Photo Shop'tan basıya - kırık yazılar..

Baskı Öncesi - Photo Shop'tan basıya - kırık yazılar.. ...

mizoo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mizoo

Grafiker / İstanbul

Alt 08-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar merak ettiğim uzun zamandır kafama takılan bir soru var, hepimizin bildiği gibi photoshop, belirli punto aralıklarında ve özellikle siyah renkteki yazılarda kırılma oluşturuyor.
Ve ben şunu düşündüm photshopta yazılan yazıları, BRUSH olarak baskıya versek aynı kırıklarla karşılaşırmıyız?
Eğer bilen biri varsa cevaplasın gerçekten cok merak ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 08-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Birbirinden çok alakasız iki şey yapmış olursun.. ve sonuç kötüden kötüye gider.. PS de kırıklığı sebebi.. İmage size veya kullandığın yazıdan kaynaklı olabilir.. İlk defa senden duyuyorum kırık yazı diye... Dpi 300 olarak çalış...
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 08-05-2009 #3
Photoshop vektörel tabanlı bir program olmadığı için çalışmalarında yazıya efect vermediğin sürece (özellikle ince yazı karakterlerinde) vektörel bir programda yazmanı tavsiye ederim...
Bu mesajdan alıntı yap

mizoo

Grafiker / İstanbul

Alt 08-05-2009 #4
Birbirinden çok alakasız iki şey yapmış olursun.. ve sonuç kötüden kötüye gider.. PS de kırıklığı sebebi.. İmage size veya kullandığın yazıdan kaynaklı olabilir.. İlk defa senden duyuyorum kırık yazı diye... Dpi 300 olarak çalış...
Sayın arananadam ps de 300 dpı çalışılması gerektiğini biliyorum, söylemek istediğim yanlış anşılmış sanırım, ps yazılarda baskı sonrasında kırılmalar oluşuyor, yazıları kaydederken brush halinde kaydetmek, kırıklıkları önlermi diye sordum, Örnek olarak, layer paletinden ctrl ile yazımızı seçili hale getirip, en basitinden herhangi bir renge boyadıktan sonra, asıl yazımızın gözünü kapatmak, ve bu şekilde brush halinde baskıya vermekten bahsediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 08-05-2009 #5
300 dpi çalışmada baskıda yazılarda kırılmas nasıl olur.Ben bire birde 72 dpi çalışıyorum ve problem olmuyorm
Bu mesajdan alıntı yap

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 08-05-2009 #6
Sayın arananadam ps de 300 dpı çalışılması gerektiğini biliyorum, söylemek istediğim yanlış anşılmış sanırım, ps yazılarda baskı sonrasında kırılmalar oluşuyor, yazıları kaydederken brush halinde kaydetmek, kırıklıkları önlermi diye sordum, Örnek olarak, layer paletinden ctrl ile yazımızı seçili hale getirip, en basitinden herhangi bir renge boyadıktan sonra, asıl yazımızın gözünü kapatmak, ve bu şekilde brush halinde baskıya vermekten bahsediyorum.
Hayır bu şekilde yapılan işlemin bir fark yaratacağını sanmıyorum.. Belki baskı öncesinde layerları birleştirmek işe yarar.. ama hala kırılma olmayacağı kanaatindeyim..
Bu mesajdan alıntı yap

mizoo

Grafiker / İstanbul

Alt 08-05-2009 #7
Sayın arananadam hala photshopta yazılan yazılarda baskı sonrasında kırılma olmayacağından yanasın, eğer photoshop yazılarda kırıklıklar oluşmuyorsa ben sorumu geri alıyorumPhoto Shop'tan basıya - kırık yazılar.. Ayrıca 72 dpı calısıp verımlı sonuclar alan arkadaşıda tebrık edıyorum, cokta merak edıyorum, 72 dpı calısıp nasıl verimli sonuclar alıyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 08-05-2009 #8
Sayın arananadam hala photshopta yazılan yazılarda baskı sonrasında kırılma olmayacağından yanasın, eğer photoshop yazılarda kırıklıklar oluşmuyorsa ben sorumu geri alıyorumPhoto Shop'tan basıya - kırık yazılar.. Ayrıca 72 dpı calısıp verımlı sonuclar alan arkadaşıda tebrık edıyorum, cokta merak edıyorum, 72 dpı calısıp nasıl verimli sonuclar alıyorsunuz?
Tebrik ettiğin için teşekkür ederim arkadaşım.Merakınızı gidermeniz açısından söylüyorum yanlış anlamayın sakın yerimiz beşiktaş`ta bir gün ziyaretime gel istersen, beraber yapalım.Resim çalışmasından bahsetmiyorum ben.Normal günlük yapılan bannerları kiralık,satılık vs... gibi baskıları bire birde 72 dpi olarak baskı yaptığımda hiç bir problem yaşamıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 08-05-2009 #9
11 yıldır PS ile baskıya iş gönderiyorum Milyonlarca grafikerde bunu yapıyor.. Sende diyorsunki bu milyonca grafiker ve milyarca işteki yazılar kırık basıldı.. Sen Lüp ilemi bakıyorsun işlere?

Bizim için şunu denermisin...?

5 x 5 cm 300 dpi cmyk yeni sayfa aç..
8 punto ile yazı yaz..
istediğin efecti ver..
zoom tool'u alıp işin üzerinde sağ tuş tıkla
açılan menüden actual pixel'i seç
Oluşan görüntüyü print screen al ve bizle paylaş. (print screen 72 dpi olacağından görüntü zaten kırık olacaktır amaç senin görmen.. aslında burda actual pixel dediğinde..) Photo Shop'tan basıya - kırık yazılar..

birde aynı işlemi.. 30 x 30 cm alanda 40 punto yazıyla dene..

Actual pixel %90 oranında baskı sonrası kalite görüntüsünü verir..

Bu mesajdan alıntı yap

mizoo

Grafiker / İstanbul

Alt 08-05-2009 #10
Sayın arkadaşlar yanlış birşey olduysa affola, kırdıysam özür, üzdüysem kusura bakmayın benim burdaki amacım zaten öğrenmekti, son bir sey sormak istiyorum arkadaşlar, 4 büyük şehrin dergilerni ben hazırladım ve baştan sona bütün tasarım photoshopta yapıldı, fakat iş basıldıktan sonra fark ettim, yazı kenarlarında kırıklar oluşmuştu, peki bunu nedeni nedir?
Ben photoshopun pixel tabanlı bir program oldugundan dolayı böle kırılmalar olduğunu düşünüyorumPhoto Shop'tan basıya - kırık yazılar.. peki sizce sorun nedir? Yanlıs anlamayın arkadaslar, iyi niyetimle soruyorumPhoto Shop'tan basıya - kırık yazılar..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları