pen pressure problemi

Grafik Tabletler ile ilgili soru ve sorunlarınız. - pen pressure problemi ...

pen pressure problemi
chipaw isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chipaw

Ressam / İstanbul

pen pressure problemi

Alt 14-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba,
photoshop cs4 portable kullanıyorum. intous4 tabletimin pen pressure özelliğini kullanamıyorum. tablet'in ayarlarına baktığımda pressure ile ilgili herhangi bir eksiklik gözükmüyor. photoshop'un portable olmasından dolayı mı bu özellik çalışmıyor yoksa gözden kaçırdığım başka bir nokta mı var, bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

çok teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

UC-LOGIC isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UC-LOGIC

Fotoğrafçı / İstanbul

Alt 19-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Portable programlar orjinal olmadığı ve özellikleri kırpılmış olduğu için sorun yapıyor olabilir .

Window / Brushes menusünden basınç duyarlı bir fırça seçip ( her fırça basınç desteklemez ) ayarlarına bakıp bu sorunu çözme olasılığınız var.

Grafikle uğraşıyorsanız Ergotron monitör kollarına gözatabilirsiniz işinizi görebilir
Bu mesajdan alıntı yap
chipaw isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chipaw

Ressam / İstanbul

Alt 20-01-2011 #3
brush menüsü ile de çözülmüyor, portable olmasından kaynaklanıyor demek ki..
Teşekkürler, verdiğiniz adrese göz atacağım
Bu mesajdan alıntı yap
Bakunin21 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bakunin21

Hiç Biri / İstanbul

Alt 04-02-2011 #4
Ben de CS4 portable kullanıyorum. Trust marka tabletim var. Programı ilk açtığımda pen pressure özelliği aktif oluyor. Fakat fırça değişikliği yaptığımda ya da projeyi bir iki kere kaydettiğimde özellik pasif hale geliyor. Anlayamadım. Corel painter X ya da diğer yazılımlarda bu soruna rastlamadım. Gayet kolay bir şekilde basınç özelliğini kullanabiliyorum. Muhtemelen sorun programın portable olmasından kaynaklanıyor. Sorunu başka yerde aramaya gerek yok.
Bu mesajdan alıntı yap