PDF'ten Corel'e yazı aktarmak

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - PDF'ten Corel'e yazı aktarmak ...

olcayka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

olcayka

Grafiker / İstanbul

Alt 06-10-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Sorunumu kısaca anlatayım :

Elimde yaklaşık 1000 sayfa yazılı kağıt dökümanım ve bu kağıtların PDF'i var (tarayıp PDF yapmışlar yazı formatlı değil). Fakat benim bunları kontrol etmem gerekiyor güvenilmediği için. Ben de gözle takip etmek zor olacağı için kağıtları tarayıp, taranmış PDF ile aynısı olduğu söylenen PDF'i üstüste Corel'de yerleştirip hatalarını bulmaya çalışayım dedim. Ama PDF'ten Corel'e direkt bir aktarım yolu bulamadım. Nasıl çıkabilirim işin içinden. Fikirlerinizi almak istedim.

Not : Sayfayı Acrobat Reader'da kopyalayıp Corel'e yapıştırınca yazılar okunmaz hale geliyor ne yazık ki.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

olcayka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

olcayka

Grafiker / İstanbul

Alt 06-10-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yazımı anlayıp da cevap yazana Ücretsiz Corel X6 PDF'ten Corel'e yazı aktarmak
Bu mesajdan alıntı yap
yenerberktas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yenerberktas

Eğitimci / Osmaniye

Alt 06-10-2013 #3
Fine reader gibi yazılımlarda yazıları okutabilirsiniz ama ordan text olarak corele yapıştırabilirsiniz.Kontrol etme işini derseniz nasıl olacağı hakkında hiç bir fikrim yok PDF'ten Corel'e yazı aktarmak
Bu mesajdan alıntı yap
rpnzl isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rpnzl(34)

Grafiker / Antalya

Alt 25-10-2013 #4
büyük bir ihtimalle çözmüşsündür olayı ama yinede bi fikir benden, pdfteki sayfaları jpege dönüştürüp corele alabilirsin, yaptığın taramayıda yine corelde aynı sayfaya alıp viewdan simple wireframe yi seçersen üstüste aldığında sayfaların arasındaki farkı görebilirsin..
Bu mesajdan alıntı yap
Countryman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Countryman(33)

Grafiker / İzmir

Alt 02-11-2013 #5
Pdf leri ps de açıp jpg é çevirip daha sonra corel de açabilirsin.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bu mesajdan alıntı yap
remedya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

remedya

Grafiker / Ankara

Alt 14-11-2013 #6
yenerberktas'ın dediği gibi bir OCR programı olan AbbyFine Reader ile bu PDF'leri içe aktarıp yazı formatına çevirsin (hepsini aynı anda değil PDF'ten Corel'e yazı aktarmak Sonra Abby'nin Yazım, dilbilgisi ayarlarını kontrol etsin, ya da Abby zaten Word olarak kaydediyor o halde Word'de açıp hızla gözden kaçan yazım hatalarını, (eksik-fazla harf, bağlaç hataları, üst ayraç, ayrık-bitişik kelimeler, hatalı tireleme vs vs ) orada altı otomatik çizileceği için elindeki sayfaların üzerini fosforlu ya da tükenmez kalem ile düzeltebilir. Biraz zahmet olacak tabi ancak sonuçta 100 hatadan 41 tane düzelteceğine yaklaşık 82 tane düzeltmiş (tashih) olursun ki buna fazlasıyla değer.
Yani eline diyelim 1. sayfayı aldın, ekranda da Word olarak 1.sayfayı aç ve oradaki hataları elindeki kağıda işaretle. (Fontların tip veya renginin önemi yok TR olsun yeterli)
Bu mesajdan alıntı yap
kumpas2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kumpas2

Matbaacı / Burdur

Alt 31-01-2014 #7
pdf dosyasını açmadan sürükle corel e at. curve - text seçeneğinden birini seç ve tamamdır.
Bu mesajdan alıntı yap