Pepsi Çalışmaları

Dijital Sanat - Pepsi Çalışmaları Sponsorlu Bağlantılar Pepsinin İzmir üretim fabrikasına yapılmış olan duvar ve kolon görselleri...Standartlar dışında yapılmıştır....

Pepsi Çalışmaları
Countryman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Countryman(33)

Grafiker / İzmir

Pepsi Çalışmaları

Alt 13-11-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Pepsinin İzmir üretim fabrikasına yapılmış olan duvar ve kolon görselleri...Standartlar dışında yapılmıştır.

Pepsi Çalışmaları
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Rüveyda SALIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüveyda SALIK

MissGraphic

Grafiker / Bursa

Alt 13-11-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hoş olmuş fakat daha yararlı yorum için daha büyük upload etmen lazım.
Ayrıntılar belli olmuyor.
yalnız kare çalışmanda alttaki çizgiler rahatsız ediyor.
Ellerine sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap

Countryman(33)

Grafiker / İzmir

Alt 15-11-2007 #3
Bu da onay alınmayı bekleyen lipton duvar çalışması..

Pepsi Çalışmaları
Bu mesajdan alıntı yap
miço isimli Üye şimdilik offline konumundadır

miço

Grafiker / İstanbul

Alt 15-11-2007 #4
ellerine sağlık. bence hepside iyi çalışmalar Pepsi Çalışmaları
Bu mesajdan alıntı yap
Rüveyda SALIK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rüveyda SALIK

MissGraphic

Grafiker / Bursa

Alt 15-11-2007 #5
İce tea çok güzel olmuş gerçekten başarılı.
yalnız 3 tane logo var belki en aza indirgeyebilirsin.
Ellerine sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap

Countryman(33)

Grafiker / İzmir

Alt 15-11-2007 #6
Her nekadar çalışmalar standartların dışında da olsa, ürünün kendisi, ürün logosu ve varsa slogan bir arada kullanılması gereken mevburi öğeler. Bu PPG nin kullanılmasını istediği bir uygulama. Ki bence de uygulanması daha doğru olur. Teşekkürler yorumlar için.
Bu mesajdan alıntı yap
quick isimli Üye şimdilik offline konumundadır

quick

Öğrenci (Grafik) / Kahramanmaraş

Alt 15-11-2007 #7
pepsi çalışmalarınız güzel, kare çalışmada ordaki yıldızların fazlalık olduğunu düşünüyorum.
bir de sorum olacak size;
lipton çalışmasında kutunun kapak kısmından ice tea fışkırıyor o efekti nasıl yaptığınızı anlatırmısınız onu bazı cola afişlerinde de görüyorum sizdede görünce aklıma geldi. kısa bir anlatım yapabilir misiniz acaba?

emeğinze sağlık hoş çalışmalar.
teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap

Countryman(33)

Grafiker / İzmir

Alt 15-11-2007 #8
Quick dostum, aslına bakarsan o bir efekt değil.Gerçek görüntü, yani bir fotoğraf.Ancak şu var, o fışkıran çay ile ürünün kendileri farklı fotoğraflar.Bu arada belirteyim fotoyu çeken ben değilim.Pepsi nin İstanbul ajansı olan Brandit çekiyor. Ama nasıl yapıldığını sana söyliyebilirim. Dediğim gibi ürünün üst kısmı ve fışkırması başka bir fotoya ait. Ürünün tam karşıdan görünen açısı, yani sırtı ise başka bir fotoya ait. Fışkırırkenki halini fotoğraflıyabilmen için, kutuyu gayet ilkel bir yöntemle sallayıp, istediğin açıda oluşan görüntüyü sağlam bir fotoğraf makinası ile çekmen yeterli. Daha sonra aynı açıdan ürünün kendisini fotoğraflaman gerek.Sonrası basit bir montaj işi. (Tabi bunun daha başka teknikleri de olabilir ama PPG ve Brandit bu tekniği kullanıyor) Ki bu fışkıran sıvı karesini sadece o ürün için değil, farklı sıvı renklerindeki ürünlerde de, renk ayarlarıyla oynayarak kullanabilrsin. PPG firması hemen her kutu ürününde aslında aynı fışkırma görüntüsünü kullandırıyor ama ürünün sıvı rengine göre küçük bir PS ayarı çekiliyoruz Pepsi Çalışmaları Etrafa saçılan damlalarında neredeyse herbiri farklı layer diyebiliriz.Tabi bu çalışmada daha çoooooooook layer var Pepsi Çalışmaları
Bu mesajdan alıntı yap
quick isimli Üye şimdilik offline konumundadır

quick

Öğrenci (Grafik) / Kahramanmaraş

Alt 15-11-2007 #9
teşekkürler Countryman açıklama ve verdiğin bilgi için. fotoğraf makinemi aldığımda bunu deneyeceğim amatörce olsada Pepsi Çalışmaları
Bu mesajdan alıntı yap

Countryman(33)

Grafiker / İzmir

Alt 16-11-2007 #10
ama manuel bir makina almalısın, otomatik bir makinayla bu iş olmaz aklına olsun.tabi enstantane ve diyafram ayarlarından felan da anlaman gerekiyor. Şahsen anlamam pek Pepsi Çalışmaları
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
pepsi calismalari, kolon, gorsel, fabrika, duvar, uretim