Photoimpact ile siyah beyaz resimleri renklendirme.

Diğerleri - Photoimpact ile siyah beyaz resimleri renklendirme. ...

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 18-06-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Önceden çekilmiş değerli resimlere her zaman ihtiyacımız var. İşte bu resimleri Photoimpact de nasıl renklendireceğimizi öğreneceğiz. Önce Siyah beyaz bir resmi açıyoruz. File > Open komutuyla.( veya denemek için renkli resmi açıp, Effect > Special > Monochrome seçip siyah/beyaza çevirebilirsiniz.)

Öncelikle Sol tarafta bulunan Araç Kutularından BRUSH ( fırça) seçiyoruz. Ve fırça özellikleri için Brush Panel den Options dan Colorize seçiyoruz.

Daha sonra boyayacağımız yere uygun bir renk seçip resimde bulunan nesneleri boyamaya başlıyoruz. Renkler resme uyacak şekilde koyulaşacak veya açılacaktır. Boyama esnasında özellikle nesnelerin birleşim yerlerinde dikkat gerekiyor. Bu noktalarda ya resmi büyütürsünüz veya fırça boyutlarını küçültürseniz daha orijinal görüntüler elde edersiniz.

Sizlere aşağıdaki resimdeki benim kullandığım ayarları örnek olarak veriyorum. Bu örnekteki değerleri kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resimde ise hassas boyama sırasındaki çalışmamızı görüyorsunuz. Alt kısmında bulunan şort boyanırken % 50 transparan renk uygulandı.

Genç kızın eşarbı boyanırken brush size=20, soft edge=50, %75 transparan renk uygulanmıştır. Daha hassas boyama işlemi için resmi Zoom yapmanızı tavsiye ederim.

Resimdeki nesneleri teker teker ve transparan ayarlarını kendimize göre değiştirerek uyguluyoruz. Resim çalışmasında daha güzel sonuçlar elde etmek için mutlaka zoom yapıyoruz. Her ayrıntıyı tek tek inceliyoruz. Unutmayın güzel sonuçlar alelade çalışmayla ortaya çıkmaz, uzun ve yorucu uğraş gerektirir.

Ve işte sonuç:

Alıntı...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

peri isimli Üye şimdilik offline konumundadır

peri(38)

Happy Woman

Grafiker / Çanakkale

Alt 18-06-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Photoimpact photoshoptan farklı bir program mı?
Bu mesajdan alıntı yap
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 18-06-2007 #3
Photo impact konusunda daha ayrıntılı bilgiler verebilirsen çok memnun olurum.. Aylardır kullanıyorum ama hala eksikliklerim çok.. Bu değerli bilgi için de çok teşekkür ederim. Bu arada Photo impact kolay kullanımı ile PS den çok daha işlevsel ..
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 18-06-2007 #4
Photoimpact photoshoptan farklı bir program mı?
Evet farklı bir programdır. Ulead firmasına ait bir yazılımdır. Adobe Photoshop gibi biteşlem tabanlıdır.

Photo impact konusunda daha ayrıntılı bilgiler verebilirsen çok memnun olurum.. Aylardır kullanıyorum ama hala eksikliklerim çok.. Bu değerli bilgi için de çok teşekkür ederim. Bu arada Photo impact kolay kullanımı ile PS den çok daha işlevsel ..
Daha işlevsel demiyelim yanlış yönlendirme ve bilgi olur. Adobe Photoshop ile tıkanıpta buda olmuyor dediğim hiç bir şey olmadı bu güne kadar. Teşekkürler Adobe Photoimpact ile siyah beyaz resimleri renklendirme.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 18-06-2007 #5
Yakında renklendirme ile ilgili bir makale hazırlayıcağım geniş bilgi olucak. Profesyonel fotoğraf stüdyolarında renklendirme nasıl yapılır konumuz bu olucakPhotoimpact ile siyah beyaz resimleri renklendirme.
Bu mesajdan alıntı yap
belqin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

belqin

Grafiker / İstanbul

Alt 18-06-2007 #6
Yakında [COLOR="Red"]r[/COLOR][COLOR="DarkRed"]e[/COLOR][COLOR="Orange"]n[/COLOR][COLOR="Blue"]k[/COLOR]lendirme ile ilgili bir makale hazırlayıcağım geniş bilgi olucak. Profesyonel fotoğraf stüdyolarında renklendirme nasıl yapılır konumuz bu olucakPhotoimpact ile siyah beyaz resimleri renklendirme.
bu konuyu merakla bekliyor olacağım Photoimpact ile siyah beyaz resimleri renklendirme.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 22-06-2007 #7
Ben Merak ediom
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 23-06-2007 #8
merakla bekliycem ablamın bebeklık resmini renklendirmeye calısmıstım olmadı Photoimpact ile siyah beyaz resimleri renklendirme.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 03-11-2007 #9
Merhaba arkadaşlar ben bu PhotoImpact hiç bilmiyorum mesela bir resimden bir bölgeyi seçke istiyorum daha sonra seçilmiş olan o bölgeyi farklı bir zemine yapıştırmak istiyorum belkide bunlar basit birşey ama ben bilmiyorum bunları daha doğrusu ilk defam kullanacağım o yüzden bana yardımcı olurmusunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
aDoBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aDoBe(47)

Grafiker / Gaziantep

Alt 03-11-2007 #10
Evet farklı bir programdır. Ulead firmasına ait bir yazılımdır. Adobe Photoshop gibi biteşlem tabanlıdır.

Daha işlevsel demiyelim yanlış yönlendirme ve bilgi olur. Adobe Photoshop ile tıkanıpta buda olmuyor dediğim hiç bir şey olmadı bu güne kadar. Teşekkürler Adobe Photoimpact ile siyah beyaz resimleri renklendirme.
Rica Ederim ne demek....... :P

bu bi espriydi...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
beyaz, beyaz resimler renkli, fotograf renklendirme programi, ile, photoimpact, renklendirme, resim renklendirme, resimleri, resmi renklendirme, resmi renklendirme programi, siyah, siyah beyaz renkli, ulead