Photoshop 3D ders

Photoshop - Photoshop 3D ders ...

Photoshop 3D ders
St.ONe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

St.ONe

Uşşaki

Webmaster / İstanbul

Photoshop 3D ders

Alt 05-10-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

3D Tasarım Dersi

1-yeni bir sayfa açıyoruz ben boyut olarak 400*400px yaptım
2-iki adet yeni layer açıyoruz birine bi harfimizi diyerine öteki harfimizi resim 1'deki gibi -
Photoshop 3D ders
-Harflerimizin orjinal yedeklerini allalım bize lazım olebılır ılerde..Photoshop 3D ders
3-harflerden oluşan layerlarımızı "ctrl" basarak seçiyoruz..resımdekı 1.adımdaki gibi olması lazım sonrada 2.adımdaki gibi yapıp şeklimizi yatırmaya geldi...
Photoshop 3D ders

4- resim 3 tekı gıbı kare ıcındekı yerlerden tutarak seklımızı asagıya cekıyoruz asagıya cekerken "v" de move tool da olması ve "ctrl"ye basılı olarak indirebilirsiniz..
Photoshop 3D ders
5-resim 4 tekı degerlerı harf layerlarımıza uyguluyoruz işlemi uyguladıktan sonra yazılarımızın bi kere daha yedegını alıyoruz
Photoshop 3D ders
Photoshop 3D ders
Photoshop 3D ders
6-ve rasterize type yapıyoruz..
7-yazılarımızı rasterize type yaptıktan sonra "ctrl"ile seçiyoruz ve merge leyers yapıyoruz ve yazılarımız artık tek layer
8-layerımız artık tek şimdi "v" move tool da iken "ctrl+j" klavyenın ok tuşuyla bi yukarı basıyoruz ve bunları 15 defa veya size göre yeterince kalınlığa ulaşıncaya kadar tekrarlıyoruz....
9-oluşan bütün harf layerlarımızı merge layers la birleştiriyoruz..
[COLOR=Red]AŞAGIDAKI RESIMDEKI GIBI BIR ŞEKLIMIZ CIKACAK[/COLOR]
Photoshop 3D ders
10-yedekte tutugumuz yatay harflerimizden 2 tane kopya çıkartıyoruz ve bunları biri şeklin en üsütüne birinide en alta koyuyoruz
11- en alttaki yedekten aldıgımız harf layerlarımızı birleştiriyoruz merge layers yardımıyla ve resimdeki gibi gölge efekti uyguluyoruz..(gözünüze en yatkın olan değerler resimdekine yakın tuturmaya çalışın...)

[COLOR=Red]Not : efekt uygulayıp boş bi layer la birleştirmemizin amacı sadece efekt uyguladıktan sonra bi kez daha farklı efektler uygulamak bu calışmada 3 defa emboss uygulamamız gerekiyordu..Photoshop 3D ders[/COLOR]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

St.ONe

Uşşaki

Webmaster / İstanbul

Alt 05-10-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
En üsteki layırımızdaki efekleri sliyoruz yani kabartma işleminde uyguladıgımız efekleri siliyoruz...sildikten sonra bu iki harfi birleştiriyoruzki efek verirken farklı farklı olmasınlar...ilk efektimizi uyguluyoruz aşagıdaki degerler yeterli olucaktır..
ilk efekt
alttaki img hosttan silinmiş ama emboss vardı noral değerlerde bir emboss verin
Photoshop 3D ders
Bu resimdeki gibide verseniz kafi olur..Photoshop 3D ders
Photoshop 3D ders
Photoshop 3D ders

ilk efek uyguladık ikinci efeki verebilmemiz için ufak bir hile yapıyoruzPhotoshop 3D ders
boş bir layer acıp efekt verdıgımız layerla bırlestırıyoruz .. ve aşagıdaki gibi efektleri vermeye başlıyoruz...
ikinci efekt

Photoshop 3D ders

Photoshop 3D ders

Photoshop 3D ders

Photoshop 3D ders

İkinci efektlerimiizi uyguladık bir efekt daha verebilmek için yene bir boş layer acıp efekt verdıgımız layerla birleştiriyoruz be aşagıdaki efektleri uyguladıktan sonra şeklimiz son halini alıcaktır..Photoshop 3D ders
Son efekt

Photoshop 3D ders
Bu mesajdan alıntı yap

St.ONe

Uşşaki

Webmaster / İstanbul

Alt 05-10-2007 #3
Photoshop 3D ders

Bitmiş Hali

Photoshop 3D ders

[COLOR=Red]
Kolay Gelsin Zor bir ders ama çalışılıp öğrenebilecek bir ders..Photoshop 3D ders[/COLOR]

Resmi Yatay hale getirirken karşılaştıgımız en büyük sorunlardan bi tanesi move tool secenegindeyken show transform controls seçeneginin kapalı olması ve şekli indirirken ctrl ye basmamamızdan kaynaklanıyor...
Photoshop 3D ders
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 05-10-2007 #4
Çok başarılı tebrik ederim..
Bu mesajdan alıntı yap

St.ONe

Uşşaki

Webmaster / İstanbul

Alt 05-10-2007 #5
rica ederim Photoshop 3D ders çok kolay bişi ama işte bunları yapabılmek için biraz zaman gerekiyo Photoshop 3D ders
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 05-10-2007 #6
Kolay demişsin nedim... Ali gibi bende sana teşekkür ederim...Bizim için basit ama bilmeyen arkadaşlarımız çıkıyor... Bu anlatımından daha bir çok görsele hizmet verilcek işler çıkartılacağıda unutulmasın... Bunları geliştirmek sizin elinizde... Çalışınca oluyor...
Çalışılsın. Takıldıkları her an onların yanındayız =)
Bu mesajdan alıntı yap
Özkan TÜRK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Özkan TÜRK(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 08-10-2007 #7
ilk mesaj zor ders diyor 2. seferde kolay hangisi :P

eline sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
naklov isimli Üye şimdilik offline konumundadır

naklov

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-10-2007 #8
gerçekten guzel bır çalışma guzel bır paylaşım ..
Bu mesajdan alıntı yap
quick isimli Üye şimdilik offline konumundadır

quick

Öğrenci (Grafik) / Kahramanmaraş

Alt 11-10-2007 #9
teşekkürler anlatım için ben uzun yolu seçiyordum ve başarılı sonuç alamıyordumPhotoshop 3D ders artık daha temiz ve güzelini öğrendim.
teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 11-10-2007 #10
eline emeğine sağlık çok güzel bir ders olmuş teşekkürler...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
3d ders, ders, photoshop, photoshop 3d, photoshop 3d ders