazılar convertlenecektir... en son olarak illustratordan tekrar pdf kaydet...

teşekkürler arkadaşım 1 sene evvel yazdığın bilgi bana bu geç saatte lazım oldu çok teşşekkür ederim...:angel:

yasminozen

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok çooook çok sağol arkadaşım. beni büyük bir dertten kurtardın. bir firmadan bana sürekli pdf dosyaları geliyor. daha çok pantone oluyo. bu font sorunu yüzünden çok uğraşıyodum. Allah senden razı olsun..

ews

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar,
elimde bir pdf dosyası var ve arapça yazılarla çalışılmış. ben bunu illustrator de açıyorum fakat font soruyor ve font çıkmıyor. pdf den convertlemeye çalıştım fakat o da olmadı. buna çözümü olan varsa bir cevap rica ediyorum. Teşekkü ederim.

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Bunun dışında bizim çok kullandığımız bir program var
Adobe Acrobat'a yama olarak yükleniyor ve sadece bir kaç tıklama ile çözülebiliyor.
Programın adı Pitstop.
Bu programı bulduğunuzda araç çubuğundaki dürbün resmine tıkladığınızda sorun çözülmüş oluyor.
PDF'de düzgün görünüp de film çıkışta sorun yaşatan dosyalarda saatlerce uğraşmadan yapabiliyorsun.
Saygılarımla.

Bursa söyledim ama..
PİTSTOP Programını edinin..

zhrkznn

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkür

acil durumlarda öğrenme şansı tanıyanlardan olduğunuz için teşekkürler.

brahm1

🌱Yeni Üye🌱
Kesinlikle takdir ediyorum

Evet 2 gündür uğraştıran bir problemi çözdü, teşekkürler

ucanpirasa

🌱Yeni Üye🌱
yazılan bütün yöntemleri okudum

çok daha basit bir yöntemde ben yazayım istedim

Acrobat 9 pro temin edin
File>Export>Postscript>Encapsulated Postscript seçeneğine tıklayın
hem sayfaları tek tek eps olarak kaydetmenize imkam sağlar hemde yazılarınız convertlenmiş olur

Not: Eğer pdf de çok sayfa varsa bi klasör içinde yapmanızı tavsiye ederim masa üstünden toplamak epey zor oluyor. Grafik işiyle uğraşanların masa üstü epey karışıktır eminim :)

kolay gelsin

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
PDF converter progrogramı var acrobat 8de çalışıyor ve küçük bir yama yükleyin dertlerinize derman olsun..

graflz

🌱Yeni Üye🌱
hepinize teşekkür. aradığım cevapları nihayet buldum.:D

Soner__24

🌱Yeni Üye🌱
emeğine sağlık binlerce kez kardeşim allah razı olsun senden