pen tool ile ilgili bir soru

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - pen tool ile ilgili bir soru ...

uykalkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uykalkan(29)

Webmaster / Samsun

Alt 10-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bir obje çizeceğim zaman stroke 1 yapıyorum ne yaptığımı göre göre çiziyorum ama bir problem var. Örneğin L çizeceğim dikey çizgiyi çektim yatay çizgiyi çekerken pixeller, 45,5 -> 46,5 -> 47,5 diye artmaya başlıyor. strokeyi kapatıp çizerken böyle bir sorun çıkmıyor. ama bu seferde çizdiklerimi göremiyorum.

Benim sorum, pen tool ile çizdiğimiz hayali çizgileri nasıl sürekli görünebilir hale getirebiliriz.

bu arada konuyu yanlış yere açmış olabilirim kusuruma bakmayın. en yakın bu kategoriyi gördüm.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

uykalkan(29)

Webmaster / Samsun

Alt 10-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
gerçektende yanlış yere açmışım kusura bakmayın moderator arkadaşlar bu konuyu silebilir. Aşağıdaki linke tekrar açtım.

http://www.grafikerler.net/pen-tool-...u-t109937.html
Bu mesajdan alıntı yap

uykalkan(29)

Webmaster / Samsun

Alt 11-05-2011 #3
veya alternatif bir yöntem
Bu mesajdan alıntı yap
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-05-2011 #4
bir obje çizeceğim zaman stroke 1 yapıyorum ne yaptığımı göre göre çiziyorum ama bir problem var. Örneğin L çizeceğim dikey çizgiyi çektim yatay çizgiyi çekerken pixeller, 45,5 -> 46,5 -> 47,5 diye artmaya başlıyor. strokeyi kapatıp çizerken böyle bir sorun çıkmıyor. ama bu seferde çizdiklerimi göremiyorum.

Benim sorum, pen tool ile çizdiğimiz hayali çizgileri nasıl sürekli görünebilir hale getirebiliriz.
Bu hatayı gördüğünüz zamanki ekran görüntünüzü ekleyebilir misiniz?
Panellerde görünüyor olabilir mi?Muhtelen ufak bir ayar sıkıntısı yaşıyorsunuz :wink:
Eğer görürsek daha iyi yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum.
Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap

uykalkan(29)

Webmaster / Samsun

Alt 12-05-2011 #5
Bu hatayı gördüğünüz zamanki ekran görüntünüzü ekleyebilir misiniz?
Panellerde görünüyor olabilir mi?Muhtelen ufak bir ayar sıkıntısı yaşıyorsunuz :wink:
Eğer görürsek daha iyi yardımcı olabiliriz diye düşünüyorum.
Saygılar
Bakın Şimdi Açıklıyorum Dik Bir Çizgi Çekiyorum

Gördüğünüz gibi küsuratsız artıyor. Çizgiyi çektim. Şimdi yatay çizgiyi çekiyorum.

Mouse'u sağa doğru götürmeye devam ediyorum

Gördüğünüz gibi sağa doğru götürdükçe, Küsuratlı olarak artıyor. Ya galiba Çizginin Kalınlığından kaynaklanıyor ama sonuçta ben orantılı birşeyler çizmekte zorlanıyorum bu yüzden. Şimdi anlamışsınızdır herhalde yapmak istediğimi ve karşıma çıkan sorunu. Bu sorun her zaman karşıma çıkıyor ayrıca.
Bu mesajdan alıntı yap
g.ecglr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

g.ecglr(30)

Özel

Hiç Biri / İstanbul

Alt 12-05-2011 #6
Bakın Şimdi Açıklıyorum Dik Bir Çizgi Çekiyorum

Gördüğünüz gibi küsuratsız artıyor. Çizgiyi çektim. Şimdi yatay çizgiyi çekiyorum.

Mouse'u sağa doğru götürmeye devam ediyorum

Gördüğünüz gibi sağa doğru götürdükçe, Küsuratlı olarak artıyor. Ya galiba Çizginin Kalınlığından kaynaklanıyor ama sonuçta ben orantılı birşeyler çizmekte zorlanıyorum bu yüzden. Şimdi anlamışsınızdır herhalde yapmak istediğimi ve karşıma çıkan sorunu. Bu sorun her zaman karşıma çıkıyor ayrıca.
Evet ben zaten demek istediğiniz anlamıştım :wink:
Ve panelleri görebileceğimiz bir ekran görüntüsü istemiştim sizden :wink:
Çünkü muhtemelen çizgilerin sürekli kalınlık artmasını sağlayan bir yere tıklamışsınızdır :wink: Pen tool panelinin ayarları ne durumda?
Bu mesajdan alıntı yap

uykalkan(29)

Webmaster / Samsun

Alt 12-05-2011 #7
Evet ben zaten demek istediğiniz anlamıştım :wink:
Ve panelleri görebileceğimiz bir ekran görüntüsü istemiştim sizden :wink:
Çünkü muhtemelen çizgilerin sürekli kalınlık artmasını sağlayan bir yere tıklamışsınızdır :wink: Pen tool panelinin ayarları ne durumda?
hangi ayar biraz daha açık yazabilirmisiniz göndereyim ss. ını. Bu ayarlar mı?

Bu mesajdan alıntı yap
sdbz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sdbz

Grafiker / İstanbul

Alt 17-06-2011 #8
Yatay çizerken shift'e basıyor musunuz?
Bu mesajdan alıntı yap