Pen - Bezier Tool (Acil yardım!...)

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Pen - Bezier Tool (Acil yardım!...) ...

a.payza isimli Üye şimdilik offline konumundadır

a.payza

Grafiker / İstanbul

ünlem

Alt 29-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Değerli arkadaşlar şuanda elimde sadece Corel Draw 11 versiyonu mevcut benim bildiğim kadarı ile bu işlem bütün versiyonlarda kısayolu aynıydı ama bunda olmuyor
Portable versiyonlarda Windows 7'de sorun cıkardığı için el mahkum Corel 11'e

Şimdi sorum şu

Pen - Bezier Tool araçları ile çalışırken noktanın eğiminin bir sonraki noktaya etki etmemesi için nokta üzerine klavyenin alt tuşu basılıyken mouse' ın sol tuşuyla çift tıklıyorduk böylelikle o nokta cusp oluyorda ve çapa nokraları bağımsız oluyordu (Kısaca oval bir kavis sonrası düz çizmek gibi bir işlem yani)

yalnız bunu ben corel 11 de yapamadım kısayolu mu farklı?:worried:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 29-04-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kısayolundan emin değilim ama sağ tıklayıp çıkan menüden Cusp seçeneği seçmen yeterli olacaktır ...
Bu mesajdan alıntı yap

a.payza

Grafiker / İstanbul

Alt 29-04-2011 #3
Dostum sen sorumu yanlış anlamışsın ben objeyi çizmeyi bitirdikten sonra düzenlemek için kullanılan (kısayolu F10) Shape Tool aracını sormuyorum...

Dikkat edersen çizim esnasında şekil verirken kavisler sonrasındaki düz çizgiler için sordum

Arkadaşlar hala yardım bekliyorum lütfen bir el atın şu konuya
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 29-04-2011 #4
Alt tuşuna basılıyken tek tıklayınca oluyor çift tıklamaya gerek yok ...
Bu mesajdan alıntı yap

a.payza

Grafiker / İstanbul

Alt 30-04-2011 #5
Arkadaşlar gerçekten yardımcı olmak istiyorsanız şayet sorumu dikkatli okuyunuz, rica ediyorum...

Benim sorduğum ile alakalı değil yazdıklarınız ayrıca mesele tek veya çift tıklama methodu da değil arkadaşım

Benim sorduğum soru Pen - Bezier Tool araçları ile çalışırken noktanın eğiminin bir sonraki noktaya etki etmemesi için nokta üzerine klavyenin alt tuşu basılıyken tıklıyorduk ama bu işlem Corel Draw 11'de böyle olmuyor bunu sordum sadece

Not: Konu hakkında bilgisi olanlar yazsın lütfen

Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 30-04-2011 #6
nokta üzerine çift tıklamayı denedinmi? Coreli versiyon 2 den beri kullanırım. bazılarını ya hiç kullanamadım yada çok az. 11 versiyonda öyle. BUna benzer sorunlarla karşılaşmıştım sanırım. Fakat üst versiyon veya alt versiyonla olayı çözdüm gibi hatırlıyorum. fakat sanki bir ara şu şeilde de çözmüştüm. Çizgi seçiliyken çizim yaptığın butona çift tıkla. çıkan değerlerin hepsi 5 olmalı. Birde ona göre denemeni tavsiye edeceğim.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 30-04-2011 #7
Arkadaşlar gerçekten yardımcı olmak istiyorsanız şayet sorumu dikkatli okuyunuz, rica ediyorum...

Benim sorduğum ile alakalı değil yazdıklarınız ayrıca mesele tek veya çift tıklama methodu da değil arkadaşım

Benim sorduğum soru Pen - Bezier Tool araçları ile çalışırken noktanın eğiminin bir sonraki noktaya etki etmemesi için nokta üzerine klavyenin alt tuşu basılıyken tıklıyorduk ama bu işlem Corel Draw 11'de böyle olmuyor bunu sordum sadece

Not: Konu hakkında bilgisi olanlar yazsın lütfen

Saygılar
Bende v11 yüklü değildi araç kullanımlarının aynı olduğunu düşünerek ve üst versiyonda deneyerek cevap yazmıştım ama dediğiniz gibi v11'de durum farklıymış. Yanlış bilgi için özür.
Pentool'u kullanırken çizgiyi eğimli bir hale getirdikten sonra bir sonraki istediğiniz yere tıklayın control tuşuna basılı tutup sağ tıklayın ve to line seçeneğini seçin sonraki çizdiğiniz eğimli çizgi düz hale gelecektir control tuşunu bıraktığınızda çizime kaldığınız yerden devam edebilirsiniz ...
Bu mesajdan alıntı yap

a.payza

Grafiker / İstanbul

Alt 02-05-2011 #8
ZxxxE nick'li arkadaşın verdiği bilgiler yardımcı oldu
Herkese ilgisi için teşekkür ederim
Saygılarımla
Bu mesajdan alıntı yap