Pen Tool Path'i Kaydetme?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Pen Tool Path'i Kaydetme? ...

YunusGuneyli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

YunusGuneyli(30)

Webmaster / İstanbul

Alt 15-03-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar..

Konumla ilgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarak soruma geçiyorum..

Yaptığım görsel çalışmalarda her tasarımcı gibi ben de Pen Tool ile çalışıyorum fakat bu aracı kullandıktan sonra belirlediğim alanı (Pen Tool ile seçip 'Selection..' yapıp seçili hale getirdiğim alanı) kaydetmek ve belirlediğim bir başka görseli aynı alana monte etmek istiyorum. Örnek verecek olursam; aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü üzere otobüsün arka bölümüne reklam çalışması yapıyorum ve seçtiğim alan değişmeden, hazırladığım başka bir fotoğrafı aynı yere yerleştireceğim. Özetle, belirlediğim ve seçim haline getirdiğim alanı nasıl kaydederim tekrar kullanmak üzere?

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Value isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Value

Hiç Biri / İstanbul

Alt 15-03-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Pen tool ile çizdiğin alan layer kısmında shape/path olarak belirecektir.
Dolayısıyla bu şablonu tiff olarak kaydedersen, diğer çalışmalarında çizim yapmadan shapi seçili hale getirerek kullanabilirsin..

Başka bi yöntemi olduğunu sanmıyorum.. Kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap
YunusGuneyli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

YunusGuneyli(30)

Webmaster / İstanbul

Alt 15-03-2013 #3
Pen tool ile çizdiğin alan layer kısmında shape/path olarak belirecektir.
Dolayısıyla bu şablonu tiff olarak kaydedersen, diğer çalışmalarında çizim yapmadan shapi seçili hale getirerek kullanabilirsin..

Başka bi yöntemi olduğunu sanmıyorum.. Kolay gelsin..
Anladım..

Teşekkür ederim, kolay gelsin..
Bu mesajdan alıntı yap